Letartóztatták a Bitzlato alapítóját

A főleg orosz nyelvterületen ismert Bitzlato tőzsdét leállította az USA Igazságügy-minisztériuma, elmondásuk alapján egy nemzetközi, kriptopénzeket érintő intézkedés részeként.

A platform orosz alapítóját pénzmosás vádjával tartóztatták le. A Bitzlato tőzsde a hivatalos bejelentés szerint hackertámadás áldozata lett.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

A sajtónak a helyettes ügyész, Lisa Monaco elmondta, Anatoly Legkodymov Miamiban lett letartóztatva az FBI által, miután az USA Államkincstára a francia hatóságokkal együttműködve a nyomozás megfelelő szakaszába ért.

„A Bitzlato egy kínai székhellyel működő tőzsde, amely hírhedt arról, hogy a darknetről származó pénzeket mostak tisztára rajta keresztül, és különböző zsarolóvírusos esetekben is felmerült a neve. Ezzel a lépéssel a hatóságok ma nagy csapást tudtak mérni a kriptopénzeket használó bűnözői körökre. Legkodymov a saját bevallása alapján is tudta, hogy bűnözőket is kiszolgál a tőzsde, és fontos pénzügyi központként működik a Hydra, egy orosz eredetű darknetes piactér számára, amelyet tavaly állítottak le a német hatóságok.”

A Minisztérium bejelentéséből kiderül, hogy a gyanú alapján a Hydra piacterén aktív vásárlók a Bitzlato közreműködésével hajtották végre az üzleteiket, így a tőzsde kábítószer, privát információk, és hacker-eszközök kereskedelmében is aktívan szerepet játszott.

2018 és 2022 között a becslések alapján körülbelül 700 millió dollárnyi forgalmat bonyolítottak.

Az ügyészség közlése szerint a résztvevők koordinációja miatt több európai országra is ki kellett terjeszteni az intézkedéseket, hogy le tudják foglalni a Bitzlato szervereit.

A tőzsde weboldalán a megszokott kép helyett egy közlemény várja a látogatókat, amely szerint az oldalt lefoglalták a francia hatóságok.

Szerdán a tőzsde üzemeltetői egy hackertámadásról értesítették a felhasználókat, és a kiutalásokat is felfüggesztették, valamint arra kértek mindenkit, hogy beutalást se indítson.

A cég nem részletezte, hogy pontosan mennyit loptak el tőlük, de úgy fogalmaztak, hogy „kis összegről van szó”.

Egy második, szintén a felhasználóknak küldött levélben mindenkit biztosítottak arról, hogy a pénzük nem veszett el.

„A rendszerünket megtámadták, és a pénz egy részét kiutalták külső címekre. Mindenkit kártalanítunk, akit veszteség ért. Biztonsági intézkedésként egyelőre leállítjuk a szolgáltatásainkat, és kérünk mindenkit, hogy ne utaljon a tárcáiba pénzt, amíg teljesen helyre nem állítjuk a működést.”

A támadás kedd délután zajlott le, miután a tőzsde bejelentette, hogy csütörtökön egy tervezett karbantartást végeznek az oldalon, hogy növelni tudják a hatékonyságot, és a szolgáltatások minőségét.

Ennek részeként felhívták a figyelmet, hogy a be- és kiutalás is szünetelni fog, valamint kereskedni sem lehet majd, ennek tekintetében szervezzék a felhasználók a dolgaikat.

A Bitzlato 2016-ban indult Changebot néven, majd később tértek át a P2P bitcoin-váltásra.

A felületén orosz rubelért lehet bitcoint, ethert és USDT-t vásárolni, számos fizetési megoldás alkalmazásával.

A hasonló kriptováltók kifejezetten népszerűnek számítanak Oroszországban, és a többi posztszovjet országban, a régióban viszont koránt sincs megfelelően szabályozva a kriptopiac.

Csatlakozz Prémium csoportunkhoz, ahol exkluzív tartalmakhoz, elemzésekhez és érdekességekhez nyílik hozzáférésed.

Emiatt sokszor kerülnek a hatóságok látóterébe az ilyen vállalkozások, a közelmúltban Fehéroroszországban kapott nagy büntetést egy ilyen váltó üzemeltetője.

Olvastad már? Nem biztos, hogy vége van a bitcoin medvepiacnak

Forrás: news.bitcoin.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.