Miért sújtotta brutális bírsággal a Holland Központi Bank a Coinbase-t?

Az amerikai székhelyű Coinbase kriptopénzváltót 3,3 millió euró (3,6 millió dollár) bírsággal sújtotta a holland központi bank (DNB), mivel nem szerezte be a szükséges regisztrációt a joghatósági területen való működés előtt.

A DNB csütörtöki sajtóközleményében részletezte, hogy a Hollandiában működni kívánó digitáliseszköz-szolgáltatóknak a holland pénzmosás és terrorizmusfinanszírozás elleni törvény (Wwft) értelmében regisztrálniuk kell magukat a központi banknál.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

A DNB szerint a Coinbase a 2020. november 15. és legalább 2022. augusztus 24. közötti időszakban nem felelt meg ennek a törvénynek.

Hozzátették, hogy 3.325.000 euró, azaz mintegy 3,6 millió dollár közigazgatási bírságot szabott ki a cégre.

A Coinbase meg nem felelését 3. kategóriájú bírsággal büntetik, amely minimum 0 eurótól maximum 4 millió euróig terjedhet.

A jegybank közölte, hogy a bírság emelésekor olyan tényezőket vett figyelembe, mint például, hogy a Coinbase az egyik legnagyobb kriptopénz-szolgáltató világszerte.

„Ráadásul a Coinbase-nek jelentős számú ügyfele van Hollandiában, akik igénybe veszik kriptoszolgáltatásait” – közölte a DNB, megjegyezve, hogy a tőzsde „versenyelőnyben volt azáltal is, hogy nem fizetett felügyeleti díjat a DNB-nek, és nem merültek fel egyéb költségei a DNB rendszeres felügyeleti tevékenységével kapcsolatban”.

A Coinbase tavaly szeptember végén szerezte meg a Wwft-regisztrációját.

A tőzsde 5%-os kedvezményt is kapott, mert „mindig is szándékában állt megszerezni” a regisztrációt – közölte a jegybank.

A tőzsdének március 2-ig van ideje kifogást emelni a bírság ellen.

Csatlakozz Prémium csoportunkhoz, ahol exkluzív tartalmakhoz, elemzésekhez és érdekességekhez nyílik hozzáférésed.

A bírságra akkor kerül sor, amikor a Coinbase az Egyesült Államokban is szembesült némi szabályozási vizsgálattal.

A hónap elején a Coinbase beleegyezett, hogy összesen 100 millió dollárt fizessen ki egy panasz rendezésére, amely a szabályozói megfelelési munkájának „bizonyos múltbéli hiányosságaival” kapcsolatos.

„A Coinbase nem tudott olyan működőképes megfelelőségi programot kiépíteni és fenntartani, amely lépést tudott volna tartani a növekedésével. Ez a mulasztás potenciális bűncselekményeknek tette ki a Coinbase platformját” – mondta akkor Adrienne Harris, a New York-i Pénzügyi Felügyelet főfelügyelője.

A folyamatban lévő kriptotél közepette a tőzsde is hozott néhány szélsőséges intézkedést a költségek csökkentése érdekében.

A platform a múlt héten hozta nyilvánosságra, hogy a piaci körülmények miatt kivonul Japánból.

Továbbá a Coinbase a hónap elején bejelentette a harmadik körös elbocsátását. Összesen 950 alkalmazottjától válik meg, azaz a munkaerő 20%-ával csökkenti a személyzet létszámát.

A Coinbase részvényei, amelyek 2021 áprilisában kerültek tőzsdére, és 370 dollár körüli történelmi csúcsot értek el, azóta zuhanórepülésbe kezdtek.

Értékük közel 90%-át veszítették el az eddigi csúcsokhoz képest.

A vállalat részvényei jelenleg 1,82%-os emelkedéssel 53,72 dolláron állnak a piac előtti kereskedés idején.

Olvastad már? Ezért kell a Tron-t (TRX) felvennni a figyelőlistára

Forrás: cryptonews.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

Sokkal egyszerűbb lehet kvantum-állóvá tenni az Ethereumot, mint hittük?

A kvantumtámadás olyan a kriptós világban, mint valami sci-fi horror. Valamikor a távoli jövőben (ami egyre közelebb van) jön egy szuperszámítógép, és egyetlen gombnyomással feltöri...

A DeFi újra eljátssza a 2021-es őrületet, de most sokkal veszélyesebbé vált a mutatvány

Aki átélte a 2021-es kriptós bikapiacot, az pontosan tudja, mi volt az őrület csúcsa, a decentralizált hitelezés. Amikor mindenki fedezetként berakta a kriptóját egy okosszerződésbe,...

A Standard Chartered 100 dolláros UNI árfolyamot vár

Ha van valami, amit a bankárok általában utálnak, az a DeFi. Nekik ez a versenytárs, a rendszer, amit azért találtak ki, hogy kivágják őket a...

A Fülöp-szigetek betiltotta a privacy coinok használatát

Volt idő, amikor a kriptó legnagyobb vonzereje az volt, hogy senki sem tudta, kinek és hova küldöd a pénzed. A korai blokkláncos időkben a teljes...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.