Kibocsátották a svájci kriptobélyeget – nem bírta a keresletet a posta webáruháza

-

A Svájc első kriptobélyege iránti váratlanul nagy kereslet fejfájást okozott a nemzeti postának.
A svájci posta bejelentette, hogy technikai problémákkal kellett megküzdenie, amikor az innovatív ajánlat elérhetővé tételének napján egyszerre számos megrendelés érkezett az online áruházába.

Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!

Az első kriptobélyeg iránti kereslet túlterheli a svájci posta online áruházát

A Svájci Posta szeptemberben jelentette be a „kriptobélyeg” kezdeményezést. Céljuk – akkori elmondásuk szerint – az volt, hogy „a filatéliában a fizikai és a digitális világ közötti szakadékot megpróbálják áthidalni”.
Az állami tulajdonú vállalat az Inacta blokkláncszolgáltatóval közösen készítette el a bélyeget, amely az alpesi ország első ilyen jellegű bélyege.
Amikor a kriptobélyeget november 25-én, csütörtök reggel elindították, a kereslet olyan nagy volt, hogy „átmenetileg technikai problémákhoz vezetett a postshop.ch oldalon” – közölte a svájci posta az AWP hírügynökséggel.
Ez azután történt, hogy a Swissinfo által idézett szóvivő szerint az elmúlt hetekben sokan érdeklődtek a postától a bélyeg megszerzése iránt.

A kiadvány részletezi, hogy a kriptobélyeg két részből áll – egy fizikai bélyegből, amelyet 8,90 svájci frankért (9,50 dollár) lehet megvásárolni, és egy hozzá tartozó digitális képből, amely 13 minta egyikét ábrázolja.

Minden fizikai bélyeg hozzáférést biztosít a blokkláncon tárolt digitális ábrázoláshoz, amely gyűjthető és kereskedhető.

„Első pillantásra a svájci kriptobélyeg úgy néz ki, mint bármelyik közönséges bélyeg. Öntapadós, kék alapon a Matterhorn és a Hold látható rajta, névértéke pedig 8,90 frank. Tulajdonosai ugyanúgy használhatják postai küldemények bélyegzésére, mint bármely más bélyeget” – magyarázta a svájci posta szeptember 30-án kiadott közleményében, miközben megjegyezte: A tényleges kriptobélyeg azonban digitális, és ez egy digitális gyűjtői darab”.

A Svájci Posta és az Inacta mintegy 175.000 kriptobélyeg kibocsátását tervezi, a leggyakoribb digitális kivitelből 65.000 példányt, a legritkábból pedig mindössze 50-et.
A korlátozott példányszámú bélyegek háromnegyedét már a bevezetés napjának első három órájában megvásárolták.
Az elmúlt néhány évben Svájc Európa szívében jelentős kriptobarát célországgá nőtte ki magát.
A blokkláncipar több száz vállalatának székhelye vagy képviselete található a Zug kantonban található svájci kriptovölgyben. Még az állami vállalatok is igyekeznek bekapcsolódni a kriptotérbe.

2018-ban a svájci posta bejelentette, hogy együttműködésre lép a Swisscom távközlési szolgáltatóval egy blokkláncinfrastruktúra-projektben, amelynek célja a bankok biztonsági követelményeinek kielégítése.
Az év elején a posta banki leányvállalata, a Postfinance olyan mobilalkalmazást indított, amely több mint egy tucat kriptovalutához biztosít hozzáférést az ügyfelek számára.

Olvastad már? Július óta nem csökkent ennyire a vagyonkezelők bitcoinkészlete

Forrás: news.bitcoin.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Már 1000 bitcoin-automata van Ausztráliában

Ausztrália, a harmadik legtöbb bitcoin ATM-et üzemeltető ország új mérföldkövet ért el, mivel már 1000 aktív gép üzemel az államban. Az Egyesült Államok 2017 novemberében,...

Az XRP brutális visszaesése: 3 árszint, amit figyelnünk kell

Prémium Ripple (XRP) Az XRP brutálisan elutasította a 200 EMA ellenállási szintet. A stabilitás fenntartására tett kísérlet után az XRP éles visszafordulást tapasztalt a mozgóátlagtól, ami potenciálisan...

Floki Inu (FLOKI) technikai elemzés 04.25.

Prémium Floki Inu (FLOKI) A Floki Inu (FLOKI) árfolyama egy kritikus szinten pihent, ami az elkövetkező napokban masszív bikarallyt eredményezhet. Ahogy azonban a piaci helyzet medvéssé vált, a...

A Futball Pápa kriptója: indul a BetHustlers

Vendégbejegyzés A sportfogadás az emberiség egyik legrégebbi időkre visszanyúló szórakozása, több mint 2000 éves múltra tekint vissza. Az ókori görögök és rómaiak szenvedélyesen űzték ezt a...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!