Tovább csökkennek az Ethereum díjai

Az Ethereum tranzakciós díjai jelenleg hathavi mélyponton vannak, ez derül ki az Arcane Research új jelentéséből.
A blokkláncelemző cég kimutatta, hogy az Ethereum tranzakciós díjak hétnapos átlaga 2021 augusztusa óta most a legalacsonyabb.

Egy felületesebb pillantás az adatokra megmutatja, hogy január óta csökken.
Az Ethereummal kapcsolatos egyik fő panasz a velejáróan magas díjak, amelyek hajlamosak felbosszantani a felhasználókat.
Ez vezetett számos alternatív blokklánchálózat megjelenéséhez, amelyek ugyanazt a szolgáltatást nyújtják, de alacsonyabb díjért.
Érdekes, hogy a díjak masszív csökkenése ellenére egyes felhasználók még mindig túl drágának találhatják a jelenlegi díjakat.

A tokencsere az Ethereumon körülbelül 15 dollárba kerül, ami nagyon olcsó, tekintve, hogy 2021 szeptembere és novembere között 200 dollár körül volt ez az összeg.

„Ha alacsonyabb díjakra vártál, mielőtt tokeneket cserélnél vagy NFT-ket adnál ki az Ethereumon, akkor talán most van itt az ideje.”

Ráadásul az egyszerűbb tranzakciók, például a pénztárcák között történő átutalások most sokkal olcsóbbak lennének, tekintve, hogy akkoriban 50 dollárba kerültek.
Ugyanakkor a második rétegű megoldásokon, például a ZKSync, az Arbitrum, az Optimism hálózatán történő tranzakciók sokkal olcsóbbak lehetnek, mivel némelyikük lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy 0,1 dollárnál kevesebbért tranzakciót hajtsanak végre.
Az Ethereum oldalláncok és a második rétegű megoldások használata az elmúlt hónapokban folyamatos volt, annak ellenére, hogy vannak olyan jelek, hogy az olyan rivális blokkláncok, mint a Solana, a Cardano és a Terra csökkenhetik az ETH blokklánc iránti keresletet.
A legvalószínűbb oka a csökkenő díjaknak azonban az NFT-aktivitás közelmúltbeli csökkenéséhez köthető. A korábbi időkben az Ethereum blokkláncon zajló tranzakciók nagy részét az NFT adásvétel tette ki.
Az érdeklődés hirtelen visszaesése azonban a múlt hónapban az Ethereum használatára irányuló kereslet masszív csökkenéséhez vezetett.
Meg kell jegyezni, hogy mivel a legtöbb népszerű NFT-gyűjtemény erre a blokkláncra épül, a kereslet csökkenése akaratlanul is hatással van a hálózatra.
Ahhoz, hogy megértsük az Ethereum díjcsökkenése és az NFT-k közötti kapcsolatot, elég megnézni, hogy az OpenSea kereskedési volumene február 1. és február 6. között 247 millió dollárról 124 millió dollárra csökkent, ami alatt a medián díj is csökkent 134 gwei-ről 65 gwei-re.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Ez lényegében azt mutatja, hogy az NFT tranzakciók növekedése az ETH díjak megugrását is eredményezi, míg a tranzakciós volumen csökkenése szintén hatással van rá, olcsóbbá teszi.

Olvastad már? A BetPro és a kriptoökoszisztéma összefonodása

Forrás: cryptoslate.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.