Elstartolt a világ első Ethereum ETF-je Kanadában

A 3iQ, digitális eszközmenedzsmenttel foglalkozó alap elindította a saját ether alapú ETF termékét a Torontói Értékpapír-tőzsdén.
A nagy tőzsdén való megjelenés előtt egy IPO keretein belül sikeresen kalapoztak össze 76,5 millió dollárnyi pénzt, részvényenként 10,8 USD kiajánlási árfolyammal.


Nem volt viszont zökkenőmentes az indulás, a tőzsde nyitásakor a részvények még nem voltak elérhetők, ugyanis az IPO adminisztratív rendszere nem lett lezárva.
Így a tulajdonképpeni kereskedés két órával később kezdődött, és közel 350 ezer részvény cserélt gazdát, miközben a napon belüli csúcs 11,48-ig emelkedett.

Ez 2,5%-os növekedés, de ha figyelembe vesszük, hogy ez idő alatt az ETH 0,5%-ot esett, akkor ez egy érzékelhető prémiumot jelent a papírok árában.
A 3iQ Kanada legnagyobb digitális eszközökkel is foglalkozó alapjának számít, ez az új termékük lehetővé teszi, hogy a tőzsdei befektetők Ethereumba fektessenek, anélkül, hogy nekik maguknak közvetlen kapcsolatba kellene kerülniük a kriptopénzekkel.
Az első kereskedési napon minden egyes részvény nagyjából 0,0187 ETH-nak felelt meg, a napi 565 dolláros ether-árfolyam mellett.
A részvények fedezeteként szolgáló ethert a Gemini tőzsde letétkezelési szolgáltatásával tárolják.


Az ETH-alap nem az első kriptopénzes értékpapír a 3iQ jóvoltából, a BTC alapjukat már októberben felvette a kínálatába a tőzsde.
A világranglistán a 3iQ a harmadik legnagyobb digitális eszközökkel foglalkozó alapjának számít, egy nemrégiben publikált elemzés alapján.

A cég külön kiemelte a sajtóközleményében, hogy mennyire fontos, hogy a kriptofedezetű értékpapírok a nagy tőzsdéken is megjelenjenek.

„A digitális eszközökhöz való hozzáférés ma nehézkes, drága, és kényelmetlen lehet. A 3iQ termékével a befektetők a hagyományos, már jól ismert módon tudnak tőkét allokálni ezekbe az eszközökbe.”

A világ első Ethereum-alapja 2017-ben indult, a Grayscale berkein belül, és az OTP Pink piacon lett listázva.
Az alap az idei évben már jelentős emelkedést tapasztalt, a Grayscale saját bevallása szerint érezhetően megnőtt azon befektetők száma, akik csak és kizárólag az Ethereumot keresik.

Olvastad már? A Polkadotról érkezik a Cardano első defiprojektje

Forrás: cointelegraph.com
Kiemelt kép: GotCredit

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

 

Legfrissebb bejegyzéseink

Az AI-nak csak annyira megy a kriptokereskedés, mint az embernek, aki az utasításokat adja neki

Ha megnyitod az X-et vagy a YouTube-ot, valószínűleg öt percen belül találsz egy videót, ami azt ígéri: "Csak kapcsold rá az AI-t a Binance fiókodra,...

A Venus Protocol tokenizált részvényeket is elfogad hitelfedezetként

Volt idő, amikor a Wall Street és a kriptó világa úgy nézett ki, mint két párhuzamos univerzum, amik soha nem érnek össze. Ha részvényt akartál...

Andrew Tate megint egy csomó bitcoint vesztett

Ha van ember, aki az interneten folyamatosan abból csinál felhajtást, hogy ő a megállíthatatlan alfa, akinek a pénz és a piacok csak játékszerek, az Andrew...

A Celsius ex-vezetőjét, Mashinskyt örökre kitiltották a piacról

Amikor a Celsius Network 2022 nyarán összedőlt, dollármilliárdokat égetett el, és százezrek maradtak pénz nélkül. Az egykor piedesztálra emelt, bankok ellen harcoló alapító-vezérigazgató, Alex Mashinsky...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.