600 milliós hekkelés a Poly Network kárára

A decentralizált pénzügyek talán legnagyobb támadásában ismeretlen hackerek a több láncon is működő Poly Network protokollt kihasználva legalább 610 millió dollárt vittek el.
Paolo Ardoino jelentette, hogy a Tether nagyjából 33 millió dollárnyi USDT-t fagyasztott be az egyik érintett címről.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A Twitteren közzétett keddi frissítés szerint a Poly Network közölte, hogy a támadás során tokeneket loptak a Binance Chain, az Ethereum és a Polygon hálózatról.
Az érintett hálózatok blokkláncadatai szerint a hackerek nagyjából 273 millió dollárt loptak el az Ethereumról, 85 millió dollárnyi USD Coin-t a Polygon hálózatról és 253 millió dollárt a Binance Smart Chainről.
A Poly arról is beszámolt, hogy a renBTC, a WBTC és a WETH is érintett a támadásban.
A hálózat közölte, hogy jogi lépéseket fog tenni a hackerek ellen, és felszólította őket, hogy adják vissza az ellopott pénzeket.
Azt is kérte, hogy a fent említett láncok bányászai és a kriptotőzsdék feketelistázzák az érintett címekről érkező tokeneket.
A DeFi és a kriptotérség szereplői a hackelés hírére segítséget és támogatást nyújtottak. Az OKEx vezérigazgatója, Jay Hao elmondta, hogy a tőzsde csapata „figyeli a tokenek mozgását és megpróbálja kezelni a helyzetet”.
Paolo Ardoino, a Tether technológiai igazgatója arról számolt be, hogy a projekt nagyjából 33 millió dollárnyi USDT-t fagyasztott be az egyik érintett címről.
A Binance vezérigazgatója, Changpeng Zhao elmondta, hogy a kriptotőzsde a hackelést követően egyeztet a biztonsági partnerekkel, hogy „proaktívan segítsenek”.

„Nincsenek garanciák” – mondta Zhao. „Annyit teszünk, amennyit csak tudunk. SAFU.”

A tavaly indított Poly Network az Ontology, a Neo és a Switcheo közös projektje, hogy egy „heterogén interoperabilitási protokoll-szövetséget” hozzon létre, amely integrálja a blokkláncokat egy nagyobb, láncok közötti ökoszisztémába.

A protokoll lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy tokeneket cseréljenek különböző blokkláncokon keresztül.

Olvastad már? Egyre több a néhány millió dolláros tranzakció a Bitcoin hálózatán

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

MiCA sokk: mégis leáll a Binance az európai felhasználók számára

A világ legnagyobb kriptotőzsdéje, a Binance az elmúlt napokban kénytelen volt szembesülni azzal, hogy az Európai Unió MiCA-szabályozása nemcsak a kis halakat szűri ki, hanem...

54 alkalmazottat küldött el az Ethereum Foundation, bajban van a projekt?

A kriptóban mindig is megvolt az az illúzió, hogy a legnagyobb ökoszisztémák, mint az Ethereum, központjaiban végtelen pénz van, és ezek az alapítványok sosem szorulnak...

Kriptós GTA 6 csalás terjed a gamerek között

A legprofibb csalók pontosan tudják, hogy az embereket már nehéz a klasszikus sémákkal behúzni. Ehelyett fognak egy olyan témát, ami körül globális hisztéria van, és...

Saját predikciós piacot indít a Meta, Zuckerberg már nem csak a feedet akarja uralni

A Polymarket meg a Kalshi akkora figyelmet (és pénzt) kezdett el mozgatni az utóbbi időben, amit már a Szilikon-völgy sem tudott figyelmen kívül hagyni. Most...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.