Felfüggesztette az osztalékfizetést a Silvergate bank

A kaliforniai kriptós bank számára nem mondható túl jónak a január, 200 alkalmazottat kellett elbocsátaniuk, miután a tavalyi negyedik negyedévben 1 milliárd dollárnyi veszteséget jelentettek.

A napokban pedig bejelentették, hogy az anyagi helyzetük stabilizálása érdekében felfüggesztették az osztalékfizetést.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

Az osztalék mértéke a jogosult elsőbbségi részvények számára 5,375%, és ez nem adódik össze.

A cég elismerte, hogy a döntés hátterében a kriptopiaci lejtmenet is ott van, de a legfőbb ok az, hogy elegendő készpénzzel rendelkezzenek az ügyféligények teljesítésére.

„A cég rendkívüli mértékben gondot fordít a likviditásra az ügyfelek számára, a lehető legnagyobb tőkével, hogy a digitális eszközök piacán tapasztalható volatilitás hatásait amennyire csak lehet, kiküszöbölhessük. Az igazgatótanács felülvizsgálja majd az osztalékfizetés újbóli bevezetését, mikor a piaci kondíciók kedvezőbbre változnak.”

A bank január 17-én közölte a tavalyi negyedik negyedéves jelentését, amelyben hatalmas, 1 milliárd dolláros vesztségről számoltak be.

A Silvergate indoklásul a tavalyi évet végigkísérő kedvezőtlen piaci környezetet hozta fel, amelynek eredményeként a befektetők nagy része kisebb kockázatú eszközökre nyergelt át.

A jelentésben a cég ügyvezetője, Alan Lane úgy fogalmazott, hogy dacára a jelenlegi helyzetnek, a vállalat továbbra is optimista a kriptoipar tekintetében, de ettől függetlenül úgy vélik, hogy továbbra is fontos a fizetőképesség megőrzése, és a tőkeerős pénzügyi helyzet.

Csatlakozz Prémium csoportunkhoz, ahol exkluzív tartalmakhoz, elemzésekhez és érdekességekhez nyílik hozzáférésed.

Az osztalékfizetésről szóló hírek a bank részvényárfolyamaiban látható nagy zuhanásokkal esnek egybe.

Mind az elsőbbségi, mind a hagyományos papírjaik gyengülést mutattak, az előbbi 22% fölötti mínuszt produkált, míg az utóbbi 3,7%-os csökkenést tapasztalt, ez derül ki a Yahoo Finance számaiból.

Ha nagyobb időtávot veszünk alapul, akkor láthatjuk, hogy az elmúlt 12 hónap során ezek a papírok 60% illetve 87,5%-os csökkenést szenvedtek el.

Az osztalékfizetés mellett a cég a már említett módon, létszámcsökkentéssel is próbálta stabilizálni az anyagi helyzetét.

Január elején jelentették be, hogy 200 alkalmazottat küldenek el, a munkatársaik 40%-át, ettől is a cég esélyeinek a javulását várják.

Olvastad már? A technikai adatok 65%-os Litecoin összeomlásra utalnak

Forrás: cointelegraph.com

Kiemelt kép: Vrushabh Shingavi

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

Az USA politikusai 2030-ig parkolópályára tehetik a CBDC-t

Amikor pár éve mindenki arról beszélt, hogy az amerikai jegybank, a Federal Reserve hamarosan saját, központi digitális pénzt bocsát ki, a kriptósok és az adatvédők...

A Cardano megint bizonyítani akar, elindult a Leios teszthálózat

A kriptóban kevés projekt kap annyi kritikát a sebessége (pontosabban a lassúsága) miatt, mint a Cardano. A közösség és a piac évek óta azt várja,...

Fájdalmas rekordot hozott az idei második negyedév, sosem volt még ennyi hackertámadás a kriptóban

Amikor a kriptó biztonságáról beszélünk, általában mindenkinek a nagy, többmilliárdos botrányok jutnak eszébe, mint a régi Mt. Gox, vagy az FTX összeomlása. Akkor hetekig csak...

Az Exodus saját részvény-szolgáltatást indít

Ha megkérdeztél egy kriptóst tíz évvel ezelőtt, mire való egy tárca, a válasz egyszerű volt. A seed tárolására, meg arra, hogy ne a tőzsdén porosodjon...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.