Felfüggesztette az osztalékfizetést a Silvergate bank

A kaliforniai kriptós bank számára nem mondható túl jónak a január, 200 alkalmazottat kellett elbocsátaniuk, miután a tavalyi negyedik negyedévben 1 milliárd dollárnyi veszteséget jelentettek.

A napokban pedig bejelentették, hogy az anyagi helyzetük stabilizálása érdekében felfüggesztették az osztalékfizetést.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

Az osztalék mértéke a jogosult elsőbbségi részvények számára 5,375%, és ez nem adódik össze.

A cég elismerte, hogy a döntés hátterében a kriptopiaci lejtmenet is ott van, de a legfőbb ok az, hogy elegendő készpénzzel rendelkezzenek az ügyféligények teljesítésére.

„A cég rendkívüli mértékben gondot fordít a likviditásra az ügyfelek számára, a lehető legnagyobb tőkével, hogy a digitális eszközök piacán tapasztalható volatilitás hatásait amennyire csak lehet, kiküszöbölhessük. Az igazgatótanács felülvizsgálja majd az osztalékfizetés újbóli bevezetését, mikor a piaci kondíciók kedvezőbbre változnak.”

A bank január 17-én közölte a tavalyi negyedik negyedéves jelentését, amelyben hatalmas, 1 milliárd dolláros vesztségről számoltak be.

A Silvergate indoklásul a tavalyi évet végigkísérő kedvezőtlen piaci környezetet hozta fel, amelynek eredményeként a befektetők nagy része kisebb kockázatú eszközökre nyergelt át.

A jelentésben a cég ügyvezetője, Alan Lane úgy fogalmazott, hogy dacára a jelenlegi helyzetnek, a vállalat továbbra is optimista a kriptoipar tekintetében, de ettől függetlenül úgy vélik, hogy továbbra is fontos a fizetőképesség megőrzése, és a tőkeerős pénzügyi helyzet.

Csatlakozz Prémium csoportunkhoz, ahol exkluzív tartalmakhoz, elemzésekhez és érdekességekhez nyílik hozzáférésed.

Az osztalékfizetésről szóló hírek a bank részvényárfolyamaiban látható nagy zuhanásokkal esnek egybe.

Mind az elsőbbségi, mind a hagyományos papírjaik gyengülést mutattak, az előbbi 22% fölötti mínuszt produkált, míg az utóbbi 3,7%-os csökkenést tapasztalt, ez derül ki a Yahoo Finance számaiból.

Ha nagyobb időtávot veszünk alapul, akkor láthatjuk, hogy az elmúlt 12 hónap során ezek a papírok 60% illetve 87,5%-os csökkenést szenvedtek el.

Az osztalékfizetés mellett a cég a már említett módon, létszámcsökkentéssel is próbálta stabilizálni az anyagi helyzetét.

Január elején jelentették be, hogy 200 alkalmazottat küldenek el, a munkatársaik 40%-át, ettől is a cég esélyeinek a javulását várják.

Olvastad már? A technikai adatok 65%-os Litecoin összeomlásra utalnak

Forrás: cointelegraph.com

Kiemelt kép: Vrushabh Shingavi

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

Sokkal egyszerűbb lehet kvantum-állóvá tenni az Ethereumot, mint hittük?

A kvantumtámadás olyan a kriptós világban, mint valami sci-fi horror. Valamikor a távoli jövőben (ami egyre közelebb van) jön egy szuperszámítógép, és egyetlen gombnyomással feltöri...

A DeFi újra eljátssza a 2021-es őrületet, de most sokkal veszélyesebbé vált a mutatvány

Aki átélte a 2021-es kriptós bikapiacot, az pontosan tudja, mi volt az őrület csúcsa, a decentralizált hitelezés. Amikor mindenki fedezetként berakta a kriptóját egy okosszerződésbe,...

A Standard Chartered 100 dolláros UNI árfolyamot vár

Ha van valami, amit a bankárok általában utálnak, az a DeFi. Nekik ez a versenytárs, a rendszer, amit azért találtak ki, hogy kivágják őket a...

A Fülöp-szigetek betiltotta a privacy coinok használatát

Volt idő, amikor a kriptó legnagyobb vonzereje az volt, hogy senki sem tudta, kinek és hova küldöd a pénzed. A korai blokkláncos időkben a teljes...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.