Hogyan vásárolj bitcoint a PayPal segítségével?

A PayPal, mint online fizetési szolgáltatás, mindehol jelen van a világon, viszont elég korlátozott lehetőségeket nyújt a bitcoin vásárlására.
Idén októberben bejelentette, hogy a Paxos kriptováltó közreműködésével integrálja a rendszerébe a bitcoint, és a felhasználóknak lehetősége nyílik a vásárlásra, eladásra a tárcájukon keresztül.

Még idén elindítja a szolgáltatást az USA-ban, bitcoin, ether, bitcoin cash, és litecoin támogatással. 2021 első felében pedig a kiválasztott nemzetközi piacokon is megjelenik a szolgáltatással.


Ugyanettől az időponttól a felhasználók lehetőséget kapnak, hogy kriptóval fizessenek a vásárlásaik során, a kereskedő pedig a fiat ellenértéket kapja meg.
Induláskor viszont biztos, hogy korlátozva lesz a rendszer, „és nem lesz mód a kriptopénzek küldésére másik felhasználónak, vagy akár a rendszeren kívülre”.
Hogy ez a későbbiekben lehetséges lesz-e, és, hogy milyen hatása lesz a többi kriptós szolgáltatásra, az egyelőre tisztázatlan kérdés.
A bitcoin egy évtizede itt van, és mostanra számtalan módon hozzá lehet jutni a kriptopénzhez. Az online fizetési megoldások, mint a PayPal is, eddig viszont nem számítottak elterjedt vásárlási módszernek.
A kereskedők számára a szolgáltató már 2015 óta lehetővé teszi, hogy elfogadjanak bitcoin is fizetségként, de a felhasználók számára eddig nem volt mód az applikáción belüli vásárlásra, és a PayPal sem számít túlságosan támogatottnak a kriptováltók között.

Ennek elsősorban az az oka, hogy lehetőség van a tranzakciók jelentésére, mint csalásra, vagy mint akaratlan utalásra. Ekkor a PayPal – az eladó költségére természetesen – visszautalja a pénzt a vevőnek, aki így a bitcoint is megtarthatja, és a pénzét is visszakapja.
Ezzel pedig lehetőség nyílik az eladók kihasználására és a szolgáltató manipulálására. Ráadásul a PayPal, ahogy a hitelkártya-társaságok is legtöbbször, a vevő oldalára szokott állni, és mivel a bitcoin pszeudonim, lehetőség sincs rá, hogy az eladó megcáfolja az állításokat.
Mivel pedig a blokkláncos tranzakciók visszafordíthatatlanok, a végén a vevő tarthatja meg a coinokat és a pénzt is, holott ő a valódi csaló.
Többek között ez az oka annak, hogy a PayPal nem akarja, hogy te rajta keresztül vásárolj bitcoint, és az eladók sem tolonganak szintén emiatt. Van viszont mód rá, hogy mégis működjön a dolog.

Milyen platformok teszik lehetővé a vásárlást?

Értelemszerűen szükség lesz egy PayPal regisztrációra. Egy tárcaprogram is kell majd, ahová fogadhatod a BTC-t. Lássuk tehát azt a kevés lehetőséget, amely rendelkezésre áll!
Vannak váltók, vagy tőzsdék, amelyek lehetővé teszik, hogy használd a PayPalt, de leginkább kiutalásra, nem vásárlásra. A Coinbase is így csinálja. Az eToro viszont engedi a vásárlást, és a vásárolt coinokat be is lehet küldeni az eToro tárcájába.
A trükk itt az, hogy tulajdonképpen a PayPallal csak pénzt utalsz be a platformra, és aztán azon belül vásárolsz bitcoint, de az igazi eladó az eToro.
Az xCoins szintén egy tőzsde, amely eredetileg P2P hitelezési platformként indult a bitcoin-tulajok számára. Ezért ők úgy csinálják, hogy a PayPalról beutalt pénzért, mint fedezetért cserébe bitcoint „hiteleznek” neked, ezt pedig aztán tovább is utalhatod kedved szerint.

A regisztrált felhasználók hitelezhetnek és kölcsönt is igényelhetnek, a rendszer párosítja össze a két résztvevő felet.
A tőzsdékhez hasonlóan a P2P piactereken is vásárolhatsz így. Például a LocalBitcoins vagy a Paxful közvetlenül összeköti a vevőt és az eladót. Ezeken a platformokon az eladó döntheti el, hogy milyen áron értékesít, és milyen fizetési módokat fogad el.
Nem mindenki megy bele a PayPal használatába, de le tudod szűrni az oldalon az ilyeneket, ha akarod.

Miért nem támogatja több tőzsde is a PayPalt?

A vásárlás visszafordításának a kockázata mellett van néhány egyéb hátrány is. A szolgáltatás nagy jutalékkal dolgozik, és így egyszerűen túl drága lehet a vásárlás.
Néhány esetben akár a vételár 10%-a is a jutalékra megy el. Ha pedig egy olyan platformot használsz, amelyik nem támogatja közvetlenül a te fiat valutádat, akkor erre még a banki váltási díj is rárakódik.
Ha például USA és kanadai dollár között váltasz, a PayPal 3,5% díjat számít fel, a többi fiat esetében pedig 4% a plusz költség.

Olvastad már? A Harvest Finance 100 ezer dollárnyi fejpénzt ajánlott a hekkerért

Forrás: decrypt.co

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.

 


Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!

A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.

Legfrissebb bejegyzéseink

20 millió dollárt bukott, most három bankot perel egy kriptokárosult

Michael Zidell, aki egy kriptós átverésben 20 millió dollárt veszített, most három bankot is beperelt. Először a Citibankot vette célba, de nemrég újabb kereseteket nyújtott...

Tokenizált részvényekkel újít a Gemini, Apple-től Tesláig minden jöhet

A Gemini komoly újdonsággal rukkolt elő, ami teljesen átalakíthatja a részvénybefektetésről alkotott elképzeléseinket. Mostantól ugyanis tokenizált részvények is elérhetők a platformon, méghozzá a legnagyobb amerikai...

Törökország betiltotta a PancakeSwapot, 46 kriptós weboldalt blokkoltak

A Török Tőkepiaci Testület (CMB) összesen 46 weboldalt blokkolt, köztük a népszerű decentralizált tőzsdét, a PancakeSwapot is, azzal az indokkal, hogy ezek „engedély nélküli kriptós...

Intenzív bitcoinfelhalmozás zajlott a munkaerőpiaci jelentés közzététele előtt

A kereskedők megrohamozták a bitcoint az amerikai munkaerőpiaci jelentés közzététele előtt.A legtöbben bíznak a rali folytatódásában. Több mint 100 millió dollárnyi nettó vevői volumen áramlott a...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.