Újabb engedélyt kapott a Binance a Közel-Keleten

Az Abu Dhabi Global Market jóváhagyása lehetővé teszi a Binance számára, hogy digitális eszközök, köztük kriptovaluták kereskedőjeként működjön.
A Binance, a világ legnagyobb kriptotőzsdéje a kereskedési volumen tekintetében, és most engedélyt kapott az Abu Dhabiban való működésre, amely Bahrein és Dubai után a harmadik szabályozói jóváhagyás a közel-keleti régióban.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Az Abu Dhabi Global Market (ADGM) engedélye lehetővé teszi a Binance számára, hogy bróker-kereskedőként működjön digitális eszközökkel, köztük kriptovalutákkal – ez egy újabb mérföldkő a kriptotőzsde számára, amely teljes körűen engedélyezett cégként kíván működni.


Az ADGM az Egyesült Arab Emírségek fővárosán belül nemzetközi pénzügyi szabad zónaként működik, és történelmileg fontos szerepet játszik a joghatósága alatt nyújtott pénzügyi szolgáltatások szabályozásában és felügyeletében.
A Binance szabályozási engedélyek megszerzésére irányuló erőfeszítéseit világszerte viszonozva az ADGM kijelentette:

„Az IPA része a Binance azon terveinek, hogy egy nemzetközileg elismert és jól szabályozott pénzügyi központban, teljes mértékben szabályozott virtuális eszközszolgáltatóként pozícionálja magát.”

Az ADGM megosztotta azt a szándékát is, hogy hasonló szabályozási engedélyeket adjon a helyi, valamint a globális kriptovállalatoknak, hogy Abu Dhabit még inkább „gyorsan növekvő virtuális eszközök központjaként és digitális gazdaságként” pozícionálja.
Dhaher bin Dhaher, az ADGM vezérigazgatója is üdvözölte a lépést, megígérve, hogy segíteni fogja a Binance erőfeszítéseit, hogy jelenlétüket Abu Dhabiban hozzák létre.
A Binance mellett korábban a kiemelkedő kriptotőzsde, az FTX is működési engedélyt kapott Dubaiban, az Egyesült Arab Emírségek Abu Dhabi után második legnagyobb városában.
Március 22-én az ADGM közzétett egy dokumentumot, amelyben azt javasolta, hogy az ADGM által engedélyezett vállalatoknak lehetővé teszik az NFT kereskedés elindítását a joghatóság területén.

A szabad zóna fő szabályozója, a Pénzügyi Szolgáltatásokat Szabályozó Hatóság (FSRA) az ADGM konzultációs dokumentumában az NFT-ket inkább szellemi tulajdonként, mint „meghatározott befektetésekként vagy pénzügyi eszközökként” jellemezte.
Az NFT-k kereskedésének engedélyezése azonban valószínűleg megköveteli majd, hogy az engedéllyel rendelkező vállalatok megfeleljenek az ADGM pénzmosás elleni (AML) és szankciós szabályainak.

Olvastad már? A múlthét eseményei kriptoföldéről

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.