Újabb SEC-halasztás a bitcoin ETF-ek ügyében

Az Egyesült Államok tőzsdefelügyelete három bitcoin-ETF ügyében is elhalasztotta a döntést.

Az augusztus 12-én publikált nyilatkozatában az SEC szabályváltozásokra hivatkozva elhalasztotta a formális döntést a VanEck SolidX, a Bitwise Asset Management és a Wilshire Phoenix beadványok ügyében.

A VanEck október 18-ig, a Bitwise október 13-ig, a Wilshire Phoenix pedig szeptember 29-ig lett halasztva.
Az SEC mindhármat a következőképpen indokolta:

„A bizottság hosszabb időt igényel a döntés meghozásához, a szabályváltozások óta eltelt idő ugyanis nem bizonyult elégségesnek, hogy a elfogadás vagy az elutasítás mellett döntsünk.”

Az ETF-ek azon értékpapírok közé tartoznak, amelyek bizonyos eszközöket reprezentálnak, amelyekkel a kibocsátó befektetési alap rendelkezik. Az ETF-eket sokan a kriptók tömeges elterjedése irányába tett lépésként várják.
A VanEck januárban, a Bitwise februárban, a Wilshire Phoenix pedig július elsején adta be a kérvényét.
Az értékpapírtörvény alapján a tőzsdefelügyeletnek joga van eldönteni, hogy engedélyezi-e a pénzügyi termékeket – ezt egyébként további információgyűjtéshez szokta kötni.

Lehetséges csúszások

A mai halasztás csak egy újabb hír a bitcoin ETF-ek egyre növekvő listáját tekintve. Az SEC már márciusban, majd májusban is elhalasztotta mind a VanEck, mind a Bitwise beadványáról való döntését.
A májusi halasztást követően 14 kérdést adtak ki, nyilvánosan elérhető módon, hogy további információkhoz és véleményekhez jussanak a VanEck beadványáról.
Tavaly decemberben a Kriptomama néven emlegetett Hester Peirce SEC-tisztviselő azt javasolta a befektetőknek, hogy „ne tartsák vissza a lélegzetüket a döntésre várva”. Akkor így kommentálta mindezt:

„Lehet, hogy 20 évig tart, és lehet, hogy már holnap megtörténik. Ne tartsd vissza addig a levegőt. Az SEC sok időt áldozott a Finhub létrehozására, egy tőzsdén kereskedett termék esetében még tovább tarthat a döntés.”

Júniusban Jay Clayton, SEC-elnök elmondta, hogy a szabályozóknak először biztonságosnak kell érezniük a kriptopénz-megőrzési szolgáltatásokat, mielőtt tovább lépnének az ETF-ek ügyére.
Clayton szerint a különböző piacvédelmi megoldásoknak kielégítőknek kell lenniük az SEC számára is, hogy biztosnak érezzék a manipuláció elleni védelmet.
Forrás: cointelegraph.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

Jó hír érkezett a Bitcoin-bányászoknak, jelentősen csökkent a hálózat nehézsége

A Bitcoin árfolyama ugyan nehéz hónapon van túl, de a bányászok számára most végre érkezett némi fellélegzés. A hálózat bányászati nehézsége vasárnap több mint 10%-kal csökkent,...

Az XRP árfolyama újra emelkedik, de a háttérben egy váratlan szereplő mozgatja a piacot

Az XRP az elmúlt napokban ismét életjelet adott magáról. Az árfolyam 1,11 dollárról 1,18 dollárig kapaszkodott, ami első ránézésre egyszerű technikai visszapattanásnak tűnhet. A háttérben...

Sam Bankman-Fried elvesztette a fellebbezést, marad a 25 éves börtönbüntetés

Az FTX korábbi vezérigazgatójának, Sam Bankman-Friednek nem sikerült hatályon kívül helyeztetnie a csalás miatt hozott elmarasztaló ítéletét és az FTX összeomlásához kapcsolódó 25 éves börtönbüntetését....

Lengyel kriptovétó: tovább csúszik a MiCA bevezetése

Lengyelország elnöke, Karol Nawrocki harmadszor is megvétózta azt a kriptovaluták szabályozásáról szóló törvényjavaslatot, amely az európai kriptoeszközök piacairól szóló rendelet (MiCA) hazai bevezetését célozta. Nawrocki csütörtökön...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.