31 millió dollárnyi USDT-t fagyasztottak be az FTX meghekkelése miatt

November 11-én éjszaka újabb hírek kavarták fel a közösséget az FTX tőzsde ügyében.

Számos, a tőzsdéhez köthető tárcáról utaltak ki nagy összegeket, több millió dollárnyi kriptopénzt, bármiféle hivatalos információ nélkül.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

Az FTX szóvivője pár órán belül megerősítette, hogy a tőzsdét hackertámadás érte, és ennek során lopták el a pénz egy részét.

ftx
Forrás: Telegram

A Tether, az USDT stablecoin kibocsátója előzetes óvintézkedésként azonnal be is fagyasztott 31,4 millió dollárnyi tokent, amelyeket a támadásban részt vett tárcákban tartottak.

A ZachXBT néven ismert, professzionális blokklánc elemző rávilágított, hogy az ellopott majd zárolt tokenekből 3,9 millió az Avalanche hálózatán van, míg 27,5 millió a Solana blokkláncon lévő USDT volt.

Az eset kapcsán Elon Musk, a közösségi oldal új tulajdonosa nyilvánosan is elismerte, hogy a Twitteren szerveződött közösségi összefogásnak mekkora szerepe van abban, hogy az FTX körüli eseményeket valós időben, a lehető legnagyobb részletességgel nyomon lehet követni.

Mivel az ellopott USDT befagyasztásra került, a Tether így megakadályozta, hogy a támadók más kriptókra váltsák át a zsákmányt, vagy annak használatával más fiókokról, platformokról, tőzsdékről is tokeneket tudjanak ellopni.

A kárenyhítési folyamat részeként a Tether vállalat el tudja égetni a tokeneket, kivonva azokat a forgalomban lévő készletből, majd a megfelelő mennyiséget jóváírni az eredeti tulajdonosok számláin.

USDT mellett viszont sok más kriptopénzt is kiutaltak a tőzsde tárcáiból. Az Ethereum mellett LINK és USDP is nagy mennyiségben található a zsákmányban.

A kriptopiac részéről ezekre még nem érkezett hangos reakció.

Az elmúlt pár nap során viszont már több nagy tőzsde, köztük a Binance, OKX, Kucoin és a Crypto.com is bejelentette, hogy a transzparencia jegyében nyilvánosságra hozzák az egyenlegeiket, és megosztják a közösséggel a tartalékaik helyzetét.

Az elő fecskék közé tartozik a Bitfinex vezetője, Paolo Ardoino, aki 135 egyedi tárcát mutatott meg, amelyek a tőzsde hidegtárcáiként illetve online, úgynevezett forrótárcájaként működnek.

A közösségből viszont többen is rávilágítottak, hogy bár a tőzsde tartalékainak nyilvánosságra hozása üdvözlendő, egyelőre nincs információ a Bitfinex kötelezettségeiről.

Ennek hiányában egyelőre nem ehet eldönteni, hogy az általuk kezelt vagyon elegendő-e, vagy esetleg fennáll a fizetésképtelenség veszélye.


Olvastad már? A Crypto.com a tartalékai 20%-át a SHIB vicctoken teszi ki

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.