Elstartolt a világ első Ethereum ETF-je Kanadában

A 3iQ, digitális eszközmenedzsmenttel foglalkozó alap elindította a saját ether alapú ETF termékét a Torontói Értékpapír-tőzsdén.
A nagy tőzsdén való megjelenés előtt egy IPO keretein belül sikeresen kalapoztak össze 76,5 millió dollárnyi pénzt, részvényenként 10,8 USD kiajánlási árfolyammal.


Nem volt viszont zökkenőmentes az indulás, a tőzsde nyitásakor a részvények még nem voltak elérhetők, ugyanis az IPO adminisztratív rendszere nem lett lezárva.
Így a tulajdonképpeni kereskedés két órával később kezdődött, és közel 350 ezer részvény cserélt gazdát, miközben a napon belüli csúcs 11,48-ig emelkedett.

Ez 2,5%-os növekedés, de ha figyelembe vesszük, hogy ez idő alatt az ETH 0,5%-ot esett, akkor ez egy érzékelhető prémiumot jelent a papírok árában.
A 3iQ Kanada legnagyobb digitális eszközökkel is foglalkozó alapjának számít, ez az új termékük lehetővé teszi, hogy a tőzsdei befektetők Ethereumba fektessenek, anélkül, hogy nekik maguknak közvetlen kapcsolatba kellene kerülniük a kriptopénzekkel.
Az első kereskedési napon minden egyes részvény nagyjából 0,0187 ETH-nak felelt meg, a napi 565 dolláros ether-árfolyam mellett.
A részvények fedezeteként szolgáló ethert a Gemini tőzsde letétkezelési szolgáltatásával tárolják.


Az ETH-alap nem az első kriptopénzes értékpapír a 3iQ jóvoltából, a BTC alapjukat már októberben felvette a kínálatába a tőzsde.
A világranglistán a 3iQ a harmadik legnagyobb digitális eszközökkel foglalkozó alapjának számít, egy nemrégiben publikált elemzés alapján.

A cég külön kiemelte a sajtóközleményében, hogy mennyire fontos, hogy a kriptofedezetű értékpapírok a nagy tőzsdéken is megjelenjenek.

„A digitális eszközökhöz való hozzáférés ma nehézkes, drága, és kényelmetlen lehet. A 3iQ termékével a befektetők a hagyományos, már jól ismert módon tudnak tőkét allokálni ezekbe az eszközökbe.”

A világ első Ethereum-alapja 2017-ben indult, a Grayscale berkein belül, és az OTP Pink piacon lett listázva.
Az alap az idei évben már jelentős emelkedést tapasztalt, a Grayscale saját bevallása szerint érezhetően megnőtt azon befektetők száma, akik csak és kizárólag az Ethereumot keresik.

Olvastad már? A Polkadotról érkezik a Cardano első defiprojektje

Forrás: cointelegraph.com
Kiemelt kép: GotCredit

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

 

Legfrissebb bejegyzéseink

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Új szintre lép a tokenizált hitelezés a Kraken és a Maple együttműködésével

A Kraken kriptotőzsde és a Maple eszközkezelő onchain raktárfinanszírozási konstrukciót indított kriptóval fedezett hitelekhez. Ezzel a hagyományos hitelpiacokon széles körben használt hitelezési struktúrát ültetik át...

Binance MiCA-engedély nélkül sem hagyná el Európát

A Binance Európai Unióban tapasztalt szabályozási gondjai ellenére a világ legnagyobb tőzsdéje kitart amellett, hogy „nem hagyja el” a kontinenst. Június 24-i közleményében Richard Teng, a...

Nyomás alatt az XRP árfolyama, miközben a tőzsdei kínálat tovább fogy

Az XRP alig 1 dollár felett forog, így a token az év eddigi leggyengébb árfolyamszintjén áll. A blokkláncon mért adatok azonban más képet mutatnak. A tőzsdéken...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.