Újabb engedélyt kapott a Binance a Közel-Keleten

Az Abu Dhabi Global Market jóváhagyása lehetővé teszi a Binance számára, hogy digitális eszközök, köztük kriptovaluták kereskedőjeként működjön.
A Binance, a világ legnagyobb kriptotőzsdéje a kereskedési volumen tekintetében, és most engedélyt kapott az Abu Dhabiban való működésre, amely Bahrein és Dubai után a harmadik szabályozói jóváhagyás a közel-keleti régióban.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Az Abu Dhabi Global Market (ADGM) engedélye lehetővé teszi a Binance számára, hogy bróker-kereskedőként működjön digitális eszközökkel, köztük kriptovalutákkal – ez egy újabb mérföldkő a kriptotőzsde számára, amely teljes körűen engedélyezett cégként kíván működni.


Az ADGM az Egyesült Arab Emírségek fővárosán belül nemzetközi pénzügyi szabad zónaként működik, és történelmileg fontos szerepet játszik a joghatósága alatt nyújtott pénzügyi szolgáltatások szabályozásában és felügyeletében.
A Binance szabályozási engedélyek megszerzésére irányuló erőfeszítéseit világszerte viszonozva az ADGM kijelentette:

„Az IPA része a Binance azon terveinek, hogy egy nemzetközileg elismert és jól szabályozott pénzügyi központban, teljes mértékben szabályozott virtuális eszközszolgáltatóként pozícionálja magát.”

Az ADGM megosztotta azt a szándékát is, hogy hasonló szabályozási engedélyeket adjon a helyi, valamint a globális kriptovállalatoknak, hogy Abu Dhabit még inkább „gyorsan növekvő virtuális eszközök központjaként és digitális gazdaságként” pozícionálja.
Dhaher bin Dhaher, az ADGM vezérigazgatója is üdvözölte a lépést, megígérve, hogy segíteni fogja a Binance erőfeszítéseit, hogy jelenlétüket Abu Dhabiban hozzák létre.
A Binance mellett korábban a kiemelkedő kriptotőzsde, az FTX is működési engedélyt kapott Dubaiban, az Egyesült Arab Emírségek Abu Dhabi után második legnagyobb városában.
Március 22-én az ADGM közzétett egy dokumentumot, amelyben azt javasolta, hogy az ADGM által engedélyezett vállalatoknak lehetővé teszik az NFT kereskedés elindítását a joghatóság területén.

A szabad zóna fő szabályozója, a Pénzügyi Szolgáltatásokat Szabályozó Hatóság (FSRA) az ADGM konzultációs dokumentumában az NFT-ket inkább szellemi tulajdonként, mint „meghatározott befektetésekként vagy pénzügyi eszközökként” jellemezte.
Az NFT-k kereskedésének engedélyezése azonban valószínűleg megköveteli majd, hogy az engedéllyel rendelkező vállalatok megfeleljenek az ADGM pénzmosás elleni (AML) és szankciós szabályainak.

Olvastad már? A múlthét eseményei kriptoföldéről

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Dél-Korea nagy váltása: többen használják a kriptót az utalásokra, mint a bankokat

A blokklánc technológia elkezdte megenni a hagyományos bankok egyik legrégebbi és legjövedelmezőbb üzletágát, a nemzetközi pénzküldést. Ha látni akarod, hogy néz ki a jövő, érdemes...

Európa egy lépéssel közelebb került a digitális euróhoz

Amikor először hallottunk az európai jegybanki digitális pénzről, a digitális euróról, sokan úgy gondolták, hogy ez csak egy újabb brüsszeli powerpoint-prezentáció marad, ami a végtelen...

Egy japán nyugdíjalap bitcoinba fektetné a pénzét

Ha van olyan pénz a világon, ami híresen óvatos, bürokratikus és irtózik a kockázattól, az a nyugdíjalapok vagyona. És ha ezt négyzetre emeled, akkor megkapod...

Dél-Korea szerint már az kis összegű kriptós utalások mögé is nevet kell tenni, mert ugyan kit érdekel a magánszféra

Amikor tíz dollárnyi kriptót küldesz egy barátodnak egy másik tőzsdére, valószínűleg nem gondolsz bele abba, hogy ez a tranzakció mennyire érdekli a globális pénzmosás elleni...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.