Lemarad a nyugat Kínával szemben

-

Mohamed El-Erian, ismert közgazdász, és egyben az Allianz biztosító egyik fő tanácsadója szerint jobban együtt kellene működni a magánszférának és az állami szereplőknek a kriptót illetően.
A híres közgazdász arra figyelmeztetett, hogy a nyugati nemzetek azt kockáztatják, hogy lemaradnak Kínával szemben a feltörekvő digitális gazdaságban, ha továbbra is elutasítóan viszonyulnak a kriptóhoz.

Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!


Ezért együttműködésre szólított fel a nyugati kormányok és a kripto-vállalkozások között, hogy jobban ki tudják használni a folyamatban lévő kriptopénz forradalom előnyeit.
A Financial Timesban csütörtökön megjelent cikkében a közgazdász kiemelte Kína egységes megközelítését a kriptó és a blokklánc kezelésében, szemben az új technológia kaotikus kezelésével az Egyesült Államokban és Európában.
A cikk részeként El-Erian felszólította a nyugati kormányokat, hogy kevésbé elutasítóan viszonyuljanak a kriptóhoz, és legyenek nyitottabbak a kriptopénzekből származó innovációk befogadására, különösen a pénzügyi szektorban.
El-Erian szűk látókörűnek jellemezte az amerikai és európai döntéshozók vitáit, különösen, ha a kriptovalutákkal kapcsolatos nagyobb jelentőségű kérdések összefüggésében vizsgáljuk.
Az Allianz vezetője szerint, ha a nyugat nem tud lépést tartani Peking felgyorsult digitális gazdaságának fejlődésével, annak a globális pénzügyeken túl a geopolitikai szférában is jelentős következményei lehetnek.
El-Erian olyan együttműködőbb megközelítést javasolt, amely egyensúlyt teremt a kormányok és a központi bankárok politikai kényelmetlenségei és a magánszektor kriptovalutákon keresztüli digitális pénzügyi innovációk iránti vágya között.
El-Erian a pénzmosás elleni megfelelőséget is szükséges rosszként jelölte meg a kriptós cégek számára.
A cikk szerint a technológia bomlasztó jellege miatt a kriptó támogatóin múlik, hogy jobb kapcsolatokat ápoljanak a szabályozói szereplőkkel.
A közgazdász nincs egyedül azzal a figyelmeztetésével, hogy az USA és Európa lemaradhat Kína és Ázsia mögött a feltörekvő digitális gazdaságban.

A széttagolt állami és szövetségi szabályozások kombinációja valószínűleg kiszorítja a digitális innovációt Amerikából.
Eközben úgy tűnik, hogy a kriptoregulációk egyre inkább napirendre kerülnek, mivel olyanok, mint Elizabeth Warren szenátor és Janet Yellen pénzügyminiszter is szívesen vezetnének be szigorúbb, a piacot irányító törvényeket.

Olvastad már? A bitcoin a 40.000 dolláros szinttel küzd Powell furcsa sajtótájékoztatója után

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

A Bitcoin felezési árfolyam előrejelzése

Prémium A Bitcoin (BTC) most egy kritikus ponton van, hiszen már csak néhány óra van hátra a várva várt 4. feleződésig. Az IntoTheBlock adatai szerint azonban a...

A svéd adóhivatal 90 millió dollárt hajtana be a bányászoktól

A Svéd Adóhatóság, az STA úgy nyilatkozott, hogy a gyanújuk szerint 2020 és 2023 között számos bányászcég valótlan éves beszámolókat adott le, hogy elkerüljék az...

Gary Gensler otthagyhatja a tőzsdefelügyelet vezetői posztját?

A közösségi médiában nagy port vert fel, hogy az amerikai tőzsdefelügyelet, a SEC vezetője kétértelmű bejegyzést tett közzé. A felhasználók először arra gyanakodtak, hogy Gensler...

Dogwifhat (WIF) technikai elemzés 04.19.

Prémium Dogwifhat (WIF) A Dogwifhat (WIF) árfolyama csütörtökön emelkedést könyvelhetett el, egészen odáig, hogy felülmúlta társait a mémérmék területén. A Bonk Inu (BONK) után második helyen álló WIF...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!