Hatalmasat esett az NFT-piac forgalma a héten

Az elmúlt hét napban az NFT piac volumene 29,35%-os mértékben esett vissza.
Az Ethereum és a Solana továbbra is a legnépszerűbb blokklánc az NFT-rajongók között, mégis mindkettő 27 illetve 32%-os esést tapasztalt.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A hét elején nagy hullámokat keltett a közösségben, hogy az egyik ritka Cryptopunks tokent 8000 etherért, azaz nagyjából 23 millió dollárért tudta eladni a tulajdonosa.
A Cryptoslam elemzői szerint a heti forgalom közel 630 millió dollár, de ez még így is majdnem 30%-kal alacsonyabb az előző hetinél.
Ez az átlag az összes, NFT technológiát támogató hálózat összesítésével jött ki. Az Ethereumé 32,27%-kal csökkent, a második legnagyobb forgalmat bonyolító Solana pedig 27,55%-kal kevesebb ügyletnek adott otthont.

A Ronin hálózata emelkedést tapasztalt, a harmadik legnagyobb blokkláncként 30,62%-kal erősödött a volumene. A ranglistán a következő négy helyet birtokló blokklánc viszont szintén lecsúszást tapasztalt.
Az Avalanche 7%, a Flow 39%, a WAX 9%, a Polygon pedig 37%-os visszahúzódást mért a heti NFT forgalomban.
A Cryptoslam összesen 12 blokkláncot figyel, amelyek lehetővé teszik NFT-k kibocsátását a hálózatukon.
Ha az egyes ügyleteket vesszük szemügyre, akkor a listát a Karafuru gyűjteménye vezeti, azt 49,7 millió dollárért értékesítették.

A második helyen a Cryptopunks áll, 38,6 millió dollár értékben cseréltek gazdát a tokenek.
Nem sokkal lemaradva követi az Azuki, 37 millió dolláros forgalommal az elmúlt hét napos periódus során.
A legdrágább tokennek a már említett Cryptopunk számít, a 8000 ETH-s vételárával. A második legdrágább egy Meebit token, amely 3,8 millióért kelt el.
A Dappradar adatait megvizsgálva láthatjuk, hogy a nemrégiben indult LooksRare piactér hatalmas szeletet hasított ki magának a piacból, és átlépte a milliárd dolláros határt is.
Viszont még ilyen számok mellett is közel 70%-kal teljesít rosszabbul, mint az előző hét napos periódusban. Persze az OpenSea sem áll sokkal jobban, ők közel 66%-os forgalom-csökkenéssel néznek szembe.

A szintén újoncnak számító Magic Eden, a Solana hálózatán működő piactér 34%-kal kisebb aktivitást naplózott, bár a teljes forgalmuk mindössze 43,5 milliót tett ki.

Olvastad már? A BetPro és a kriptoökoszisztéma összefonodása

Forrás: news.bitcoin.com
Kiemelt kép: Sabri Atar

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Dél-Korea nagy váltása: többen használják a kriptót az utalásokra, mint a bankokat

A blokklánc technológia elkezdte megenni a hagyományos bankok egyik legrégebbi és legjövedelmezőbb üzletágát, a nemzetközi pénzküldést. Ha látni akarod, hogy néz ki a jövő, érdemes...

Európa egy lépéssel közelebb került a digitális euróhoz

Amikor először hallottunk az európai jegybanki digitális pénzről, a digitális euróról, sokan úgy gondolták, hogy ez csak egy újabb brüsszeli powerpoint-prezentáció marad, ami a végtelen...

Egy japán nyugdíjalap bitcoinba fektetné a pénzét

Ha van olyan pénz a világon, ami híresen óvatos, bürokratikus és irtózik a kockázattól, az a nyugdíjalapok vagyona. És ha ezt négyzetre emeled, akkor megkapod...

Dél-Korea szerint már az kis összegű kriptós utalások mögé is nevet kell tenni, mert ugyan kit érdekel a magánszféra

Amikor tíz dollárnyi kriptót küldesz egy barátodnak egy másik tőzsdére, valószínűleg nem gondolsz bele abba, hogy ez a tranzakció mennyire érdekli a globális pénzmosás elleni...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.