Rio de Janeiroban jövőre már bitcoinnal is lehet ingatlanadót fizetni

A brazil város hivatalosan is bejelentette, hogy a közigazgatási határain belüli ingatlanok után az ingatlanadót jövő évtől már bitcoinban is be lehet fizetni.
Egy másik nagyibb horderejű esemény is a napokban került nyilvánosságra, a Binance vezetője, CZ elmondta, a tőzsde irodát nyit Rióban, és ezt a város polgármestere, Eduardo Paes is megerősítette.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


2023-ban több új, kriptobarát törvény is hatályba lép, jelentette be Chicão Bulhões fejlesztési miniszter.


Ennek hozományaként fog a legnagyobb kriptotőzsde irodát nyitni a városban, hogy megvessék a lábukat a régióban, hiszen a riói kezdeményezés egyfajta tesztüzemként fog működni, és a tervek szerint egész Brazíliára kiterjesztenék majd.

„Hogy ez a gyakorlatban is megvalósítható legyen, az önkormányzat kifejezetten a kriptóra specializálódott cégekkel fog együttműködni, hogy a befizetéseket a brazil valutára konvertálják. A város fogja megkapni az összeg 100%-át.”

Pedro Paulo, a város egyik tisztviselője a további részletekről beszélve elmondta, a kriptopénzek elfogadása az első lépés, hogy egy megbízható ökoszisztémát építsenek fel a városban a kriptók köré.

„Szeretnénk segíteni a kriptók terjedését azzal, hogy integráljuk azokat a gazdaságunkba, például lehetővé tesszük, hogy adót fizethessenek vele. A jövőben a lehetőségeket tovább bővíthetjük, például általános fizetőeszközként is az egyes szolgáltatásokért.”

A város emellett az NFT szektor iránt is érdeklődik, hiszen ez szintén jó piaci lehetőségeket tartogat a kultúra, a turizmus és a művészetek területén.
Brazíliában egy másik nagyobb jelentőségű esemény is történt év elején, január végén a Meta itt adta be az oltalmi kérelmet bitcoinnal és kriptopénzekkel működő szoftverek és hardverek fejlesztésére.

Ez a kezdeményezés amúgy már valamivel korábban, tavaly októberben elkezdődött, de idénre vált hivatalossá.

Olvastad már? Két hét alatt 30%-ot nőtt a dogecoin – mi vár még a piacra?

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Az USA politikusai 2030-ig parkolópályára tehetik a CBDC-t

Amikor pár éve mindenki arról beszélt, hogy az amerikai jegybank, a Federal Reserve hamarosan saját, központi digitális pénzt bocsát ki, a kriptósok és az adatvédők...

A Cardano megint bizonyítani akar, elindult a Leios teszthálózat

A kriptóban kevés projekt kap annyi kritikát a sebessége (pontosabban a lassúsága) miatt, mint a Cardano. A közösség és a piac évek óta azt várja,...

Fájdalmas rekordot hozott az idei második negyedév, sosem volt még ennyi hackertámadás a kriptóban

Amikor a kriptó biztonságáról beszélünk, általában mindenkinek a nagy, többmilliárdos botrányok jutnak eszébe, mint a régi Mt. Gox, vagy az FTX összeomlása. Akkor hetekig csak...

Az Exodus saját részvény-szolgáltatást indít

Ha megkérdeztél egy kriptóst tíz évvel ezelőtt, mire való egy tárca, a válasz egyszerű volt. A seed tárolására, meg arra, hogy ne a tőzsdén porosodjon...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.