31 millió dollárnyi USDT-t fagyasztottak be az FTX meghekkelése miatt

November 11-én éjszaka újabb hírek kavarták fel a közösséget az FTX tőzsde ügyében.

Számos, a tőzsdéhez köthető tárcáról utaltak ki nagy összegeket, több millió dollárnyi kriptopénzt, bármiféle hivatalos információ nélkül.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

Az FTX szóvivője pár órán belül megerősítette, hogy a tőzsdét hackertámadás érte, és ennek során lopták el a pénz egy részét.

ftx
Forrás: Telegram

A Tether, az USDT stablecoin kibocsátója előzetes óvintézkedésként azonnal be is fagyasztott 31,4 millió dollárnyi tokent, amelyeket a támadásban részt vett tárcákban tartottak.

A ZachXBT néven ismert, professzionális blokklánc elemző rávilágított, hogy az ellopott majd zárolt tokenekből 3,9 millió az Avalanche hálózatán van, míg 27,5 millió a Solana blokkláncon lévő USDT volt.

Az eset kapcsán Elon Musk, a közösségi oldal új tulajdonosa nyilvánosan is elismerte, hogy a Twitteren szerveződött közösségi összefogásnak mekkora szerepe van abban, hogy az FTX körüli eseményeket valós időben, a lehető legnagyobb részletességgel nyomon lehet követni.

Mivel az ellopott USDT befagyasztásra került, a Tether így megakadályozta, hogy a támadók más kriptókra váltsák át a zsákmányt, vagy annak használatával más fiókokról, platformokról, tőzsdékről is tokeneket tudjanak ellopni.

A kárenyhítési folyamat részeként a Tether vállalat el tudja égetni a tokeneket, kivonva azokat a forgalomban lévő készletből, majd a megfelelő mennyiséget jóváírni az eredeti tulajdonosok számláin.

USDT mellett viszont sok más kriptopénzt is kiutaltak a tőzsde tárcáiból. Az Ethereum mellett LINK és USDP is nagy mennyiségben található a zsákmányban.

A kriptopiac részéről ezekre még nem érkezett hangos reakció.

Az elmúlt pár nap során viszont már több nagy tőzsde, köztük a Binance, OKX, Kucoin és a Crypto.com is bejelentette, hogy a transzparencia jegyében nyilvánosságra hozzák az egyenlegeiket, és megosztják a közösséggel a tartalékaik helyzetét.

Az elő fecskék közé tartozik a Bitfinex vezetője, Paolo Ardoino, aki 135 egyedi tárcát mutatott meg, amelyek a tőzsde hidegtárcáiként illetve online, úgynevezett forrótárcájaként működnek.

A közösségből viszont többen is rávilágítottak, hogy bár a tőzsde tartalékainak nyilvánosságra hozása üdvözlendő, egyelőre nincs információ a Bitfinex kötelezettségeiről.

Ennek hiányában egyelőre nem ehet eldönteni, hogy az általuk kezelt vagyon elegendő-e, vagy esetleg fennáll a fizetésképtelenség veszélye.


Olvastad már? A Crypto.com a tartalékai 20%-át a SHIB vicctoken teszi ki

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

A Franklin Templeton új DRIP ETF-je Bitcoint vesz a részvényosztalékból

A hagyományos pénzügyi világban kevés unalmasabb dolog van a DRIP stratégiánál. A Dividend Reinvestment Plan, vagyis az osztalékok automatikus visszaforgatása évtizedek óta arról szól, hogy...

Az AI-nak csak annyira megy a kriptokereskedés, mint az embernek, aki az utasításokat adja neki

Ha megnyitod az X-et vagy a YouTube-ot, valószínűleg öt percen belül találsz egy videót, ami azt ígéri: "Csak kapcsold rá az AI-t a Binance fiókodra,...

A Venus Protocol tokenizált részvényeket is elfogad hitelfedezetként

Volt idő, amikor a Wall Street és a kriptó világa úgy nézett ki, mint két párhuzamos univerzum, amik soha nem érnek össze. Ha részvényt akartál...

Andrew Tate megint egy csomó bitcoint vesztett

Ha van ember, aki az interneten folyamatosan abból csinál felhajtást, hogy ő a megállíthatatlan alfa, akinek a pénz és a piacok csak játékszerek, az Andrew...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.