Január 1-hez képest 50-szeresére nőtt a Cardano iránti intézményi kereslet

A Cardano tranzakciós volumene 2022-ben robbanásszerűen megnőtt, ami arra utal, hogy most már intézményi kereslet is van a blokklánchálózat iránt.
Az IntoTheBlock kriptointelligencia cég jelentése szerint a Cardano blokkláncon a nagy tranzakciók száma több mint 50-szeresére nőtt idén.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A nagy tranzakciós volumen (LTV) a Cardano natív ADA tokenjében denominált, 100.000 dollárnál nagyobb értékű tranzakciókból származó összesített volumenre utal.
Január 1. óta az LTV napi 1,35 milliárd ADA-ról 69 milliárd ADA-ra (81,4 milliárd dollár értékben) nőtt, amely március 28-án cserélt gazdát a Cardanón.
Ez körülbelül három hónap alatt 51-szeres növekedés, és az IntoTheBlock szerint 2018 közepe óta az egyik legmagasabb volumenszintet jelenti.
Egy március 29-i tweetben a cég azt írta, hogy az ilyen magas volumen „növekvő intézményi keresletet” jelez.


Míg más mutatók, például az átlagos tranzakcióméret és a volatilitás az adatelemző cég szerint viszonylag stagnálnak, az összes cím 2022 eleje óta növekszik.
Az év körülbelül 3,4 millió címmel indult, ami mára 5 millióra nőtt. Bár jelenleg csak hét DAapp található meg a DeFi Llamán, Charles Hoskinson társalapító szerint az év közepén várható hard fork miatt várhatóan sokkal több fog következni.

A zárolt összérték (TVL) jelenleg 303 millió dolláron áll a DeFiLlama szerint, ami alig marad el a március 24-én elért 326 millió dolláros rekordtól.
Hoskinson hétfőn Dubajban, a Binance Blockchain Weeken tartott egy lelkesítő beszédet, amelyben a decentralizáció szükségességéről és az ezzel járó koordinációs nehézségekről beszélt.
Azt mondta, hogy „új korszakba lépünk” a Web3-mal, de a probléma az, hogy „a Web2-vel ellentétben nincs olyan vezető”, aki döntéseket hozna az iparág számára.

„Ha valóban decentralizáltak vagyunk, akkor valahogy össze kell fognunk és ki kell találnunk valamit. Valamiféle alkotmányt kell írnunk ezekre a dolgokra; el kell döntenünk, hogy „Mi a Bill of Rights a kriptopénz és a blokklánc technológia használatára.”

„Két út áll előttünk – az egyik, hogy megőrizzük az integritásunkat, és a decentralizáció felé tekintünk, megtaláljuk ezeket a dolgokat, megértjük ezeket a dolgokat” – mondta.

Vagy, kettő, figyelmen kívül hagyjuk. Ebben az esetben lesznek letétkezelőink, lesznek kísérőkulcsaink, erősen központosított, erősen optimalizált konszenzus algoritmusok, amelyeket bármikor vissza lehet állítani. A kevesek fogják irányítani a sokakat.

„Ezt a döntést nem én hozom, hanem ti mindannyian.”

Olvastad már? Egy kanadai miniszterelnök-jelölt szerint pénzként kellene használni a BTC-t

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

A Franklin Templeton új DRIP ETF-je Bitcoint vesz a részvényosztalékból

A hagyományos pénzügyi világban kevés unalmasabb dolog van a DRIP stratégiánál. A Dividend Reinvestment Plan, vagyis az osztalékok automatikus visszaforgatása évtizedek óta arról szól, hogy...

Az AI-nak csak annyira megy a kriptokereskedés, mint az embernek, aki az utasításokat adja neki

Ha megnyitod az X-et vagy a YouTube-ot, valószínűleg öt percen belül találsz egy videót, ami azt ígéri: "Csak kapcsold rá az AI-t a Binance fiókodra,...

A Venus Protocol tokenizált részvényeket is elfogad hitelfedezetként

Volt idő, amikor a Wall Street és a kriptó világa úgy nézett ki, mint két párhuzamos univerzum, amik soha nem érnek össze. Ha részvényt akartál...

Andrew Tate megint egy csomó bitcoint vesztett

Ha van ember, aki az interneten folyamatosan abból csinál felhajtást, hogy ő a megállíthatatlan alfa, akinek a pénz és a piacok csak játékszerek, az Andrew...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.