Újabb engedélyt kapott a Binance a Közel-Keleten

Az Abu Dhabi Global Market jóváhagyása lehetővé teszi a Binance számára, hogy digitális eszközök, köztük kriptovaluták kereskedőjeként működjön.
A Binance, a világ legnagyobb kriptotőzsdéje a kereskedési volumen tekintetében, és most engedélyt kapott az Abu Dhabiban való működésre, amely Bahrein és Dubai után a harmadik szabályozói jóváhagyás a közel-keleti régióban.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Az Abu Dhabi Global Market (ADGM) engedélye lehetővé teszi a Binance számára, hogy bróker-kereskedőként működjön digitális eszközökkel, köztük kriptovalutákkal – ez egy újabb mérföldkő a kriptotőzsde számára, amely teljes körűen engedélyezett cégként kíván működni.


Az ADGM az Egyesült Arab Emírségek fővárosán belül nemzetközi pénzügyi szabad zónaként működik, és történelmileg fontos szerepet játszik a joghatósága alatt nyújtott pénzügyi szolgáltatások szabályozásában és felügyeletében.
A Binance szabályozási engedélyek megszerzésére irányuló erőfeszítéseit világszerte viszonozva az ADGM kijelentette:

„Az IPA része a Binance azon terveinek, hogy egy nemzetközileg elismert és jól szabályozott pénzügyi központban, teljes mértékben szabályozott virtuális eszközszolgáltatóként pozícionálja magát.”

Az ADGM megosztotta azt a szándékát is, hogy hasonló szabályozási engedélyeket adjon a helyi, valamint a globális kriptovállalatoknak, hogy Abu Dhabit még inkább „gyorsan növekvő virtuális eszközök központjaként és digitális gazdaságként” pozícionálja.
Dhaher bin Dhaher, az ADGM vezérigazgatója is üdvözölte a lépést, megígérve, hogy segíteni fogja a Binance erőfeszítéseit, hogy jelenlétüket Abu Dhabiban hozzák létre.
A Binance mellett korábban a kiemelkedő kriptotőzsde, az FTX is működési engedélyt kapott Dubaiban, az Egyesült Arab Emírségek Abu Dhabi után második legnagyobb városában.
Március 22-én az ADGM közzétett egy dokumentumot, amelyben azt javasolta, hogy az ADGM által engedélyezett vállalatoknak lehetővé teszik az NFT kereskedés elindítását a joghatóság területén.

A szabad zóna fő szabályozója, a Pénzügyi Szolgáltatásokat Szabályozó Hatóság (FSRA) az ADGM konzultációs dokumentumában az NFT-ket inkább szellemi tulajdonként, mint „meghatározott befektetésekként vagy pénzügyi eszközökként” jellemezte.
Az NFT-k kereskedésének engedélyezése azonban valószínűleg megköveteli majd, hogy az engedéllyel rendelkező vállalatok megfeleljenek az ADGM pénzmosás elleni (AML) és szankciós szabályainak.

Olvastad már? A múlthét eseményei kriptoföldéről

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Andrew Tate megint egy csomó bitcoint vesztett

Ha van ember, aki az interneten folyamatosan abból csinál felhajtást, hogy ő a megállíthatatlan alfa, akinek a pénz és a piacok csak játékszerek, az Andrew...

A Celsius ex-vezetőjét, Mashinskyt örökre kitiltották a piacról

Amikor a Celsius Network 2022 nyarán összedőlt, dollármilliárdokat égetett el, és százezrek maradtak pénz nélkül. Az egykor piedesztálra emelt, bankok ellen harcoló alapító-vezérigazgató, Alex Mashinsky...

Jöhet a KYC-azonosítás az amerikai stablecoin-használóknak

A stablecoinokról általában a pénzügyi szabadságot és a villámgyors globális utalásokat látjuk magunk előtt. Azt az érzést, azt az előnyt, hogy megkerülhetik a nehézkes, papírozással...

CZ szerint az embereknek esélye sem lesz a kriptó tömeges adopciójában, mert az AI megelőz minket

Amikor azt találgatjuk, hogy mikor jön el a kriptó igazi, világméretű adaptációja, általában arra gondolunk, hogy mikor fogja a szomszédunk, a nagymamánk vagy a sarki...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.