Tom Lee: az amerikai dollár 99%-a spekulatív, miért csak a bitcoint gyanúsítják?

A bitcoin kritikusai szerint a kriptopénzt soha nem fogjuk csereeszközként használni, mivel főleg spekulációra használják.
Tom Lee a Fundstrattól ezzel nem ért egyet, szerinte az amerikai dollár nagy része is spekuláción alapul.

Az amerikai dollár szinte 99%-a spekulatív

A Castle Island Venture kockázatitőke-kezelő nemrég intrejút készített Tom Lee-vel, a Fundstrat Global Advisors ügyvezető partnerével és kutatási vezetőjével.
Az On the Bring podcast legújabb részében Lee elmondta, hogy az amerikai dollár csak egy kis hányadát használják áruk és szolgáltatások eladására és vételére, a nagy részét spekuláció céljából veszik igénybe. Így nem méltányos dolog ezzel támadni a bitcoint.

Minden egyes dollár, amit vásárlásra használsz, átlagosan 95-ször volt arra használva, hogy spekuláljanak valamilyen pénzügyi eszközzel.

Lee logikája szerint az amerikai dollár összkészletének csak 1%-át használják fizetésekre.
Továbbá Lee szerint minden egyes valuta elsődleges felhasználása, hogy spekuláljanak vele, és több pénzt keressenek vele más eszközökön.
A Fundstrat vezetője elmagyarázta, hogy még az olyan stabilkoinok, mint a libra sem csak fizetésekre lennének jók. Egyesek ugyan vagyontárolásra, vagy Starbucksos vásárlásokra használják a stabilkoinokat, ám fő céljuk, hogy egyéb pénzügyi eszközökön spekuláljanak velük.
Az olyan hagyományos piacok, mint az ingatlan, a tőzsdék és kötvények is tele vannak spekulációval. Így nincs értelme a bitcoinra mutogatni.

A bitcoin belső értékekkel rendelkezik

Az egy órás interjú során Lee a bitcon belső értékeire is kitért. Szerinte helytelen lenne azt mondani, hogy a kriptopénz nem rendelkezik ilyenekkel.
Augusztusban egy brit pénzügyi hivatal azzal támadta a bitcoint, hogy nem rendelkezik belső értékekkel, és óvatosságra figyelmeztette a befektetőket.
Lee szerint azonban a bitcoin valódi értékkel bír, melynek alapját a bányászok előállítási költsége adja. Az első kriptopénz továbbra is gyerekcipőben jár, a potenciális felhasználók mindössze 0,5%-a használja.

Olvastad már? Miért számít még mindig nagyon jövedelmezőnek a bitcoin-bányászat?

Ha a bitcoin jobban elterjed, azzal értéke is növekedni fog.
Forrás: bitcoinist.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

Az USA politikusai 2030-ig parkolópályára tehetik a CBDC-t

Amikor pár éve mindenki arról beszélt, hogy az amerikai jegybank, a Federal Reserve hamarosan saját, központi digitális pénzt bocsát ki, a kriptósok és az adatvédők...

A Cardano megint bizonyítani akar, elindult a Leios teszthálózat

A kriptóban kevés projekt kap annyi kritikát a sebessége (pontosabban a lassúsága) miatt, mint a Cardano. A közösség és a piac évek óta azt várja,...

Fájdalmas rekordot hozott az idei második negyedév, sosem volt még ennyi hackertámadás a kriptóban

Amikor a kriptó biztonságáról beszélünk, általában mindenkinek a nagy, többmilliárdos botrányok jutnak eszébe, mint a régi Mt. Gox, vagy az FTX összeomlása. Akkor hetekig csak...

Az Exodus saját részvény-szolgáltatást indít

Ha megkérdeztél egy kriptóst tíz évvel ezelőtt, mire való egy tárca, a válasz egyszerű volt. A seed tárolására, meg arra, hogy ne a tőzsdén porosodjon...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.