Ethereum ETF-et indítana a VanEck

Jóváhagyása esetén ez lenne az első kripto-ETF az Egyesült Államokban.
A VanEck vagyonkezelő is benyújtotta kérelmét egy Ethereum-ETF (tőzsdén kereskedett alap) indítására az Egyesült Államok Értékpapír- és Tőzsdefelügyeletéhez (SEC).

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A SEC-t jó ideje elárasztják kripto-ETF-kérelmek, de egyelőre nem hagyott jóvá egyet sem, ellenben Kanadával, amely idén először adott zöld utat többnek is.
A VanEck saját Bitcoin-ETF-kérelmét jelenleg is vizsgálja az SEC, és várhatóan június 17-ig dönt a soráról.
Az ETF egy olyan pénzügyi termék, amely lehetővé teszi a befektetők számára, hogy közvetlen vásárlás nélkül fektessenek be egy eszközbe – jelen esetben az ethereumba.
Ebben az esetben a befektetők egy olyan cég részvényeit vásárolják meg, amely nagy mennyiségű ethereummal rendelkezik, így a részvényár követi az ETH árát.
A VanEck Ethereum Trust részvényárait naponta számolnák öt különböző tőzsde ethereum-árainak felhasználásával.
A vagyonos befektetőknek már van lehetőségük arra, hogy kriptókitettséget szerezzenek, az ezzel járó terhek vállalása nélkül a Grayscale-nél, ami a forgalomban lévő bitcoin több mint 3%-át birtokolja, és hasonló részesedéssel rendelkezik az ethereum piacán is.
Az ETF-ek azonban nyitottabbak a közepes befektetők előtt, akik könnyedén beilleszthetik őket akár egy nyugdíjportfólióba is.
A VanEck kérelme a következőképpen fogalmaz:

„A trust lehetőséget nyújt a befektetőknek arra, hogy egy hagyományos brókerszámlán keresztül hozzáférjenek az ETH-piachoz, az eszköz közvetlen birtoklásával vagy átutalásával járó kockázatok, illetve a bányászatával vagy tőzsdéről történő vásárlásával kapcsolatos potenciális akadályok nélkül.”

A három Bitcoin- és a három Ethereum-ETF engedélyezése év elején a torontói tőzsdén új reményt adott a határtól délre fekvő befektetési vállalkozásoknak.

Az ETF annyira kívánatos termék, hogy Anthony Scaramucci SkyBridge Capitalje – amelynek Bitcoin-alapja a nyitástól számított heteken belül 370 millió dollárt gyűjtött be – úgy adta be jelentkezését egy ETF indítására, hogy tudta előre, miszerint ez jelenlegi alapját csődbe viheti.

Olvastad már? Az Iráni Központi Bank betiltja a külföldön bányászott bitcoin kereskedelmét

Forrás: decrypt.co

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Átverés: kamu nyereményekkel fűthették a Polymarket-őrületet

Amikor a Polymarket tavaly berobbant a köztudatba, mindenki ugyanazt ismételgette: "Végre itt egy platform, ami nem hazudik. Minden fogadás, minden dollár ott van a blokkláncon,...

Anime lányokkal jött a csali, a végén meg a kriptót vitte el a malware

Ha a kriptós csalásokról van szó, a legtöbben valami borzasztóan komplikált adathalász emailre, egy feltört Twitter-fiókra, vagy egy hamis weboldalra gondolnak. Olyan helyekre, ahol a...

A Franklin Templeton új DRIP ETF-je Bitcoint vesz a részvényosztalékból

A hagyományos pénzügyi világban kevés unalmasabb dolog van a DRIP stratégiánál. A Dividend Reinvestment Plan, vagyis az osztalékok automatikus visszaforgatása évtizedek óta arról szól, hogy...

Az AI-nak csak annyira megy a kriptokereskedés, mint az embernek, aki az utasításokat adja neki

Ha megnyitod az X-et vagy a YouTube-ot, valószínűleg öt percen belül találsz egy videót, ami azt ígéri: "Csak kapcsold rá az AI-t a Binance fiókodra,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.