Miért a kripto? Akár még fizetned is kell azért, hogy az ING-nél tárold a pénzed

A szokás azt diktálja, hogy ha a bankban tároljuk a pénzünket, akkor ezért kamatot kapunk. Ez még kissé ösztönöz is minket arra, hogy ne a matrac alatt tároljuk a pénzünket.
Mindez azonban változni látszik, mivel már több bank is költségért tárolja a pénzünket. Ez az eljárás 10-20 évvel korábban még hallatlan lett volna.

Tovább bővült Magyarország legnagyobb bitcoin ATM hálózata. Keresd a CoinCash új ATM-eit a Konzolvilág üzleteiben is. A részletekért kattints!

Az, hogy a pénz tárolása is már pénzbe kerül, népszerűsítheti a bitcoint és a többi kriptovalutát, ugyanis a blokkláncon ez nem lenne lehetséges.

Az ING negatív kamatot vetett ki a pénzes ügyfelekre

A 2008-as világválság óta a központi bankok látszólag értelmetlen intézkedéseket hoznak a megszokott praktikák helyett. Ezek az intézmények hatalmas mennyiségű pénznyomtatást folytatnak mennyiségi lazításokon keresztül, valamint nagymértékű felvásárlásokkal és a kamatláb csökkentésével próbálják élénkíteni a gazdaságot.
Egyes országokban 0%-os a kamattal üzemelnek a bankok, valahol viszont ez az arány már negatívba csap át, vagyis a fizetnünk kell a bankoknak a pénzünk tárolásáért.
Ez a helyzet Hollandiában is, ahol a hivatalos hosszú távú kamat -0,14% a YCharts adatai alapján.
A bankoknak természetesen igazodniuk kell ehhez. Az egyik legnagyobb holland bank, az ING felfedte, hogy januártól -0,5%-os kamatot számol fel azon vagyonos ügyfelei számára, akik több mint 1 millió eurót tárolnak bankszámlájukon. Ez üzleti ügyfelek részére április elsejétől, lakossági ügyfelek részére július elsejétől lép életbe.
Az ING az alacsony kamatlábbal indokolta döntését:

„A tartósan alacsony és negatív kamatláb miatt.”


A bank szerint csak 6400 ügyfél érintett, de a kamat folyamatos csökkenése miatt ez akár az átlagos ügyfelek számára is előrevetítheti a jövőt.
Az intézmény azt is megerősítette, hogy a 100 000 euró alatti bankszámlák 0,01%-os kamatot kapnak, ami lényegében nulla.

A bitcoin, a kripto és a decentralizált pénzügyek (DeFi)

A DeFi a legegyszerűbb módja annak, hogy a kriptopénzek elterjedjenek a kamatmentes bankok világában.
Az alábbi kép a LoanScan.io oldalról származik, amely számontartja a különböző Ethereum-alapú hitelszolgáltatásokat. Ahogy a táblázat is mutatja, a felhasználók évente 1,5%-tól akár 24%-os kamatot is kaphatnak, ha stabilkoinokat hiteleznek az olyan platformok számára, mint a dYdX, a Compound és a Dharma.

Egyes szolgáltatások még az amerikai ügyfelek számára is elérhetővé teszik, hogy bankkártyájukkal egyenesen valamilyen DeFi-szolgáltatásba utaljanak, ezzel is elérhetőbbé téve az Ethereum-alapú befektetéseket és megtakarításokat.
Emellett centralizált megoldásokkal is hasznosíthatjuk kriptopénzünket, például a Galaxy Digital által támogatott BlockFi vagy Nexo segítségével, amelyek nagyjából 8%-os kamatot kínálnak, melyet amerikai dollárra válthatunk.
Az is érthető, ha nem bízol a decentralizált pénzügyekben, ugyanis egyelőre még nagyon gyerekcipőben járnak ezek a szolgáltatások és így eddig ismeretlen támadásoknak is ki vannak téve. Azonban úgy is felveheted a harcot a negatív kamatokkal szemben, hogy biztonságosan tárolod a bitcoinodat, távol a hackerek kezétől.
A bitcoin ugyan nem kínál kamatozást, egyes elemzők szerint azonban ez lehet a digitális arany, vagyis egy hosszú távú vagyontárolási forma a digitális térben.

A bankok is a kriptopénzek felé fordulnak

Az egészben az a vicces, hogy a bankok és pénzügyintézmények is szépen lassan a bitcoin és a kriptopénzek felé fordulnak, köztük az ING is. Az azonban nem tiszta, hogy ezzel beismerik-e azt, hogy a fiat pénzek korszakának végéhez közeledünk-e.
Az ING például a Reutersnek elárulta, hogy egy kripto-vagyonkezelő projekten dolgozik. A cég napirendjén emellett egyéb blokkláncalapú kezdeményezések is szerepelnek, ám ezekről egyelőre nem tudni részleteket.
Hasonlóképpen, a Fidelity Investments egy bitcoin és kriptopénz kereskedelmi letétkezelői szolgáltatást indított azon intézményi ügyfelek részére, akik több száz milliárdnyi vagyonnal gazdálkodnak.
Az is az iparban rejlő lehetőségeket bizonyítja, hogy már a bankok is a bitcoin és a kriptopénzek felé fordulnak.
Azonban ez valamennyire ellent mond a bitcoin decentralizált, peer-to-peer alapjainak.

Olvastad már? Dupla költés explained – hogy is van ez az 51 százalékos dolog?

Forrás: cryptoslate.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

A Virtual Protocol árfolyamának látványos növekedése és a kereskedési volumen kihívásai

Prémium A Virtual Protocol natív érméje, a VIRTUAL coin jelenleg 1,71 dolláron forog. Piaci kapitalizációja 1,13 milliárd dollár, napi forgalma pedig 652,85 millió dollár. Az árfolyam...

5 altcoin, amit érdemes figyelni májusban – az ONDO, HYPE, SEI, TAO és XYZVerse vezethetik az altcoin szezont

Vendégbejegyzés Májusban olyan ígéretes altcoinok jelennek meg, amelyek jelentős hatással lehetnek a kriptopiacra. Az ONDO, HYPE, SEI, TAO és XYZVerse tokenek egyre nagyobb figyelmet kapnak innovatív technológiáikkal...

A Sonic árfolyama erőteljes emelkedést indított – jöhet az áttörés?

Prémium Sonic A Sonic árfolyama jelentős felfelé ívelést mutatott, miután néhány hónapos csökkenő trendet követően kitört egy régóta fennálló csökkenő csatornából. Az árfolyam jelenleg 0,55 dollár körül...

Changpeng Zhao szerint Európa nem tart lépést a kriptotartalékokkal

Changpeng „CZ” Zhao, a Binance korábbi vezérigazgatója szerint a legtöbb európai ország nem halad előre a digitális valuták bevezetésében. Zhao április 30-án a dubaji Token2049 konferencián...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.