Január 1-hez képest 50-szeresére nőtt a Cardano iránti intézményi kereslet

A Cardano tranzakciós volumene 2022-ben robbanásszerűen megnőtt, ami arra utal, hogy most már intézményi kereslet is van a blokklánchálózat iránt.
Az IntoTheBlock kriptointelligencia cég jelentése szerint a Cardano blokkláncon a nagy tranzakciók száma több mint 50-szeresére nőtt idén.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A nagy tranzakciós volumen (LTV) a Cardano natív ADA tokenjében denominált, 100.000 dollárnál nagyobb értékű tranzakciókból származó összesített volumenre utal.
Január 1. óta az LTV napi 1,35 milliárd ADA-ról 69 milliárd ADA-ra (81,4 milliárd dollár értékben) nőtt, amely március 28-án cserélt gazdát a Cardanón.
Ez körülbelül három hónap alatt 51-szeres növekedés, és az IntoTheBlock szerint 2018 közepe óta az egyik legmagasabb volumenszintet jelenti.
Egy március 29-i tweetben a cég azt írta, hogy az ilyen magas volumen „növekvő intézményi keresletet” jelez.


Míg más mutatók, például az átlagos tranzakcióméret és a volatilitás az adatelemző cég szerint viszonylag stagnálnak, az összes cím 2022 eleje óta növekszik.
Az év körülbelül 3,4 millió címmel indult, ami mára 5 millióra nőtt. Bár jelenleg csak hét DAapp található meg a DeFi Llamán, Charles Hoskinson társalapító szerint az év közepén várható hard fork miatt várhatóan sokkal több fog következni.

A zárolt összérték (TVL) jelenleg 303 millió dolláron áll a DeFiLlama szerint, ami alig marad el a március 24-én elért 326 millió dolláros rekordtól.
Hoskinson hétfőn Dubajban, a Binance Blockchain Weeken tartott egy lelkesítő beszédet, amelyben a decentralizáció szükségességéről és az ezzel járó koordinációs nehézségekről beszélt.
Azt mondta, hogy „új korszakba lépünk” a Web3-mal, de a probléma az, hogy „a Web2-vel ellentétben nincs olyan vezető”, aki döntéseket hozna az iparág számára.

„Ha valóban decentralizáltak vagyunk, akkor valahogy össze kell fognunk és ki kell találnunk valamit. Valamiféle alkotmányt kell írnunk ezekre a dolgokra; el kell döntenünk, hogy „Mi a Bill of Rights a kriptopénz és a blokklánc technológia használatára.”

„Két út áll előttünk – az egyik, hogy megőrizzük az integritásunkat, és a decentralizáció felé tekintünk, megtaláljuk ezeket a dolgokat, megértjük ezeket a dolgokat” – mondta.

Vagy, kettő, figyelmen kívül hagyjuk. Ebben az esetben lesznek letétkezelőink, lesznek kísérőkulcsaink, erősen központosított, erősen optimalizált konszenzus algoritmusok, amelyeket bármikor vissza lehet állítani. A kevesek fogják irányítani a sokakat.

„Ezt a döntést nem én hozom, hanem ti mindannyian.”

Olvastad már? Egy kanadai miniszterelnök-jelölt szerint pénzként kellene használni a BTC-t

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Új szintre lép a tokenizált hitelezés a Kraken és a Maple együttműködésével

A Kraken kriptotőzsde és a Maple eszközkezelő onchain raktárfinanszírozási konstrukciót indított kriptóval fedezett hitelekhez. Ezzel a hagyományos hitelpiacokon széles körben használt hitelezési struktúrát ültetik át...

Binance MiCA-engedély nélkül sem hagyná el Európát

A Binance Európai Unióban tapasztalt szabályozási gondjai ellenére a világ legnagyobb tőzsdéje kitart amellett, hogy „nem hagyja el” a kontinenst. Június 24-i közleményében Richard Teng, a...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.