Nem akarnak visszamenni az irodákba a BitPay alkalmazottai

A Bitcoin-fizetésekre specializálódott BitPay dolgozói továbbra is otthonról végzik a munkájukat.

A BitPay csapata „jelenleg teljesen távolról dolgozik a covid miatt, és ez további értesítésig így marad” – mondta el a Cointelegraph-nak Bill Zielke, a vállalat marketingvezetője.

„Az alkalmazottak ezután választhatnak majd, hogy visszatérnek irodáikba, vagy továbbra is távol maradnak” – tette hozzá. „A tervünk az, hogy az irodai tereket meetupokra, képzésekre, ügyfélrendezvényekre, vállalati gyűlésekre és eseményekre használjuk fel.”
A vállalaton belül végzett felmérés kiderítette: „az alkalmazottak 85%-a inkább otthonról dolgozna, így produktívabbnak érzik magukat” – árulták el egy keddi nyilatkozatban.
Világszerte elérhető szolgáltatásaiért, valamint az Atlantában, Buenos Airesben és Amszterdamban lévő irodáik működtetéséért több mint 80 dolgozó felel. A vállalat a georgiai Alpharetta városban rendezi be fizikai telephelyét, ahol a szükséges személyes tevékenységek is zajlanak majd.
Mivel gazdasági értelemben vett nichéje a digitális világban található, a kriptoágazat vállalatai számára nem idegen az, ha alkalmazottaik otthonról dolgoznak. A COVID-19 pandémia megelőzésére hozott intézkedések fényében bevezetett távmunka nem vesz el ingázásra szánt értékes időt, rugalmasságot biztosít, valamint a vállalat irodabérlésre és / vagy -fenntartásra fordított költségeit is jelentősen csökkenti.

Negatívumként említhető persze, hogy a munkatársak kevesebbet találkoznak egymással, valamint hogy a főnököknek még inkább meg kell bízniuk alkalmazottaikban.
Andrew Kelin, a BitPay egy másik marketingese egy nyilatkozatban elmondta:

„Egy kis időbe telt, mire hozzászoktam az otthonról történő munkának, mivel szívesen kijáró, közösségi ember vagyok. […] Örülök az így kapott rugalmasságnak, a csapatomban lévő együttműködés és közös munka pedig úgy zajlik, mintha csak egymás mellett lennénk.”

Zielke szerint a BitPay munkatársai pozitívan viszonyulnak a távmunkához. „Míg az argentin csapat valamennyi tagja azt mondta, inkább otthonról dolgoznának – és így sokkal produktívabbak –, addig az amerikaiak 86%-a és az amszterdamiak 75%-a vélekedik ugyanígy” – jegyezte meg.
Az orosz home office trend szintén feltörekvőben van, amelyet jól jelez a grafikus kártyák iránti megnövekedett kereslet, bár ennek egy része a helyi bányászipartól is érkezhet.

Olvastad már? 5 dolog a héten, melyet érdemes észben tartani a bitcoin kapcsán

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

 

Legfrissebb bejegyzéseink

MiCA sokk: mégis leáll a Binance az európai felhasználók számára

A világ legnagyobb kriptotőzsdéje, a Binance az elmúlt napokban kénytelen volt szembesülni azzal, hogy az Európai Unió MiCA-szabályozása nemcsak a kis halakat szűri ki, hanem...

54 alkalmazottat küldött el az Ethereum Foundation, bajban van a projekt?

A kriptóban mindig is megvolt az az illúzió, hogy a legnagyobb ökoszisztémák, mint az Ethereum, központjaiban végtelen pénz van, és ezek az alapítványok sosem szorulnak...

Kriptós GTA 6 csalás terjed a gamerek között

A legprofibb csalók pontosan tudják, hogy az embereket már nehéz a klasszikus sémákkal behúzni. Ehelyett fognak egy olyan témát, ami körül globális hisztéria van, és...

Saját predikciós piacot indít a Meta, Zuckerberg már nem csak a feedet akarja uralni

A Polymarket meg a Kalshi akkora figyelmet (és pénzt) kezdett el mozgatni az utóbbi időben, amit már a Szilikon-völgy sem tudott figyelmen kívül hagyni. Most...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.