Készül a kínai nemzeti blokklánc: a tervek szerint idén áprilisában startol el

-

2020 a jövő éve lesz. Elsősorban azon technológiáé, amelyet nemrég még csak a science fictionökben láthattunk. A kínai blokklánc révén új lehetőségek nyílnak meg a kommunista ország előtt.

A kínai blokklánc lassan de biztosan valósággá válik. A 2019. novemberi tesztváltozat bemutatása után a kínai lakosok 2020 áprilisában örülhetnek a hivatalos indításnak.

Kína célja ezzel az, hogy támogassa az ország új kriptocégeit, valamint, hogy olyan biztonságos és skálázható decentralizált adatbázist hozzon létre, amely egyebek mellett segít az okosvárosok (smart cities) és a digitális gazdaság kifejlesztésében.

A projekt fejlesztésében a kormány és a kínai magáncégek ereje összpontosul. Oroszlánrésznyi szerepet kapott a SIC kormányszervezet, a kormány által támogatott China Mobile mobilszolgáltató, a kormány által támogatott China UionPay fizetési hálózat, valamint sokan mások.

A 2019 októberétől 2020 márciusáig tartó tesztidőszakban a projektben csaknem 400 kínai vállalat vesz részt, csak a blokkláncon pedig nagyjából 600 fejlesztő dolgozik.

A blokkláncra elsőként Csöcsiang tartomány fővárosa, Hangcsou csatlakozott rá.

Európai és amerikai blokkláncok látóhatáron túl

Kína októbertől nyíltan támogatja a blokklánc-technológia fejlesztését. A nemzeti hálózat elindítása fontos lépés lenne a nyugati nagyhatalmak, az USA és az EU megelőzésében.

Ez utóbbiak azonban nem tudtak még sokat felmutatni, sőt, még akadályozzák is a magánvállalatokat abban, hogy saját blokkláncot fejlesszenek (Facebook Libra).

A kínai nemzeti blokklánc elindítása révén Kína tovább növeli országának modernizációját, ezenfelül tovább építi a világuralom felé vezető ösvényét.

Az USA részéről minderre az egyetlen válasz sajnos a kereskedési háború, amely az amerikai lakosokat érinti a legérzékenyebben.

Európa azért valamivel előrébb van, ha figyelembe vesszük az EuroCoin kezdeményezést. Egy rendes, egész európára kiterjedő blokklánc azonban továbbra is várat magára.

Arról persze nem szabad elfeledkeznünk, hogy a „kínai blokklánc” kifejezés hallatán semmiképp se keverjük össze a fogalmakat a „bitcoin blokklánc”-éval.

Ez utóbbi egy teljesen decentralizált, elsősorban egy internetes pénz mögöttes technológiája.

A kínai blokklánc ezzel szemben nem csak pénztovábbításra lenne használható, és ami a legfontosabb: egyáltalán nem lenne decentralizált.

Olvastad már? Nehéz helyzetbe kerülhet néhány brazil kriptováltó

Forrás: kryptomagazin.sk

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép estétek! 🙂
microcoin

Legfrissebb bejegyzéseink

A Bitcoin augusztusra elérheti az eddigi legmagasabb árfolyamát?

A Bitcoin (BTC) újra tesztelte a 67.000 dolláros célszintet, miután július 25-én 64.000 dollár alá csúszott, ami aláhúzza a kriptopénz ellenállóképességét az Mt. Gox vagyon...

A legjobb mémcoinok a 20-25-szörös megtérülésért, amelyeket augusztusban érdemes megvásárolni

Vendégbejegyzés Az augusztus friss izgalmakat hoz a kriptovaluták világában. Ebben a hónapban olyan trendi digitális érmékre összpontosítunk, amelyek potenciálisan az egekbe szökhetnek, és akár 20-25-szörös hozamot...

Raoul Pal leleplezi a befektetési stratégia jelentős eltolódását

Raoul Paul, a Real Vision vezérigazgatója és neves pénzügyi elemző nemrég nyilvánosságra hozta befektetési stratégiáját, amely drasztikus változást tükröz. Pal eltávolodott a Bitcointól és más...

Eltávolították a kriptoemojikat az X-ről

Nem a Bitcoin az egyetlen kriptopénz, amelyet eltávolították az X kriptoemojijai közül, mivel július 25-én megkezdődött a Bitcoin 2024 konferencia. Elon Musk X-je ismét nagy port...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!