Újabb adag bitcoint vásárolna a Terra

A blokklánc adataiból kiderül, hogy a Binance tőzsdén egyetlen vásárló vett meg egy 125 millió dolláros BTC, ez a vásárló pedig, a Terra projekt, a jelek szerint újabb beszerzésre készül.
Hivatalosan nincsen megerősítve, hogy az adott tárca a Terra tulajdonában van, de a közösség nézetei szerint ez a helyzet.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A Terra projekt alapítója, Do Kwon a közösségi médiában beszélt arról, hogy a projektjük stablecoinja, a TerraUSD nem csak a sajt LUNA tokennel, hanem bitcoinnal is fedezve lenne, és ehhez több milliárd dollár értékben vásárolna BTC-t.
Egy 125 millió dolláros tételt pedig a közvélemény már hozzájuk kapcsolt, és most tőzsdére érkezett egy második, szintén 125 millió dolláros összeg.
A múlt héten olyan nyilatkozatok láttak napvilágot, hogy közel 3 milliárd dollárnyi vásárlásra kell készülni, több részletben, de ezek akkor még egyelőre nem történtek meg.
Március 21-én viszont az egyik figyelemmel követett tárcából, amelyről gyanítják, hogy a Terrához tartozik, 125 millió USDT került a Binance tőzsdére.
A rákövetkező pár óra alatt a BTC árfolyama 5,5%-ot emelkedett. Most egy ugyanilyen beutalás történt, ismét, így szárnyra kapott a spekuláció, hogy egy újabb 125 milliós vásárlást láthatunk majd, mégpedig hamarosan.
Néhány népszerű kereskedő számára ezek a jelek már elegendőnek számítottak, hogy beszálljanak a piacra, és pozíciókat vegyenek fel.

„Újabb 125 milliót küldött a Binance tárcájába a Terra. Legutóbb nagy adagot vettek, és most úgy vélem, én is követem őket. Ha bukó lesz, majd újratervezem, hogy hogyan tovább.”

Kwon nem erősítette meg hivatalosan, hogy ezekből az információkból bármi is igaz lenne, egy interjúban pedig egyenesen azt mondta, hogy „igazából túl sokat is mondott”.

A kereskedők a 45 ezres szintet figyelik

A piac egyelőre nem biztos abban, hogy a BTC ára felfelé fog megindulni, az árfolyam továbbra is 42 ezer környékén mozog, kismértékben a napi csúcs alatt.
Az elemzők, kereskedők szerint „45500 fölött lesz érdemes odafigyelni rá, addig igazából csak próbálkozik az ár”.
Napi időtávon nézve egyelőre az látszik, hogy egy népszerű indikátor, a Bollinger szalagok az összeszűkülés jeleit mutatják, ebből pedig hagyományosan arra lehet következtetni, hogy nagyobb volatilitású időszak közeledhet.

Az árfolyam ráadásul most a szalagok által kijelölt sáv felső részén mozog.

Olvastad már? A Crypto.com lesz a 2022-es katari FIFA-világbajnokság hivatalos szponzora

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Andrew Tate megint egy csomó bitcoint vesztett

Ha van ember, aki az interneten folyamatosan abból csinál felhajtást, hogy ő a megállíthatatlan alfa, akinek a pénz és a piacok csak játékszerek, az Andrew...

A Celsius ex-vezetőjét, Mashinskyt örökre kitiltották a piacról

Amikor a Celsius Network 2022 nyarán összedőlt, dollármilliárdokat égetett el, és százezrek maradtak pénz nélkül. Az egykor piedesztálra emelt, bankok ellen harcoló alapító-vezérigazgató, Alex Mashinsky...

Jöhet a KYC-azonosítás az amerikai stablecoin-használóknak

A stablecoinokról általában a pénzügyi szabadságot és a villámgyors globális utalásokat látjuk magunk előtt. Azt az érzést, azt az előnyt, hogy megkerülhetik a nehézkes, papírozással...

CZ szerint az embereknek esélye sem lesz a kriptó tömeges adopciójában, mert az AI megelőz minket

Amikor azt találgatjuk, hogy mikor jön el a kriptó igazi, világméretű adaptációja, általában arra gondolunk, hogy mikor fogja a szomszédunk, a nagymamánk vagy a sarki...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.