Miért különbözik a MicroStrategy legújabb, 400 millió dolláros Bitcoin-vásárlása a többitől?

A MicroStrategy-részvények és -kötvények árfolyama a hírek hatására csökkent.
A MicroStrategy felhővállalat ma bejelentette, hogy további 400 millió dollár értékben kíván bitcoint vásárolni, hogy kiegészítse a már meglévő 92.079 BTC (3,3 milliárd dollár) értékű készletét.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Azt is bejelentette, hogy ezeket a bitcoinokat egy új leányvállalat, a MacroStrategy fogja tartani.
A 400 millió dollár lehetővé tenné a cég számára, hogy a jelenlegi árfolyamon további 11.215 darabot vásároljon. A vásárláshoz szükséges pénz előteremtéséhez a MicroStrategy visszatér a megszokott trükkjéhez, és kötvényeket ad el.
A kötvények olyan adósságok, amelyeket az emberek megvásárolhatnak azzal az ígérettel, hogy visszakapják a tőkét és az azzal járó kamatokat.
Ebben az esetben az intézmények adósságot vásárolhatnak a MicroStrategyben, amelyet a vállalat aztán arra fog felhasználni, hogy több bitcoint vásároljon, amelyről úgy véli, hogy értéke növekedni fog (vagy legalábbis jobban tartja az értékét, mint a dollár).
Ebben az eladásban a MicroStrategy 2028-ban lejáró, elsőbbségi biztosítékkal rendelkező kötvényeket bocsát ki.
A korábbi kötvényértékesítések során a MicroStrategy átváltható elsőbbségi kötvényeket értékesített. Az alapvető különbség az, hogy az átváltható kötvényeket opcióval lehet MSTR-részvényekre váltani.
De ha a piaci adatok bármit is jeleznek, a befektetők talán elkedvetlenedtek a cég agresszív Bitcoin-törekvésétől, ami miatt kevés készpénz maradt a cégnél.
Ahogy a Bloomberg megjegyzi:

„A zártkörű kibocsátás 23 millió dollárral magasabb, mint a vállalat teljes működési cash flow-ja 2016 óta”.

A MicroStrategy, amely látszólag egy felhőszoftver- és elemző cég, lényegében egy tőzsdén jegyzett bitcoinalap lett.
A vállalat részvényei ma 3%-ot estek a hírre, és alig 470 dollár alatt állapodtak meg. Meglévő kötvényei még nagyobb csapást szenvedtek el a kötvénypiacokon, 9%-kal csökkent az értékük.
A februárban 101,25 dollárért eladott 900 millió dollár értékű átváltható kötvényei a Morningstar adatai szerint most 66,62 dollárra csökkentek.

A Bloomberg a legújabb Bitcoin-vásárláshoz kibocsátott vállalati kötvényeket „junk bonds”-ként jellemzi, ami azt jelenti, hogy nagyobb a nemfizetés kockázata.
Mintha csak azt akarná hangsúlyozni, hogy magas kockázatú játékot játszik egy volatilis eszközzel, a MicroStrategy ma közzétette honlapján az SEC-bejegyzéseket, amelyek szerint a vállalat 284,5 millió dolláros értékvesztést számol el „a bitcoin piaci árának 2021 második negyedévében bekövetkezett ingadozásai alapján”.
A teljes értékvesztése a Bloomberg szerint akár 500 millió dollárra is rúghat. Az értékvesztés a vállalat mérlegében szereplő eszköz értékét az adott negyedév legalacsonyabb árára csökkentette, ami azt jelenti, hogy a MicroStrategyt most hivatalosan kevesebbre értékelik, mint a múlt héten.
A Bitcoin ára az április 12-ei 63.501 dolláros történelmi csúcsról mára nagyjából 35 600 dollárra zuhant.
Bár az értékvesztés egy része a számviteli szabályok rejtélyeinek köszönhető, az is nyilvánvaló, hogy a MicroStrategy Bitcoin-fogadása már nem olyan nyereséges, mint amilyennek egykor látszott.
Ez azonban nem jelenti azt, hogy papíron ne fizetődött volna ki. A MicroStrategy szerint BTC-nként átlagosan 24.450 dolláros áron vásárolta meg a Bitcoinját.
Még a Bitcoin szerény tavasza ellenére is több mint 1 milliárd dollárnyi nem realizált nyereséget hozott vissza a MicroStrategy (az adóvonzatok figyelembevétele előtt).
De a MicroStrategy vezérigazgatója, Michael Saylor nem készül eladni, ellentétben a Teslával, amely a híresztelések szerint az év elején eladta az 1,5 milliárd dolláros Bitcoin-befektetésének egy részét, sokak szerint azért, hogy Elon Musk hogy bizonyítsa a Bitcoin likviditását.

Saylor ezt többször is világossá tette, például amikor a múlt hétvégén Miamiban a Bitcoin 2021 konferencián megjelent a színpadon, és megölelte Max Keiser Bitcoin-podcastert, miután Keiser azt kiabálta:

„Nem adjuk el!”. B…… meg Elon!”

A tőzsdén jegyzett vállalat kincstárának becslések szerint már 72%-a bitcoinban van, így részvényei a legközelebb állnak egy Bitcoin ETF-hez az amerikai piacon.
Ezzel a további vásárlással még jobban összeköti a szerencséjét a Bitcoinéval. További vásárlásokra lehet számítani.

Olvastad már? Hogyan alakítsd ki kriptovaluta portfóliódat kezdőként 2021-ben? – A BitPadre tippjei

Forrás: decrypt.co

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

A Bitcoin árfolyam ingadozik – Robert Kiyosaki újabb zuhanásban reménykedik felhalmozási céllal

A Bitcoin (BTC) jelenleg ingadozó piaci környezetben kereskedik, az árfolyam a cikk írásakor nagyjából 108.192 dollár körül mozgott, ami 0,12%-os enyhe csökkenést jelent az elmúlt...

„A kormányoknak nincs joguk adót szedni a Bitcoin után” – állítja Bill Miller IV

A Miller Value Partners befektetési igazgatója, Bill Miller IV szerint a kormányoknak nincs joguk adót kivetni a Bitcoinra, mivel a tulajdonjogok kezelése nem igényel semmilyen...

A Toncoin árfolyam kilőtt – Ez a meglepő hír áll mögötte!

A The Open Network (TON), a nyílt forráskódú decentralizált Layer 1 blokklánc natív kriptovalutája, a Toncoin, július 8-án megnövekedett keresletet tapasztalt. A token árfolyama mindössze két...

Felhasználók panaszaival küzd az OKX – Számlák befagyasztva, mi áll a háttérben?

Az OKX kriptotőzsde az elmúlt napokban a hírek középpontjába került, miután egyre több felhasználói panasz érkezett számlazárolások miatt. Egy felhasználó arról számolt be, hogy négy éve...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.