Meghekkelték a Dolomite tőzsde rendszerét, de visszakerült a pénz nagy része

A Dolomite tőzsde nemrégiben hekkertámadás áldozata lett, amely során az elkövetők 1,8 millió dollárnyi kriptopénzt tudtak ellopni a platform tárcáiból.

A támadás után a tőzsde csapata felvette a kapcsolatot a hekkerrel, akiről kiderült, hogy etikus hekker, így a pénz nagy része visszakerült a tőzsdéhez.


Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A tőzsde a múlt héten került bajba, amikor egy, még 2019-ben aktivált okosszerződés hibáját kihasználva sikeresen loptak el tőlük 541 ethert, 1,8 millió dollár értékben.

A biztonsági rés lehetővé tette, hogy az USDC-tárcákból pénzt utaljanak ki, amelyet aztán megpróbáltak tisztára mosni különböző módszerek segítségével.

A biztosági rés egy kritikus hibához vezetett a tőzsde rendszerében, hiszen az okosszerződés kódjában lévő hiba lehetővé tette, hogy a szerződéssel interakcióba lépő felhasználók tárcáihoz illetéktelenek is hozzáférjenek.

Ezt az engedélyek kezelésénél fellépő egyik hiányosság okozta, így az eset után a Dolomite arra ösztönözte a felhasználókat, hogy töröljék az érintett, még függőben lévő engedélyezési kérelmeiket.

A tőzsde csapata azonnal megkezdte a kármentést, amint észrevették a támadást, és megosztották a felhasználókkal, hogy lépéseket tesznek a pénz visszaszerzésére.

Felvették a kapcsolatot a támadóval, aki később etikus hekkerként definiálta magát, és beleegyezett, hogy a megszerzett pénz túlnyomó részét visszaadja. Így a tőzsde a kár 90%-át semlegesíteni tudta.

A Dolomite joggal örülhet az események alakulásának, és egyben arra is utal ez az eset, hogy a kibertérben sokszor kifizetődőbb lehet, ha valaki inkább az együttműködés mellett dönt.


A precíziós kereskedés itt kezdődik, Útmutató a TradingView sikeres használatához!

Persze azt sem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy ennek ellenére a robosztus védelmi intézkedésekre is szükség van, mivel a rosszindulatú szereplők sosem lassítanak.

A felhasználóknak is érdemes folyamatosan észben tartani, hogy a kriptopiac kockázatos hely, ahol az óvatlanokra nagy veszélyek leselkedhetnek, és a sikeres előrejutás nagymértékben függ attól, hogy ki mennyire fordít nagy figyelmet ezeknek a veszélyeknek az elkerülésére.


Olvastad már? A BlackRock Bitcoin ETF-je hatalmas növekedett

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.


Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!

A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.

Legfrissebb bejegyzéseink

A Bitcoin árfolyam ingadozik – Robert Kiyosaki újabb zuhanásban reménykedik felhalmozási céllal

A Bitcoin (BTC) jelenleg ingadozó piaci környezetben kereskedik, az árfolyam a cikk írásakor nagyjából 108.192 dollár körül mozgott, ami 0,12%-os enyhe csökkenést jelent az elmúlt...

„A kormányoknak nincs joguk adót szedni a Bitcoin után” – állítja Bill Miller IV

A Miller Value Partners befektetési igazgatója, Bill Miller IV szerint a kormányoknak nincs joguk adót kivetni a Bitcoinra, mivel a tulajdonjogok kezelése nem igényel semmilyen...

A Toncoin árfolyam kilőtt – Ez a meglepő hír áll mögötte!

A The Open Network (TON), a nyílt forráskódú decentralizált Layer 1 blokklánc natív kriptovalutája, a Toncoin, július 8-án megnövekedett keresletet tapasztalt. A token árfolyama mindössze két...

Felhasználók panaszaival küzd az OKX – Számlák befagyasztva, mi áll a háttérben?

Az OKX kriptotőzsde az elmúlt napokban a hírek középpontjába került, miután egyre több felhasználói panasz érkezett számlazárolások miatt. Egy felhasználó arról számolt be, hogy négy éve...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.