Megregulázná a kriptót az új amerikai pénzügyminiszter

Janet Yellen újonnan kinevezett amerikai pénzügyminiszter azt mondta, hogy a bitcoinhoz hasonló kriptopénzek spekulatív eszközök, és szabályozói felügyeletet igényelnek.
A pénzügyminiszter asszony a CNBC-nek csütörtökön adott interjújában a bitcoint egy fokozottan spekulatív eszköznek nevezte, és rámutatott annak volatilis természetére is.

Amikor arról kérdezték, vajon a bitcoinhoz hasonló kriptopénzek speciális szabályozói környezetet kívánnak-e meg, Yellen azt mondta, hogy a hatóságok arra fókuszálnak, hogy megvédjék a befektetőket, és biztosítsák, hogy a kriptovalutákat ne használják törvénytelen tevékenységekre.

„Úgy vélem, fontos biztosítani, hogy ne használják illegális tranzakciókra, valamint hogy legyen befektetői védelem” – mondta Yellen.

A legutóbbi hetekben a piac vad száguldásba kezdett, miután online kereskedők arra használták a Redditet és  más közösségimédia-csatornákat, hogy a Wall Street által korábban shortolt részvényeket megpumpolják.
A GameStop körüli eseményeknek köszönhetően több vállalat is a kereskedésnek egy teljesen új fajtáját tapasztalhatta meg, az ügy pedig még az amerikai szabályozók figyelmét is felkeltette.
Az amerikai SEC, a New York-i Fed és az Amerikai Határidős Árutőzsde Felügyelet nem régi találkozóján Yellen elmondta, hogy a „tág következtetés az volt, hogy a piacok észszerűen működtek.”
Ennek ellenére elismerte, hogy a szabályozóknak „tényleg fel kellene tárniuk, vajon a kereskedési praktikák összhangban álltak-e a befektetők védelmével, valamint a méltányos és hatékony piacokkal.”
A múlt hónapban az eseményekre adott nyilvánvaló válaszként az SEC „bizonyos részvények volatilitását” megcélzó levelet jelentetett meg.
Nyilatkozatukban megígérték, hogy „megvédik a lakossági befektetőket, ha a tények olyan erőszakos vagy manipulatív kereskedési tevékenységekre utalnak, amelyek tilosak a szövetségi értékpapírtörvények értelmében.

Yellen mindeközben többet is beszélt a kriptopénzekről, hozzátette például, hogy a digitális eszközök világát felügyelő testületek számára „különösen fontos”, hogy felelősen járjanak el.
Az amerikai kincstár a bitcoin éles kritikusának számított a múltban, januári szenátusi kihallgatásában pedig azt állította, hogy a kriptopénzek bizonyos mértékben aggodalomra adnak okot, ha törvénytelen tevékenységekről vagy terrorizmus finanszírozásáról van szó.
Yellen azonban később elismerte, hogy megvan bennük a „potenciál” a pénzügyi rendszer továbbfejlesztésére is.

Olvastad már? A határidős Ethereum-ügyletek napi kereskedése 1 hét alatt duplázódott meg a CME-n

Forrás: decrypt.co

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Jó hír érkezett a Bitcoin-bányászoknak, jelentősen csökkent a hálózat nehézsége

A Bitcoin árfolyama ugyan nehéz hónapon van túl, de a bányászok számára most végre érkezett némi fellélegzés. A hálózat bányászati nehézsége vasárnap több mint 10%-kal csökkent,...

Az XRP árfolyama újra emelkedik, de a háttérben egy váratlan szereplő mozgatja a piacot

Az XRP az elmúlt napokban ismét életjelet adott magáról. Az árfolyam 1,11 dollárról 1,18 dollárig kapaszkodott, ami első ránézésre egyszerű technikai visszapattanásnak tűnhet. A háttérben...

Sam Bankman-Fried elvesztette a fellebbezést, marad a 25 éves börtönbüntetés

Az FTX korábbi vezérigazgatójának, Sam Bankman-Friednek nem sikerült hatályon kívül helyeztetnie a csalás miatt hozott elmarasztaló ítéletét és az FTX összeomlásához kapcsolódó 25 éves börtönbüntetését....

Lengyel kriptovétó: tovább csúszik a MiCA bevezetése

Lengyelország elnöke, Karol Nawrocki harmadszor is megvétózta azt a kriptovaluták szabályozásáról szóló törvényjavaslatot, amely az európai kriptoeszközök piacairól szóló rendelet (MiCA) hazai bevezetését célozta. Nawrocki csütörtökön...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.