5 tévhit a bitcoinnal kapcsolatban

-

Az amerikai felnőttek 75%-a hallott már a bitcoinról. Azonban tudásuk nem mindig megbízható forrásból származik, így összeszedtük a bitcoinnal kapcsolatos 5 legnagyobb tévhitet.

A bitcoinnal kapcsolatos leggyakoribb tévhitek
1. A bitcoin anonim

Nem meglepő, hogy ez az egyik vezető tévhit. Még a YouGov által közölt kérdőív is az alábbi kérdést teszi fel:

„A kriptopénz egy digitális vagy virtuális pénz, melyet decentralizált, biztonságos, és sok esetben anonim módon terveztek. Mindezeket észben tartva az alábbiak közül melyik kriptopénzekről hallott már?

Sokan nem tudják, hogy a bitcoin blokklánca publikus. Bárki láthatja a 2009-es születése óta történt összes tranzakciót a blokkfelfedezők segítségével.
Azonban annyi igaz, hogy a nagy betű- és számhalmaz nem fog sokat jelenteni az átlagember számára. Azonban a bitcointranzakciók könnyebben lekövethetőek, mint a készpénz, így a kormányok sokkal könnyebben lekövethetnek valakit anélkül, hogy a pénze anonim lenne.
Tulajdonképpen a hatóságok egyre sikeresebbek a blokkláncon zajló tranzakciók feltárásában.

2. Csak bűnözők használják

A bitcoinnak már régóta nagy problémája, hogy a Silk Road fennállása óta a bűnözéssel asszociálják az emberek.
A dark weben üzemelő piacon illegális javakat és szolgáltatásokat lehetett vásárolni és eladni, így sok illegális aktivitás zajlott, melyeket bitcoinban fizettek.


Emellett a zsarolóprogramok is előszeretettel használják a bitcoint, ugyanis elektromos, gyors és egyszerű.
Azonban a tranzakciók átláthatósága és nyíltsága miatt a bűnözők általában falba ütköznek, mikor fiatra váltanák bitocinjukat. Arról nem is beszélve, hogy a tranzakciók láthatók.
A bitcoinnak hatalmas szerepe volt a különböző gyermekpornográfiával foglalkozó weboldalak bezárásában, ugyanis a bitcoincímek segítségével tudták lenyomozni az oldalt futtató szervert.
Ezzel a bitcoin sokkal rosszabb valuta a bűnözők számára, mint az amerikai dollár (amely még mindig a legnagyobb kedvencük). A 100 dolláros címletek nagy része az Egyesült Államokon kívül drogdílerek tulajdonában van. Korábban a Messari is megírta, hogy minden 1 dollárnyi bitcoinhoz képest, amit a darkneten költenek el, nagyjából 800 dollárt mosnak tisztára.
Ha ez nem lenne elég, egy kutatás rávilágított, hogy az amerikai dollár 90%-án találni nyomokban kokaint. Lehet, hogy a bűnözők is használják a bitcoint, de ez nem jelenti azt, hogy csak ők használnák.

3. A hálózat hackertámadásoknak van kitéve

Egy másik tévhit, hogy a bitcoin hálózatát hackertámadások érhetik. A média folyamatosan a tőzsdék csalásairól és feltöréséről beszél, valamint áldozatok történeteiről, akik elbukták vagyonukat, így érthető, ha sokan úgy hiszik a bitcoin nem biztonságos.
A valóság azonban az, hogy a bitcoin blokkláncát sosem törték még fel. A kriptotőzsdék feltörése mindig az oldal biztonsági rései miatt történik, például, ha az ügyfelek vagyonát online is elérhető, ún. forró tárcákban tárolja az oldal.
Most, hogy a hálózat egyre decentralizáltabb és a hashráta is új csúcsot ért el októberben, a rendszer biztonságosabb, mint valaha.
Egyetlen entitás sem rendelkezik elég számítási teljesítménnyel, hogy támadást indítson a világon szétosztott több mint 10 000 csomópont ellen.

4. Csak a netes kockáknak való

Az iparban sok szó esik a blokkláncról, a bányászásról, hashrátákról, a nehézség állításról, hard forkokról, kódolásról és bányagépekről, így sokan azt hihetik, hogy a bitcoin csak kockáknak való.
Ebben akár valamennyire még igazuk is lehet. Azonban a bitcoin egyik alapvetése, hogy egy univerzális peer-to-peer értékátadási eszköz, mellyel bárki intézhet fizetéseket a világban, közvetítők nélkül.
A protokoll nem csak a technikai adataiból áll. A pénzügyi elérhetőség és szabadság mellett egy vagyontárolási eszköz is, amely sorra bizonyítja, hogy nem csak a programozó informatikusok eszköze.
Most, hogy a kormány legmagasabb szintjeiben is szó esik róla az USA-ban, Venezuelában és Kínában is, az átlagemberek is egyre jobban figyelnek rá.

5. Egy kormány leállíthatja a bitcoint

A bitcoin már számos országban „tiltották be”, Kínában pedig illegális a kereskedése, így sokan azt hihetik, hogy egy kormány leállíthatja.
Andreas Antonopoulos a következőt felelte, mikor arról kérdezték, hogy „nem aggódik-e amiatt, hogy egy nagy nemzetállam aktívan felléphet a bitcoin ellen:

„Emiatt egyáltalában nem aggódom, ezt már nem lehetne megtenni a bitcoinnal. A bitcoin annyi számítási teljesítménnyel bír, hogy egyetlen nemzetállam sem tudná megdönteni számításokon keresztül.”


A vezető kriptopénzt nem lenne könnyű megdönteni, ugyanis hatalmas mennyiségű chipgyártást és egy koordinált támadást igényelne, hogy elfoglalják a következő 10 perc blokkját.
Ezen a ponton a támadó felfedné magát, kizárnák és több milliárd dollárt veszítene a semmiért.

Olvastad már? Mi az Ethereum, és hogyan mükődik

Forrás: bitcoinist.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon.
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

Szakértők a kriptopiac szabályozásáról és a kriptoeszközök intézményi elfogadásáról

Jelentős pénzügyi intézmények figyeltek fel az utóbbi időben a kriptovalutákra és fogadják el ezeket törvényes pénzügyi eszközként. A blokklánc technológia a tranzakciók gyorsasága és átláthatósága...

Ezért lehet, hogy Solana újbóli 200 dolláros látogatása az orrunk előtt van

A Solana (SOL) március 26-án utalt a 200 dollárra való elmozdulásra, majd a kriptopénz később 185 dollárra esett vissza. A CoinGecko szerint a SOL értéke az...

🚀 A következő altcoin csillagok: A befektetési dicsőség 100-szorosának eléréséhez szükséges stratégiák

Vendégbejegyzés A Bitcoin következő feleződése az egekbe repítheti az árfolyamát, egyes előrejelzések szerint akár a 200.000 dollárt is elérheti. A vezető kriptopénz ilyen robbanásszerű potenciálja nyomán a...

Az alkalomhoz illő felemelkedés: A következő kriptocsillagok szárnyaló sikerre készülnek

Vendégbejegyzés A kriptopénzek piaca figyelemre méltó fellendülésnek volt tanúja, a teljes piaci kapitalizáció 2,8 billió dollár fölé szökött. Erre a jelentős fellendülésre a múlt heti viharos időszak...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!