Már 400 millió ETH égett el az Ethereum EIP-1559 frissítéssel

A frissítés, amely az ETH-t elégeti ahelyett, hogy a bányászok jutalmazására használná, 400 millió ethereumot vont ki a forgalomból.
Valamivel több mint 400 millió dollárnyi ETH-t égetett már el az EIP-1559, amely a tranzakciós díjakat megsemmisíti ahelyett, hogy a bányászoknak adná át.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Óránként körülbelül 200 ETH (643.000 dollár) ég el.
A mérföldkő vasárnap 12 óra körül lett meg, amikor 124.865 ETH-t vont ki a forgalomból az Ethereum blokklánc.
Az ETH-t elégető frissítés, az EIP-1559 augusztus 5-én lépett életbe, és célja az Ethereum ingadozó tranzakciós díjainak stabilizálása és az Ethereum blokklánc következő generációjára, az Ethereum 2.0-ra való átállás meggyorsítása volt.
Az EIP-1559 hatályba lépése óta a leghevesebb nap az ETH-égetés szempontjából augusztus 27-én volt, amikor a hálózat 11.176 ETH-t (35,8 millió dollár) vont ki a forgalomból.
A forgalmas nap egybeesett a magas tranzakciós díjakkal, az átlagos díjak 38,3 dollárra szöktek fel.
Az EIP-1559 az Ethereum 1.0 bányászatot sokkal kevésbé teszi jövedelmezővé, mivel a díjak füstbe szállnak, ahelyett, hogy a tranzakciókat érvényesítő bányászokhoz kerülnének.
Továbbra is lehet fizetni a bányászoknak a tranzakciók felgyorsításáért, de csak akkor, ha a felhasználók kézzel adnak nekik borravalót.

Az Ethereum 2.0 teljesen megszabadul a bányászoktól, helyükre proof-of-stake „validátorok” lépnek.
Az Ethereum blokklánc várhatóan az év végére vagy a jövő év elejére tér át a proof-of-stake mechanizmusra.

Az Ethereum 2.0 megváltoztatja az Ethereum tranzakciók feldolgozásának módját.
Az Ethereum 1.0 proof-of-work rendszere szerint a bányászok elsősorban akkor kapják meg a tranzakciók érvényesítésének jogát, ha ők rendelkeznek a legnagyobb teljesítményű számítógépekkel.
Az ETH 2.0 proof-of-stake rendszere szerint a tranzakciók érvényesítésének jogát elsősorban azok nyerik el, akik a legtöbb ETH-t ajánlják stake-elésre.
Az Ethereum Alapítvány várakozásai szerint az Ethereum 2.0 99,5%-kal környezetbarátabb lesz.

Olvastad már? Mostantól bárki használhatja .com doménjét Ethereum küldésére és fogadására

Forrás: decrypt.co

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


2 HOZZÁSZÓLÁS

Hozzászólások lezárva.

Legfrissebb bejegyzéseink

A Franklin Templeton új DRIP ETF-je Bitcoint vesz a részvényosztalékból

A hagyományos pénzügyi világban kevés unalmasabb dolog van a DRIP stratégiánál. A Dividend Reinvestment Plan, vagyis az osztalékok automatikus visszaforgatása évtizedek óta arról szól, hogy...

Az AI-nak csak annyira megy a kriptokereskedés, mint az embernek, aki az utasításokat adja neki

Ha megnyitod az X-et vagy a YouTube-ot, valószínűleg öt percen belül találsz egy videót, ami azt ígéri: "Csak kapcsold rá az AI-t a Binance fiókodra,...

A Venus Protocol tokenizált részvényeket is elfogad hitelfedezetként

Volt idő, amikor a Wall Street és a kriptó világa úgy nézett ki, mint két párhuzamos univerzum, amik soha nem érnek össze. Ha részvényt akartál...

Andrew Tate megint egy csomó bitcoint vesztett

Ha van ember, aki az interneten folyamatosan abból csinál felhajtást, hogy ő a megállíthatatlan alfa, akinek a pénz és a piacok csak játékszerek, az Andrew...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.