2025-ben érkezhet a digitális rubel

Az Orosz Központi Bank, a CBR bejelentette, hogy az intézet által kibocsátott digitális valuta a tervek alapján 2025-től lesz elérhető.

A bank elnökhelyettese, Olga Skorobogatova elmondta, a Duma hozzájárulása alapján már idén elkezdik szervezni a tesztüzemet, hogy a CBDC, azaz a központi banki digitális valuta mihamarabb működőképessé váljon.


Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A parlament alsóházának ehhez először e kell fogadnia a digitális eszközöket szabályozó törvénytervezetet.

Skorobogatova szerint az engedélyezési, elindítási folyamat lassú, de ennek az az oka, hogy a tisztviselők mindent hibátlanul akarnak csinálni, hogy a rendszer biztonságosan és tökéletesen működjön.

Az elnökhelyettes a részletekről szólva azt nyilatkozta, hogy a kínai digitális jüannal ellentétben az új típusú rubelt nem a közalkalmazottak kifizetésére akarják használni, nem ebben utalják majd a nyugdíjakat, valamint a különböző szociális segélyeket.

Ráadásul a lakossági számlák esetén lesz egy 300 ezer rubeles felső korlát, azaz nagyjából 3300 dollárnyi összeget tarthatnak ilyen valutában a lakosok.

Júliusban jöhet az új törvény

A várakozások alapján a Duma még júliusban elfogadhatja az új, digitális eszközökről szóló törvényt, amely a rubel digitalizációját is lehetővé teszi. Ez után tudják elkezdeni megszervezni a tesztüzemet.

A Duma pénzügyi bizottságának az elnöke, Anatoly Aksanov a sajtónak elmondta, a törvényt akár már júliusban elfogadhatják, és ebben az esetben augusztusban indulhat a tesztüzem.

Azt is figyelembe kell viszont venni, hogy Aksanov ugyanezt nyilatkozta májusban, akkor júniusi szavazást várva. Ez nem történt meg.

Aksanov a kriptopénzekről korábban úgy nyilatkozott, hogy egy használható megoldást képviselnek, amellyel megkerülhetők a nyugati szankciók.


Csatlakozz Prémium csoportunkhoz, ahol exkluzív tartalmakhoz, elemzésekhez és érdekességekhez nyílik hozzáférésed.


Tervben volt egy saját nemzeti kriptotőzsde létrehozása is, de ennek a terveit végül elvetették, mivel az ilyen centralizált vállalkozásokat ugyanúgy szankcionálhatják a nyugati országok.

A digitális rubelről is szóló törvényt idén januárban mutatta be a Duma számára Aksanov, mikor 2022-ben a CBR bejelentette, hogy felgyorsítanák az ilyen irányú fejlesztéseket.

Olvastad már? John Bollinger kiemelt egy figyelemre méltó Bitcoin mintázatot

Forrás: news.bitcoin.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.