Kriptobarát ország lesz a magyar szomszédságban

-

Ukrajna lakosai legálisan tarthatnak, cserélhetnek és költhetnek kriptovalutákat, amint elfogadják az új, virtuális eszközökről szóló törvényt.
A jogszabály átfogóan szabályozza majd a kriptotérséget, csökkenti az ukránok adóját, és új szolgáltatások feltételeit teremti meg – árulta el egy kormányzati tisztviselő.

Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!


Az új szabályozás kedvező piacot teremt az ukrán kriptoszolgáltatások számára.
A kriptovalutát birtokló ukránok számára előnyös lesz a „virtuális eszközökről” szóló törvény, mivel bevezetik a befektetők védelmét, és lehetővé teszik számukra, hogy legálisan kereskedjék és bevallják kriptotulajdonaikat.
A jogszabály a virtuális eszközöket „teljesen legális és közös jelenséggé teszi a kormány és a társadalom számára” – mondta Oleksandr Bornyakov, Ukrajna digitális átalakulásért felelős miniszterhelyettese a Minfin pénzügyi hírportálnak adott interjújában.
A tisztviselő arra számít, hogy a coinok tárolását, cseréjét és fizetésre való felhasználását lehetővé tévő szolgáltatások teljesen új piaca is kialakul.
Bár a tervezet kimondja, hogy a kriptovaluták nem számítanak fizetőeszköznek az országban, legális lesz kriptóval fizetni egy olyan közvetítőn keresztül, amely azonnali átváltást biztosít ukrán hrivnyára – magyarázta Bornyakov.
Jelenleg ugyanez vonatkozik a külföldi fiat valutákra, például az amerikai dollárra, amelyet bankkártyán keresztül lehet elkölteni.
A virtuális eszközökről szóló törvényt első olvasatban decemberben szavazta meg a Verhovna Rada, az ukrán parlament.
Azóta átdolgozták, és júniusban a digitális átalakulással foglalkozó parlamenti bizottság a kijevi szabályozóhatóságok kritikája ellenére a végleges elfogadását javasolta.
Júliusban a kormány és az üzleti élet képviselői olyan útitervet mutattak be, amelynek célja, hogy a kriptovaluták a következő 3 évben beintegrálódjanak az ország gazdaságába.

A kriptotőzsdék működési engedélyekért folyamodnak Ukrajnában

Olekszandr Bornyakov azt is bejelentette, hogy a kriptopénztőzsdéknek engedélyeket kell majd szerezniük ahhoz, hogy szolgáltatásokat nyújthassanak az ukránoknak, illetve a szabályozók ellenőrzésére is számítaniuk kell.
Hangsúlyozta, hogy ez nem egy engedélyezési rendszer, mivel az eljárás sokkal egyszerűbb lesz. A külföldi székhelyű kereskedési platformoknak például nem kell majd jogi személyként bejegyeztetniük magukat a kelet-európai országban.
Csak bizonyos engedélyezett tőkekövetelményeknek kell majd megfelelniük.
A miniszter megjegyezte:

Megértjük, hogy a virtuális eszközökkel való üzlet globális, így ha Ukrajnában feltételeket szabunk a regisztrációra, a kriptotőzsdék nem fognak belépni az országunkba.

Ami az ügyfélellenőrzési követelmények bevezetését illeti, Bornyakov ragaszkodott ahhoz, hogy Ukrajnának be kell tartania az e téren érvényes nemzetközi ajánlásokat.

„A virtuális eszközök jelentik a jövőt Ukrajna és a világ számára is… Ha azonban a „feketepiac”, a pénzmosás eszközei lesznek, akkor nem fognak mainstream technológiává válni” – részletezte.

Ugyanakkor megjegyezte, hogy az ukrán kormány nem akarja túlszabályozással akadályozni ennek az új iparágnak a fejlődését.
A kriptotörvény egy új szabályozószerv – a virtuális eszközök szabályozásával foglalkozó nemzeti szolgálat – létrehozásáról is rendelkezik.
Ez egy teljesen független állami ügynökség lesz, amely engedélyeket ad ki az Ukrajnában működő kriptovállalkozások számára.
A meglévő szabályozóhatóságok, mint például a Pénzügyminisztérium, az Ukrán Nemzeti Bank (NBU) és a Nemzeti Értékpapír- és Tőzsdefelügyelet (NSSMC) saját hatáskörrel rendelkeznek majd.
Az NBU például a stabilcoinok felügyeletét fogja ellátni, míg az NSSMC a kriptoderivatívákkal foglalkozik majd.

Bornyakov elmondta, hogy a törvénytervezet kriptoadóztatásra vonatkozó szövegei és az adótörvénykönyv vonatkozó módosításai még mindig vizsgálat alatt állnak, és valószínűleg szeptemberben kerülnek a Rada elé.
A kormány egyértelművé akarja tenni, hogy a kriptotranzakciók nem tartoznak az ÁFA hatálya alá, és biztosítani akarja, hogy csak a vételi és eladási értékük közötti különbözetet adóztassák meg.
A digitális minisztérium azt is javasolta, hogy a magánszemélyekre vonatkozó adókulcsot a jelenlegi 19,5%-ról 5%-ra csökkentsék.

Olvastad már? Hamarosan elfogadhatja az amerikai szenátus a kriptókat fenyegető törvényt

Forrás: news.bitcoin.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Solana (SOL) technikai elemzés 04.19.

Prémium Solana (SOL) A Solana (SOL) kétszámjegyű árfolyam-emelkedése az elmúlt 24 órában a Coinglass adatai szerint a Futures piacon néhány short pozíció felszámolását eredményezte. A SOL értéke a...

Arthur Hayes: A „kockázatos” stablecoin

Az Ethena mesterséges dollárja, az USDe az utóbbi időben robbanásszerű növekedést ért el, tekintettel az ellenállhatatlan hozamviszonyaira. Sőt, most már a stablecoinok között az első ötben...

A ChatGPT előrejelzi a főbb kriptók árait a BTC feleződése után

Vendégbejegyzés A közelmúltbeli felezési esemény egy sor árfolyammozgást indított el a jól ismert kriptovaluták esetében. Ahogy a piaci szereplők alkalmazkodnak ehhez az új fázishoz, a ChatGPT friss...

Egy újabb Bitcoin feleződés utáni előrejelzés

Elérkezett végre a D-nap - a Bitcoin (BTC) 2024-es feleződése. Az izgalom ellenére azonban a várva várt esemény két táborra osztotta a közönséget - Azokra,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!