Majdnem az összes piaci szereplő használ stabilcoinokat

Miközben a kriptopénzeket a jelenlegi pénzrendszernél hatékonyabbként tartják számon, a legtöbb kriptokereskedő egyenesen könyörög azért, hogy a javaikat fiathoz vagy az azokon alapuló biztosérmékez köthessék.
A Binance Research tanulmánya igazolta ezt a sejtést. Kimutatták, hogy a piac majdnem minden szereplője használ valamilyen fiat pénznemhez rögzített rejtvalutát.

A stabilcoinokat leginkább a kriptókra jellemző nagy volatilitás elkerülőiként ismerik. Néha szóba kerülnek csereeszközként is, de a legelterjedtebb felhasználási módjuk a kripto-fiat tőzsdei kereskedés területén van.
Elfogadottságuk mértéke rávilágít arra, hogy a kriptoipar erősen kötődik a fiat rendszerhez.
A Binance Research intézményi és VIP-partnereik között elvégzett kutatásából kiderült, miszerint „90%-uk USD-t használ mérőszámként”. Ez még inkább megerősíti a kutatást elindító elméletet, amely az USD-hez kötött stabilcoinok adopciós szerepét taglalja.
A jelentés ezen túl kitér rá, hogy „az USD alapú stabilcoinok, és az USD-ben számoló platformok vezetik a jelenlegi kriptopénz- és digitálisvagyon-ipart”.
A kapcsolat a fiat-függőség, és az elterjedés szintje között a tanulmány alapján azt mutatja, hogy a digitális eszközök szektorában működő pénzügyi intézmények legtöbbször a stabilcoinok segítségével szerzik meg első tapasztalataikat.

Nagy az átfedés a hagyományos piacokkal

A kutatás idején a megkérdezett résztvevők több mint fele fél lábbal még az részvénypiacon és a forexen is jelen volt, amely szintén a fiat felé húzó gravitációt bizonyítja.
Összehasonlításul – a hagyományos piacok jól kialakult fedezeti stratégiákkal rendelkeznek a részvények, opciók és egyéb ügyletek kezeléséhez, így csökkentve a piaci kockázatok mértékét.
Másrészről a kriptopiacon is megtalálható ezen származtatott ügyletek némelyikének a megfelelője – amelyek leginkább az intézményi szereplők számára hozzáférhetők.
Eközben a fiattal fedezett stabilcoinok – élükön a Tetherrel – valahogy átvették a vezető szerepet a befektetők mindegyikének szemében.


A jelenlegi felfutásnak köszönhetően a vezető kriptopénz sokakat elbódított az iparágban a 16 hónap utáni új árfolyamcsúcsával. Néhányan úgy vélekednek, ez a rejtélyes emelkedés nem történhetett volna meg a stabilcoinok iránti érdeklődés növekedése nélkül.


Az egyéb típusú stabilcoinok, amelyek például árucikkekkel vagy más kriptókkal vannak fedezve – a jelek szerint ilyen nagy piaci mozgások között nem tudják megragadni a befektetők figyelmét.
A tények alapján a stabilcoinok csupán 30%-a működőképes. A fizikai árucikkekhez, aranyhoz vagy egyéb nemesfémhez kapcsoltak többsége halott projektnek tekinthető.

Olvastad már? A bitcoinkritikus bevallotta, hogy van bitcoinja

Forrás: bitcoinnews.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép estétek! 🙂

 

Legfrissebb bejegyzéseink

A Bitget kiemelt partnerként lép fel a Blockchain Budapest 8.0 eseményen – előadás, stand, afterparty

A kriptovaluta-kereskedelem és a Web3 innováció globális vezetője, a Bitget komoly szereplőként jelenik meg a Blockchain Budapest 8.0 eseményen – amely Magyarország egyik legnagyobb várakozással...

Solana vs. Sui: A Layer-1 blokkláncok csatája

A Solana és a Sui nagy teljesítményű Layer-1 blokkláncok, amelyek eltérő architektúrái befolyásolják piaci pozíciójukat. A Solana monolitikus felépítése – amely a Proof-of-History és a Proof-of-Stake...

A Ripple megvenné a Circle-t, de ez utóbbi nem fogadta el az ajánlatot

A Ripple Labs 4-5 milliárd dollárért felvásárolta volna a Circle Internet Group Inc.-et. Bennfentesek szerint a Circle – a második legnagyobb stablecoin-kibocsátó – visszautasította az...

Bitcoin árfolyam előrejelzés: Új bikapiac küszöbén?

Miután sikeresen kitört egy csökkenő háromszögből, a bitcoin ára az elmúlt két hétben emelkedő tendenciát mutatott. A vezető kriptovaluta fokozatosan nyert lendületet, és most közel...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.