17 millió dollárt kapnak vissza a Bitconnect károsultjai

Bitconnect a bedőlt piramisjáték áldozatai számára 17 millió dollárt juttatnak vissza a büntetőeljárást intéző hatóságok.

Az USA Igazságügy-minisztériuma elmondta, hogy több, mint 40 országból azonosítottak közel 800 károsultat, és közöttük most 17 millió dollárnyi összeget osztanak szét.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

Erre a San Diego körzeti bíróság utasítása alapján kerül majd sor.

A Bitconnect a különösen nagy összegű kriptós csalások közé tartozik, világszerte sok ezer spekulánst sikerült megkárosítaniuk, kicsalni tőlük a pénzüket.

2021 szeptemberében az egyik amerikai promóter, Glenn Arcaro kapott börtönbüntetést csalás miatt.

Arcaro a társaival együtt szervezte be az átverhető felhasználókat, kereskedési robotok és hitelezési programok segítségével szerezhető nyereség ígéretével.

A Bitconnect tőzsdét és az ICO-t, mint jövedelmező lehetőséget mutatták be.

Az általuk ismételgetett marketingszöveg szerint a befektetett pénzt különböző kriptotőzsdéken forgatják meg, és az ezekből származó haszon kerül a felhasználókhoz.

Csatlakozz Prémium csoportunkhoz, ahol exkluzív tartalmakhoz, elemzésekhez és érdekességekhez nyílik hozzáférésed.

A hozamot ráadásul garantált nyereségként emlegették. A Minisztérium szerint viszont az egész egy tankönyvbe illő csalásként működött.

„A valóságban a Bitconnect egy egyszerű piramisjáték volt, a korábbi belépőket az új befizetők pénzével fizették ki. A pénz 15%-a viszont egy elkülönített számlára ment, amely kifejezetten az alapítók, és a népszerűsítést végző promóterek zsebébe vándorolt ezután.”

Arcano, mint amerikai lakos, 38 hónapos börtönbüntetést kapott. A saját bevallása alapján nagyjából 24 millió dollárt szerzett a Bitconnectben való részvételével.

A Minisztérium elmondta, minden lefoglalt pénz visszakerül azokhoz, akik befizették, vagy egyszerűen lefoglalja az állam, magának.

Tavaly novemberben állami aukció során 54 millió dollárnyi lefoglalt tokent akart eladni a Minisztérium.

A csalás alapítója, Satish Kumbhani tavaly februárban lett megvádolva, mint a piramisjáték kulcsszereplője, aki az egész, 3,4 milliárd dolláros kárt okozó csalást kitalálta.

Mivel Kumbhani indiai állampolgár, így az indiai hatóságok is eljárást indítottak ellene.

Viszont ha az USA-ban ítélik el, akkor akár 70 év letöltendő börtönbüntetést is kaphat.


Olvastad már? Kereskedés a „Cup and Handle” alakzattal

Forrás: news.bitcoin.com

Kiemelt kép: Marco Verch

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

Dél-Korea nagy váltása: többen használják a kriptót az utalásokra, mint a bankokat

A blokklánc technológia elkezdte megenni a hagyományos bankok egyik legrégebbi és legjövedelmezőbb üzletágát, a nemzetközi pénzküldést. Ha látni akarod, hogy néz ki a jövő, érdemes...

Európa egy lépéssel közelebb került a digitális euróhoz

Amikor először hallottunk az európai jegybanki digitális pénzről, a digitális euróról, sokan úgy gondolták, hogy ez csak egy újabb brüsszeli powerpoint-prezentáció marad, ami a végtelen...

Egy japán nyugdíjalap bitcoinba fektetné a pénzét

Ha van olyan pénz a világon, ami híresen óvatos, bürokratikus és irtózik a kockázattól, az a nyugdíjalapok vagyona. És ha ezt négyzetre emeled, akkor megkapod...

Dél-Korea szerint már az kis összegű kriptós utalások mögé is nevet kell tenni, mert ugyan kit érdekel a magánszféra

Amikor tíz dollárnyi kriptót küldesz egy barátodnak egy másik tőzsdére, valószínűleg nem gondolsz bele abba, hogy ez a tranzakció mennyire érdekli a globális pénzmosás elleni...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.