Fülöp szerb herceg: a bitcoin a szabadság

Fülöp szerbiai és jugoszláv herceg szerint a bitcoin a szabadság.
Megjegyezve, hogy „el kell vennünk a pénzt az államtól” – hangsúlyozta a herceg:

„Újra kemény pénzre van szükségünk. Jó minőségű pénzre van szükségünk, ami nincs kitéve az inflációnak”.

Fülöp szerb herceg dicséri a bitcoint

Fülöp szerbiai és jugoszláv herceg nemrég a bitcoinról beszélt egy szerbiai televíziós műsorban, amelynek Ivan Ivanović volt a házigazdája.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Fülöp herceg, a Karađorđević-ház tagja, az egykori Jugoszláv Királyság utolsó trónörökösének második fia. Ő Sándor herceg ikertestvére, és Péter herceg után a második az öröklési sorrendben.
Fülöp herceg jelenleg egy globális vagyonkezelőnél dolgozik Londonban – olvasható a szerb királyi család honlapján.
„A pénzügyekben dolgozom” – erősítette meg a tévéműsorban. „Egy nemzetközi pénzügyi vállalatnál dolgozom a vagyonkezelésben. A központ New Yorkban van, de Londonban is van egy nagy irodája. Elemző vagyok. Szeretem elemezni a világot”.
Hozzátette:
„Elemzem és főként elmondom az ügyfeleknek, hogy mi történik a piacon, mi történik a portfólióikkal, és sok más elemzővel és sok más portfóliókezelővel beszélek a cégen belül. Segítünk a döntések meghozatalában… Nagyszerű élmény elemzőnek lenni. Sokat tanulok.”

Ezután a kriptóról kérdezték. Hangsúlyozva, hogy a tanácsai „mindenképpen ingyenesek”, a „crypto” kifejezéssel kezdte, de gyorsan kijavította magát, hogy „bitcoint” mondjon. Fülöp herceg azt mondta: „Nem kripto, hanem bitcoin. Csak a bitcoinról van szó”.
Majd folytatta:

A Bitcoin a szabadságot jelenti, és ezt mindenkinek szeretném elmondani. 

Leírta: „Ezt mindenkinek meg kell tanulnia. Lassan fogják megtanulni. Néhányan nem akarják majd megtanulni, mert nem szoktak hozzá. Meg akarják védeni azt a rendszert, amelyben jól teljesítenek”.
A herceg megjegyezte: „De nem veszik észre, hogy ez a rendszer – nos, talán nekik igen – nem előnyös mindenki másnak a világon, így emberek milliárdjai nem érzik jól magukat most világszerte”.”
A herceget Ivanović félbeszakította, miután azt mondta: „Nos, el kell venni a pénzt az államtól”. A műsorvezető figyelmeztetett, hogy a fejedelem kijelentését félre lehet értelmezni. Mindketten felnevettek.
Fülöp herceg folytatta a hangsúlyozást:

Szerintem újra kemény pénzre van szükségünk. Jó minőségű pénzre van szükségünk, ami nem az inflációnak van kitéve.

Az inflációra utalva azt mondta, hogy a probléma most jelentkezik, és „különösen a legutóbbi, 2008-as pénzügyi válság óta, amely óta rendkívüli ösztönzőket pumpáltak a gazdaságokba”. Részletezte: „És azóta a korona-járvány óta példátlan mennyiségű ösztönzőt pumpáltak a gazdaságba, és persze hová megy ez a pénz? Inflációt fog okozni.”

Fülöp herceg a továbbiakban a bitcoinról beszélt. „A bitcoinnal nincs ilyen. Csak 21 millió bitcoin létezhet” – ismertette, majd hozzátette:

Ezért soha nem lesz inflációs eszköz, és ez segít megvédeni az embereket.

„Ráadásul cenzúramentes. Nagyon jól helyettesíthető. Könnyen lehet mozgatni … és ez segít az emberek szuverenitásában, és segít az emberek szabadságában” – zárta a herceg.

Olvastad már? Egy parlamenti képviselő bitcoin cashben venné fel a teljes fizetését

Forrás: news.bitcoin.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Dél-Korea nagy váltása: többen használják a kriptót az utalásokra, mint a bankokat

A blokklánc technológia elkezdte megenni a hagyományos bankok egyik legrégebbi és legjövedelmezőbb üzletágát, a nemzetközi pénzküldést. Ha látni akarod, hogy néz ki a jövő, érdemes...

Európa egy lépéssel közelebb került a digitális euróhoz

Amikor először hallottunk az európai jegybanki digitális pénzről, a digitális euróról, sokan úgy gondolták, hogy ez csak egy újabb brüsszeli powerpoint-prezentáció marad, ami a végtelen...

Egy japán nyugdíjalap bitcoinba fektetné a pénzét

Ha van olyan pénz a világon, ami híresen óvatos, bürokratikus és irtózik a kockázattól, az a nyugdíjalapok vagyona. És ha ezt négyzetre emeled, akkor megkapod...

Dél-Korea szerint már az kis összegű kriptós utalások mögé is nevet kell tenni, mert ugyan kit érdekel a magánszféra

Amikor tíz dollárnyi kriptót küldesz egy barátodnak egy másik tőzsdére, valószínűleg nem gondolsz bele abba, hogy ez a tranzakció mennyire érdekli a globális pénzmosás elleni...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.