MtGox NFT érkezik

A bitcoin korai történelmében jelentős szerepet játszó MtGox tőzsde 2014-ben ment csődbe egy hackertámadás után, rengeteg felhasználó bitcoinját magával rántva.
Az ügyvezető, Mark Karpeles most bejelentette, a 2010 és 2014 között regisztrált felhasználók számára NFT-t ad ki, amely „speciális célra lesz majd használható”.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Karpeles így most ezzel a lépéssel jelenik meg ismét a kriptoiparban. Twitteren osztott meg néhány részletet, amelyet érdemes lehet tudni.

„Az mtgoxnft.net oldalon bárki igényelheti a saját NFT-jét, aki 2010 és 2014 között a tőzsde ügyfele volt. Az NFT ingyenes, és akkor is jár a felhasználóknak, ha valakinek nem volt akkoriban egyenlege, vagy ha éppen a felperesek között szerepel a csődeljárásban.”

Karpeles elmondása szerint a tokenek nem műalkotásként fognak működni, és a jutalékok miatt nem az Ethereumon fogja kiadni azokat, hanem vélhetően a Polygonon, amely „pillanatnyilag sokkal jobb választásnak tűnik”.
Az mtgoxnft.net oldalról kiderül, hogy a tokenek ténylegesen számozottak, és mindegyik egy-egy felhasználói azonosítót képvisel.

Az oldal szerint a tokenek tulajdonosai exkluzív jogosultságokat kapnak, például belépőjegyeket, airdropokat, és szavazati jogot a DAO-ban (szerkesztői megjegyzés: mivel a tőzsde csődbe ment nyolc éve, a felhasználók azóta futnak a pénzük után, ezek a jogosultságok viszonylag értéktelennek tűnnek.)

„Az MtGox NFT birtoklása egyben bizonyíték is, hogy a felhasználó tényleg a legkorábbi közösségi tagok közé tartozik, akik hamar felfedezték a bitcoint. Valamint azt is bizonyítja, hogy a tulajdonos úgymond túlélte a bitcoin eddigi legnagyobb horderejű katasztrófáját. Az NFT bizonyítja, hogy a tulaj veterán, aki már szinte a kezdetek óta benne van a buliban, és ez most már a blokkláncon is rögzítve van.”

Értelemszerűen sok felhasználó érdeklődött az után, hogy a gyakorlatban hogyan is fog kinézni ez az igénylés, hogyan lehet megkapni a tokeneket.
Karpeles ezekre a kérdésekre válaszolva elmondta, hogy a felhasználók email-ben kapnak majd értesítést, hogy milyen lépések szükségesek még, például, hogy válasszák ki, milyen titkosítási opciókat szeretnének igénybe venni.

Mikor minen részlet a helyére kerül, akkor tudja elkezdeni a felhasználó a tokenizálás folyamatát, és ezután legfeljebb pár órán belül nála van a token, a saját megadott tárcájában.

Olvastad már? 130.000 dollárért adták el Nelson Mandela letartóztatási parancsának NFT-jét

Forrás: news.bitcoin.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Átverés: kamu nyereményekkel fűthették a Polymarket-őrületet

Amikor a Polymarket tavaly berobbant a köztudatba, mindenki ugyanazt ismételgette: "Végre itt egy platform, ami nem hazudik. Minden fogadás, minden dollár ott van a blokkláncon,...

Anime lányokkal jött a csali, a végén meg a kriptót vitte el a malware

Ha a kriptós csalásokról van szó, a legtöbben valami borzasztóan komplikált adathalász emailre, egy feltört Twitter-fiókra, vagy egy hamis weboldalra gondolnak. Olyan helyekre, ahol a...

A Franklin Templeton új DRIP ETF-je Bitcoint vesz a részvényosztalékból

A hagyományos pénzügyi világban kevés unalmasabb dolog van a DRIP stratégiánál. A Dividend Reinvestment Plan, vagyis az osztalékok automatikus visszaforgatása évtizedek óta arról szól, hogy...

Az AI-nak csak annyira megy a kriptokereskedés, mint az embernek, aki az utasításokat adja neki

Ha megnyitod az X-et vagy a YouTube-ot, valószínűleg öt percen belül találsz egy videót, ami azt ígéri: "Csak kapcsold rá az AI-t a Binance fiókodra,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.