Már 400 millió ETH égett el az Ethereum EIP-1559 frissítéssel

A frissítés, amely az ETH-t elégeti ahelyett, hogy a bányászok jutalmazására használná, 400 millió ethereumot vont ki a forgalomból.
Valamivel több mint 400 millió dollárnyi ETH-t égetett már el az EIP-1559, amely a tranzakciós díjakat megsemmisíti ahelyett, hogy a bányászoknak adná át.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Óránként körülbelül 200 ETH (643.000 dollár) ég el.
A mérföldkő vasárnap 12 óra körül lett meg, amikor 124.865 ETH-t vont ki a forgalomból az Ethereum blokklánc.
Az ETH-t elégető frissítés, az EIP-1559 augusztus 5-én lépett életbe, és célja az Ethereum ingadozó tranzakciós díjainak stabilizálása és az Ethereum blokklánc következő generációjára, az Ethereum 2.0-ra való átállás meggyorsítása volt.
Az EIP-1559 hatályba lépése óta a leghevesebb nap az ETH-égetés szempontjából augusztus 27-én volt, amikor a hálózat 11.176 ETH-t (35,8 millió dollár) vont ki a forgalomból.
A forgalmas nap egybeesett a magas tranzakciós díjakkal, az átlagos díjak 38,3 dollárra szöktek fel.
Az EIP-1559 az Ethereum 1.0 bányászatot sokkal kevésbé teszi jövedelmezővé, mivel a díjak füstbe szállnak, ahelyett, hogy a tranzakciókat érvényesítő bányászokhoz kerülnének.
Továbbra is lehet fizetni a bányászoknak a tranzakciók felgyorsításáért, de csak akkor, ha a felhasználók kézzel adnak nekik borravalót.

Az Ethereum 2.0 teljesen megszabadul a bányászoktól, helyükre proof-of-stake „validátorok” lépnek.
Az Ethereum blokklánc várhatóan az év végére vagy a jövő év elejére tér át a proof-of-stake mechanizmusra.

Az Ethereum 2.0 megváltoztatja az Ethereum tranzakciók feldolgozásának módját.
Az Ethereum 1.0 proof-of-work rendszere szerint a bányászok elsősorban akkor kapják meg a tranzakciók érvényesítésének jogát, ha ők rendelkeznek a legnagyobb teljesítményű számítógépekkel.
Az ETH 2.0 proof-of-stake rendszere szerint a tranzakciók érvényesítésének jogát elsősorban azok nyerik el, akik a legtöbb ETH-t ajánlják stake-elésre.
Az Ethereum Alapítvány várakozásai szerint az Ethereum 2.0 99,5%-kal környezetbarátabb lesz.

Olvastad már? Mostantól bárki használhatja .com doménjét Ethereum küldésére és fogadására

Forrás: decrypt.co

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


2 HOZZÁSZÓLÁS

Hozzászólások lezárva.

Legfrissebb bejegyzéseink

Dél-Korea nagy váltása: többen használják a kriptót az utalásokra, mint a bankokat

A blokklánc technológia elkezdte megenni a hagyományos bankok egyik legrégebbi és legjövedelmezőbb üzletágát, a nemzetközi pénzküldést. Ha látni akarod, hogy néz ki a jövő, érdemes...

Európa egy lépéssel közelebb került a digitális euróhoz

Amikor először hallottunk az európai jegybanki digitális pénzről, a digitális euróról, sokan úgy gondolták, hogy ez csak egy újabb brüsszeli powerpoint-prezentáció marad, ami a végtelen...

Egy japán nyugdíjalap bitcoinba fektetné a pénzét

Ha van olyan pénz a világon, ami híresen óvatos, bürokratikus és irtózik a kockázattól, az a nyugdíjalapok vagyona. És ha ezt négyzetre emeled, akkor megkapod...

Dél-Korea szerint már az kis összegű kriptós utalások mögé is nevet kell tenni, mert ugyan kit érdekel a magánszféra

Amikor tíz dollárnyi kriptót küldesz egy barátodnak egy másik tőzsdére, valószínűleg nem gondolsz bele abba, hogy ez a tranzakció mennyire érdekli a globális pénzmosás elleni...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.