Német tartományi bank: a bitcoin 90000 dollár lesz 2020-ra

A BayernLB németországi bank elemzésben vizsgálta az aranyat és a bitcoint. Ez alapján 90 ezer dolláros árfolyamot jeleznek előre.

A BTC túlragyogja az aranyat?

A müncheni pénzintézet október elsején publikálta tanulmányát, amelyben megállapították, hogy a jelenlegi 8300 USD körüli árfolyammal bizony még nem lett beárazva a közelgő felezés.

Elmagyarázták, az arany az ezredforduló óta a legnagyobb „stock to flow” aránnyal rendelkezik. A bitcoin a következő évek során fog hasonlót tapasztalni az elemzés alapján.
A stock to flow egy technikai mérőszám, amely a befektetőknél már rendelkezésre álló készletet, és az újonnan kibocsátott – az arany esetében kibányászott – készletet hasonlítja össze.
Azt mutatja meg, hogy egy adott vagyoneszköz mennyire bőséges vagy szűkös kínálattal rendelkezik.
A bajor tartományi bank vezető elemzője, és a tanulmányt szerző Manuel Andersch szerint a stock to flow arány mindig az adott céleszköz „keménységét”, azaz számszerűsített értékelését jelenti:

„Historikusan nézve mindig is a legmagasabb stock to flow aránnyal rendelkező árucikk volt pénzként használva. Egyszerűen ez biztosította a leghatékonyabb tőkemozgatást.”

Egy olyan árucikk esetében, mint az arany, ezt az arányt úgy számoljuk, hogy a már meglévő mennyiséget elosztjuk az évente újonnan kibocsátottal. Mivel az új készlet nagyon kicsi része a már kibányászottnak, ezért ez az arány magas.
A jelentésben kitérnek a bitcoin jövőbeli árára is. A 2020-ban esedékes felezés drasztikusan meg fogja emelni a stock to flow arányt:

„Ha a felezés után, 2020 májusában a stock to flow arány követi az előrejelzést, az elképesztő mértékű árfolyam-növekedéshez vezethet, akár 90000 dollárig. Ez viszont valószínűtlenné teszi, hogy a jelenlegi 8000 dollár körüli árfolyamon a piac már beárazta a felezést.”

Az aranyfanatikus is belerúg az eső bitcoinba

Egyértelmű, hogy a BayernLB előrejelzésével nem mindenki ért egyet. Ahogy már írtunk róla, Peter Schiff azonnal kritizálni kezdte a bitcoint, amint 9700-ról 8000 alá esett alig egy óra alatt.
Szerinte ez az esés csak a kezdet volt:

„A bitcoin végre áttörte a támaszt, amelyen az eső háromszög hónapok óta alapult. Ez egy kifejezetten medvés technikai mutató, amely igazolja, hogy a lokális maximumon már túl van az árfolyam. Nagy esély van a 4000 dollárig való zuhanásra, vagy akár még lejjebb!”

 

Olvastad már? Az Ikigai alapítója szerint a BTC 18 hónapon belül rekordárat fog elérni

Forrás: cointelegraph.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

Dél-Korea nagy váltása: többen használják a kriptót az utalásokra, mint a bankokat

A blokklánc technológia elkezdte megenni a hagyományos bankok egyik legrégebbi és legjövedelmezőbb üzletágát, a nemzetközi pénzküldést. Ha látni akarod, hogy néz ki a jövő, érdemes...

Európa egy lépéssel közelebb került a digitális euróhoz

Amikor először hallottunk az európai jegybanki digitális pénzről, a digitális euróról, sokan úgy gondolták, hogy ez csak egy újabb brüsszeli powerpoint-prezentáció marad, ami a végtelen...

Egy japán nyugdíjalap bitcoinba fektetné a pénzét

Ha van olyan pénz a világon, ami híresen óvatos, bürokratikus és irtózik a kockázattól, az a nyugdíjalapok vagyona. És ha ezt négyzetre emeled, akkor megkapod...

Dél-Korea szerint már az kis összegű kriptós utalások mögé is nevet kell tenni, mert ugyan kit érdekel a magánszféra

Amikor tíz dollárnyi kriptót küldesz egy barátodnak egy másik tőzsdére, valószínűleg nem gondolsz bele abba, hogy ez a tranzakció mennyire érdekli a globális pénzmosás elleni...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.