Iránban ipari tevékenységként engedélyezik a kriptobányászatot

Az ország egyike az gyors adopcióban élenjáróknak, legfőbbképpen az irányíthatatlan infláció miatt.
Az iráni kriptobányászok helyzete megoldódott, regisztrálhatnak az államnál. A kormányzat eldöntötte, hogy ezentúl ipari tevékenységként engedélyezi és legálissá teszi a kriptobányászatot, jelent meg a hírekben.

Mostantól az Ipari, Bányászati és Kereskedelmi Minisztériumnál lehet engedélyt szerezni a tevékenységre.
A bitcoin használata még mindig tilos a belső piacokon, és az ország kikötötte, hogy az esetleges BTC-releváns veszteségeket semmilyen módon nem fogja kompenzálni, azaz nem biztosít jogi védelmet a felhasználóknak.
A mostani, legalizálásról szóló hír egy hónappal azután érkezett, hogy az iráni hatóságok több száz bányászgépet foglaltak le. Az állami áramszolgáltató júniusban egy hatalmas, 7%-os kiugrást észlelt az elektromos áram használatában, az idei éves BTC árfolyamcsúcs alkalmával.
Két bányászfarmot kapcsoltak le ezután, akiktől lefoglalták a bányászgépeket, mivel túlterhelték az elektromos hálózatot. Viszont ez az új intézkedés a bányászat bejelentéséhez, és így a jobb tervezhetőséghez vezethet.

Jelenleg még mindig a Bitcoin hálózat az, amelyik a legnagyobb bányászkapacitást igényli, azzal együtt is, hogy a Bitmain gyártó már elkezdte kiszállítani a legújabb rigeket a vásárlóiknak.
Az infláció, és a relatív alacsony alapkamat az iráni valuta, a rial esetében, valamint az olcsó elektromosság miatt Iránban versenyképes a kriptobányászat.
Hasonló helyzetben vannak, mint Venezuela, ahol szintén gazdasági nehézségekkel küzdenek, viszont az áram olcsó, így a bányászat továbbra is folyik.
Jelenleg, a 9500 dollár körüli árfolyamnál a bányászati aktivitás éppen új csúcsokat készül dönteni, és a 72-73 Eh/s körüli szintet közelíti. A legnagyobb aktivitás még mindig a kínai farmokon tapasztalható, viszont a kisebb játékosok pool-okhoz csatlakozva is elfogadható díjazásban részesülhetnek.
Az elmúlt évtized során a helyi pénz, a rial esett az USA dollárral szemben, több, mint az értékének 75%-át elvesztve.

Olvastad már? Mi a különbség a coinok, tokenek, és a virtuális pénzek között?

Ez véletlenül pont egybeesett a BTC növekedésével, és hirtelen árfolyamugrásaival. Iránban jelenleg 6 Bitcoin csomópont működik, amely közepes szintű érdeklődést jelent egy ekkora ország esetében. Viszont az egyéni használók és bányászok lokalizációját, és erejét még megbecsülni is nehéz.
Forrás: cryptovest.com
Kiemelt kép: Credit: FlyerDiaries.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyd ki a többi hírt, és iratkozz fel hírlevelünkre. Ne felejtsd el nyomon követni oldalunkat a Facebookon az Instagramon és a Telegramon.
Legyen szép estéd! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

Binance MiCA-engedély nélkül sem hagyná el Európát

A Binance Európai Unióban tapasztalt szabályozási gondjai ellenére a világ legnagyobb tőzsdéje kitart amellett, hogy „nem hagyja el” a kontinenst. Június 24-i közleményében Richard Teng, a...

Nyomás alatt az XRP árfolyama, miközben a tőzsdei kínálat tovább fogy

Az XRP alig 1 dollár felett forog, így a token az év eddigi leggyengébb árfolyamszintjén áll. A blokkláncon mért adatok azonban más képet mutatnak. A tőzsdéken...

Fontos támaszhoz ért a HYPE árfolyama a 22 százalékos esés után

A Hyperliquid HYPE tokenje 22%-kal esett vissza a 75 dolláros történelmi csúcsáról, így a 2026-os emelkedő trendje fontos támaszteszt elé került. A piaci aktivitás a derivatív...

Dél-Korea nagy váltása: többen használják a kriptót az utalásokra, mint a bankokat

A blokklánc technológia elkezdte megenni a hagyományos bankok egyik legrégebbi és legjövedelmezőbb üzletágát, a nemzetközi pénzküldést. Ha látni akarod, hogy néz ki a jövő, érdemes...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.