Rio de Janeiroban jövőre már bitcoinnal is lehet ingatlanadót fizetni

A brazil város hivatalosan is bejelentette, hogy a közigazgatási határain belüli ingatlanok után az ingatlanadót jövő évtől már bitcoinban is be lehet fizetni.
Egy másik nagyibb horderejű esemény is a napokban került nyilvánosságra, a Binance vezetője, CZ elmondta, a tőzsde irodát nyit Rióban, és ezt a város polgármestere, Eduardo Paes is megerősítette.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


2023-ban több új, kriptobarát törvény is hatályba lép, jelentette be Chicão Bulhões fejlesztési miniszter.


Ennek hozományaként fog a legnagyobb kriptotőzsde irodát nyitni a városban, hogy megvessék a lábukat a régióban, hiszen a riói kezdeményezés egyfajta tesztüzemként fog működni, és a tervek szerint egész Brazíliára kiterjesztenék majd.

„Hogy ez a gyakorlatban is megvalósítható legyen, az önkormányzat kifejezetten a kriptóra specializálódott cégekkel fog együttműködni, hogy a befizetéseket a brazil valutára konvertálják. A város fogja megkapni az összeg 100%-át.”

Pedro Paulo, a város egyik tisztviselője a további részletekről beszélve elmondta, a kriptopénzek elfogadása az első lépés, hogy egy megbízható ökoszisztémát építsenek fel a városban a kriptók köré.

„Szeretnénk segíteni a kriptók terjedését azzal, hogy integráljuk azokat a gazdaságunkba, például lehetővé tesszük, hogy adót fizethessenek vele. A jövőben a lehetőségeket tovább bővíthetjük, például általános fizetőeszközként is az egyes szolgáltatásokért.”

A város emellett az NFT szektor iránt is érdeklődik, hiszen ez szintén jó piaci lehetőségeket tartogat a kultúra, a turizmus és a művészetek területén.
Brazíliában egy másik nagyobb jelentőségű esemény is történt év elején, január végén a Meta itt adta be az oltalmi kérelmet bitcoinnal és kriptopénzekkel működő szoftverek és hardverek fejlesztésére.

Ez a kezdeményezés amúgy már valamivel korábban, tavaly októberben elkezdődött, de idénre vált hivatalossá.

Olvastad már? Két hét alatt 30%-ot nőtt a dogecoin – mi vár még a piacra?

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

MiCA sokk: mégis leáll a Binance az európai felhasználók számára

A világ legnagyobb kriptotőzsdéje, a Binance az elmúlt napokban kénytelen volt szembesülni azzal, hogy az Európai Unió MiCA-szabályozása nemcsak a kis halakat szűri ki, hanem...

54 alkalmazottat küldött el az Ethereum Foundation, bajban van a projekt?

A kriptóban mindig is megvolt az az illúzió, hogy a legnagyobb ökoszisztémák, mint az Ethereum, központjaiban végtelen pénz van, és ezek az alapítványok sosem szorulnak...

Kriptós GTA 6 csalás terjed a gamerek között

A legprofibb csalók pontosan tudják, hogy az embereket már nehéz a klasszikus sémákkal behúzni. Ehelyett fognak egy olyan témát, ami körül globális hisztéria van, és...

Saját predikciós piacot indít a Meta, Zuckerberg már nem csak a feedet akarja uralni

A Polymarket meg a Kalshi akkora figyelmet (és pénzt) kezdett el mozgatni az utóbbi időben, amit már a Szilikon-völgy sem tudott figyelmen kívül hagyni. Most...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.