Iránban ipari tevékenységként engedélyezik a kriptobányászatot

Az ország egyike az gyors adopcióban élenjáróknak, legfőbbképpen az irányíthatatlan infláció miatt.
Az iráni kriptobányászok helyzete megoldódott, regisztrálhatnak az államnál. A kormányzat eldöntötte, hogy ezentúl ipari tevékenységként engedélyezi és legálissá teszi a kriptobányászatot, jelent meg a hírekben.

Mostantól az Ipari, Bányászati és Kereskedelmi Minisztériumnál lehet engedélyt szerezni a tevékenységre.
A bitcoin használata még mindig tilos a belső piacokon, és az ország kikötötte, hogy az esetleges BTC-releváns veszteségeket semmilyen módon nem fogja kompenzálni, azaz nem biztosít jogi védelmet a felhasználóknak.
A mostani, legalizálásról szóló hír egy hónappal azután érkezett, hogy az iráni hatóságok több száz bányászgépet foglaltak le. Az állami áramszolgáltató júniusban egy hatalmas, 7%-os kiugrást észlelt az elektromos áram használatában, az idei éves BTC árfolyamcsúcs alkalmával.
Két bányászfarmot kapcsoltak le ezután, akiktől lefoglalták a bányászgépeket, mivel túlterhelték az elektromos hálózatot. Viszont ez az új intézkedés a bányászat bejelentéséhez, és így a jobb tervezhetőséghez vezethet.

Jelenleg még mindig a Bitcoin hálózat az, amelyik a legnagyobb bányászkapacitást igényli, azzal együtt is, hogy a Bitmain gyártó már elkezdte kiszállítani a legújabb rigeket a vásárlóiknak.
Az infláció, és a relatív alacsony alapkamat az iráni valuta, a rial esetében, valamint az olcsó elektromosság miatt Iránban versenyképes a kriptobányászat.
Hasonló helyzetben vannak, mint Venezuela, ahol szintén gazdasági nehézségekkel küzdenek, viszont az áram olcsó, így a bányászat továbbra is folyik.
Jelenleg, a 9500 dollár körüli árfolyamnál a bányászati aktivitás éppen új csúcsokat készül dönteni, és a 72-73 Eh/s körüli szintet közelíti. A legnagyobb aktivitás még mindig a kínai farmokon tapasztalható, viszont a kisebb játékosok pool-okhoz csatlakozva is elfogadható díjazásban részesülhetnek.
Az elmúlt évtized során a helyi pénz, a rial esett az USA dollárral szemben, több, mint az értékének 75%-át elvesztve.

Olvastad már? Mi a különbség a coinok, tokenek, és a virtuális pénzek között?

Ez véletlenül pont egybeesett a BTC növekedésével, és hirtelen árfolyamugrásaival. Iránban jelenleg 6 Bitcoin csomópont működik, amely közepes szintű érdeklődést jelent egy ekkora ország esetében. Viszont az egyéni használók és bányászok lokalizációját, és erejét még megbecsülni is nehéz.
Forrás: cryptovest.com
Kiemelt kép: Credit: FlyerDiaries.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyd ki a többi hírt, és iratkozz fel hírlevelünkre. Ne felejtsd el nyomon követni oldalunkat a Facebookon az Instagramon és a Telegramon.
Legyen szép estéd! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

A Venus Protocol tokenizált részvényeket is elfogad hitelfedezetként

Volt idő, amikor a Wall Street és a kriptó világa úgy nézett ki, mint két párhuzamos univerzum, amik soha nem érnek össze. Ha részvényt akartál...

Andrew Tate megint egy csomó bitcoint vesztett

Ha van ember, aki az interneten folyamatosan abból csinál felhajtást, hogy ő a megállíthatatlan alfa, akinek a pénz és a piacok csak játékszerek, az Andrew...

A Celsius ex-vezetőjét, Mashinskyt örökre kitiltották a piacról

Amikor a Celsius Network 2022 nyarán összedőlt, dollármilliárdokat égetett el, és százezrek maradtak pénz nélkül. Az egykor piedesztálra emelt, bankok ellen harcoló alapító-vezérigazgató, Alex Mashinsky...

Jöhet a KYC-azonosítás az amerikai stablecoin-használóknak

A stablecoinokról általában a pénzügyi szabadságot és a villámgyors globális utalásokat látjuk magunk előtt. Azt az érzést, azt az előnyt, hogy megkerülhetik a nehézkes, papírozással...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.