600 milliós hekkelés a Poly Network kárára

A decentralizált pénzügyek talán legnagyobb támadásában ismeretlen hackerek a több láncon is működő Poly Network protokollt kihasználva legalább 610 millió dollárt vittek el.
Paolo Ardoino jelentette, hogy a Tether nagyjából 33 millió dollárnyi USDT-t fagyasztott be az egyik érintett címről.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A Twitteren közzétett keddi frissítés szerint a Poly Network közölte, hogy a támadás során tokeneket loptak a Binance Chain, az Ethereum és a Polygon hálózatról.
Az érintett hálózatok blokkláncadatai szerint a hackerek nagyjából 273 millió dollárt loptak el az Ethereumról, 85 millió dollárnyi USD Coin-t a Polygon hálózatról és 253 millió dollárt a Binance Smart Chainről.
A Poly arról is beszámolt, hogy a renBTC, a WBTC és a WETH is érintett a támadásban.
A hálózat közölte, hogy jogi lépéseket fog tenni a hackerek ellen, és felszólította őket, hogy adják vissza az ellopott pénzeket.
Azt is kérte, hogy a fent említett láncok bányászai és a kriptotőzsdék feketelistázzák az érintett címekről érkező tokeneket.
A DeFi és a kriptotérség szereplői a hackelés hírére segítséget és támogatást nyújtottak. Az OKEx vezérigazgatója, Jay Hao elmondta, hogy a tőzsde csapata „figyeli a tokenek mozgását és megpróbálja kezelni a helyzetet”.
Paolo Ardoino, a Tether technológiai igazgatója arról számolt be, hogy a projekt nagyjából 33 millió dollárnyi USDT-t fagyasztott be az egyik érintett címről.
A Binance vezérigazgatója, Changpeng Zhao elmondta, hogy a kriptotőzsde a hackelést követően egyeztet a biztonsági partnerekkel, hogy „proaktívan segítsenek”.

„Nincsenek garanciák” – mondta Zhao. „Annyit teszünk, amennyit csak tudunk. SAFU.”

A tavaly indított Poly Network az Ontology, a Neo és a Switcheo közös projektje, hogy egy „heterogén interoperabilitási protokoll-szövetséget” hozzon létre, amely integrálja a blokkláncokat egy nagyobb, láncok közötti ökoszisztémába.

A protokoll lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy tokeneket cseréljenek különböző blokkláncokon keresztül.

Olvastad már? Egyre több a néhány millió dolláros tranzakció a Bitcoin hálózatán

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Az USA politikusai 2030-ig parkolópályára tehetik a CBDC-t

Amikor pár éve mindenki arról beszélt, hogy az amerikai jegybank, a Federal Reserve hamarosan saját, központi digitális pénzt bocsát ki, a kriptósok és az adatvédők...

A Cardano megint bizonyítani akar, elindult a Leios teszthálózat

A kriptóban kevés projekt kap annyi kritikát a sebessége (pontosabban a lassúsága) miatt, mint a Cardano. A közösség és a piac évek óta azt várja,...

Fájdalmas rekordot hozott az idei második negyedév, sosem volt még ennyi hackertámadás a kriptóban

Amikor a kriptó biztonságáról beszélünk, általában mindenkinek a nagy, többmilliárdos botrányok jutnak eszébe, mint a régi Mt. Gox, vagy az FTX összeomlása. Akkor hetekig csak...

Az Exodus saját részvény-szolgáltatást indít

Ha megkérdeztél egy kriptóst tíz évvel ezelőtt, mire való egy tárca, a válasz egyszerű volt. A seed tárolására, meg arra, hogy ne a tőzsdén porosodjon...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.