Már 400 millió ETH égett el az Ethereum EIP-1559 frissítéssel

A frissítés, amely az ETH-t elégeti ahelyett, hogy a bányászok jutalmazására használná, 400 millió ethereumot vont ki a forgalomból.
Valamivel több mint 400 millió dollárnyi ETH-t égetett már el az EIP-1559, amely a tranzakciós díjakat megsemmisíti ahelyett, hogy a bányászoknak adná át.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Óránként körülbelül 200 ETH (643.000 dollár) ég el.
A mérföldkő vasárnap 12 óra körül lett meg, amikor 124.865 ETH-t vont ki a forgalomból az Ethereum blokklánc.
Az ETH-t elégető frissítés, az EIP-1559 augusztus 5-én lépett életbe, és célja az Ethereum ingadozó tranzakciós díjainak stabilizálása és az Ethereum blokklánc következő generációjára, az Ethereum 2.0-ra való átállás meggyorsítása volt.
Az EIP-1559 hatályba lépése óta a leghevesebb nap az ETH-égetés szempontjából augusztus 27-én volt, amikor a hálózat 11.176 ETH-t (35,8 millió dollár) vont ki a forgalomból.
A forgalmas nap egybeesett a magas tranzakciós díjakkal, az átlagos díjak 38,3 dollárra szöktek fel.
Az EIP-1559 az Ethereum 1.0 bányászatot sokkal kevésbé teszi jövedelmezővé, mivel a díjak füstbe szállnak, ahelyett, hogy a tranzakciókat érvényesítő bányászokhoz kerülnének.
Továbbra is lehet fizetni a bányászoknak a tranzakciók felgyorsításáért, de csak akkor, ha a felhasználók kézzel adnak nekik borravalót.

Az Ethereum 2.0 teljesen megszabadul a bányászoktól, helyükre proof-of-stake „validátorok” lépnek.
Az Ethereum blokklánc várhatóan az év végére vagy a jövő év elejére tér át a proof-of-stake mechanizmusra.

Az Ethereum 2.0 megváltoztatja az Ethereum tranzakciók feldolgozásának módját.
Az Ethereum 1.0 proof-of-work rendszere szerint a bányászok elsősorban akkor kapják meg a tranzakciók érvényesítésének jogát, ha ők rendelkeznek a legnagyobb teljesítményű számítógépekkel.
Az ETH 2.0 proof-of-stake rendszere szerint a tranzakciók érvényesítésének jogát elsősorban azok nyerik el, akik a legtöbb ETH-t ajánlják stake-elésre.
Az Ethereum Alapítvány várakozásai szerint az Ethereum 2.0 99,5%-kal környezetbarátabb lesz.

Olvastad már? Mostantól bárki használhatja .com doménjét Ethereum küldésére és fogadására

Forrás: decrypt.co

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


2 HOZZÁSZÓLÁS

Hozzászólások lezárva.

Legfrissebb bejegyzéseink

Sokkal egyszerűbb lehet kvantum-állóvá tenni az Ethereumot, mint hittük?

A kvantumtámadás olyan a kriptós világban, mint valami sci-fi horror. Valamikor a távoli jövőben (ami egyre közelebb van) jön egy szuperszámítógép, és egyetlen gombnyomással feltöri...

A DeFi újra eljátssza a 2021-es őrületet, de most sokkal veszélyesebbé vált a mutatvány

Aki átélte a 2021-es kriptós bikapiacot, az pontosan tudja, mi volt az őrület csúcsa, a decentralizált hitelezés. Amikor mindenki fedezetként berakta a kriptóját egy okosszerződésbe,...

A Standard Chartered 100 dolláros UNI árfolyamot vár

Ha van valami, amit a bankárok általában utálnak, az a DeFi. Nekik ez a versenytárs, a rendszer, amit azért találtak ki, hogy kivágják őket a...

A Fülöp-szigetek betiltotta a privacy coinok használatát

Volt idő, amikor a kriptó legnagyobb vonzereje az volt, hogy senki sem tudta, kinek és hova küldöd a pénzed. A korai blokkláncos időkben a teljes...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.