Először alkalmaznának blokkláncot Oroszországban

Az orosz S7 Airlines légitársaság együttműködésbe lépett a Gazprom Neft állami gázszolgáltató óriással. A két társaság közös munkájának oka a blokkláncra épülő okosszerződések felhasználása a repülőgépek üzemanyag-feltöltése céljából.

Az S7, amely az utóbbi két évben már előállt néhány blokkláncmegoldással, most arra fogja használni a technológiát, hogy megnövelje az üzemanyag kifizetésének és ellátásának hatékonyságát. Ugyanúgy szeretnék felhasználni a repülőgépek üzemanyag-feltöltésére is.

Forrás: en.wikipedia.org

„A blokklánc felhasználása a légitársaságok és az üzemanyagellátók közötti elszámolásában egy új löketet ad az egész légi ipar fejlődésének” – mondta Vlagyimír Egorov, a Gazpromneft-Aero vezérigazgatója.

Vezetnek az intelligens szerződések

Az érintett felek szerint ez lenne a blokklánc-technológia első felhasználása az orosz piacon.

Az intelligens szerződések (smart contracts) képesek felváltani azt a jelenleg összetett folyamatot, amely magába foglalja a fizetéseket, a bank garanciáit és az „ezzel kapcsolatos kockázatokat”, fejtette ki a Gazprom. Ez végső soron ahhoz vezet, hogy a folyamatok sokkal költséghatékonyabbá válnak.

„Az említett eljárások szerint, amint az üzemanyagtöltés befejeződik, a megállapodás rendeződésre kerül.” – mondta Pavel Voronyin, az S7 Group információs vezetője.

Összegzés

A megoldás mindkét társaság számára egy hatalmas innováció, amely felgyorsítja és átláthatóbbá teszi a fizetéseket, végső soron pedig időt és pénzt spórol a felek számára.

Reméljük, hogy hasonló implementációk várhatók a kriptopénzek esetében is, amelyek a technlógiához szorosan kapcsolódnak.

Az eredeti változatot Dariusz írta a cseh kryptomagazín számára.

Forrás: kryptomagazin.sk

Legfrissebb bejegyzéseink

MiCA sokk: mégis leáll a Binance az európai felhasználók számára

A világ legnagyobb kriptotőzsdéje, a Binance az elmúlt napokban kénytelen volt szembesülni azzal, hogy az Európai Unió MiCA-szabályozása nemcsak a kis halakat szűri ki, hanem...

54 alkalmazottat küldött el az Ethereum Foundation, bajban van a projekt?

A kriptóban mindig is megvolt az az illúzió, hogy a legnagyobb ökoszisztémák, mint az Ethereum, központjaiban végtelen pénz van, és ezek az alapítványok sosem szorulnak...

Kriptós GTA 6 csalás terjed a gamerek között

A legprofibb csalók pontosan tudják, hogy az embereket már nehéz a klasszikus sémákkal behúzni. Ehelyett fognak egy olyan témát, ami körül globális hisztéria van, és...

Saját predikciós piacot indít a Meta, Zuckerberg már nem csak a feedet akarja uralni

A Polymarket meg a Kalshi akkora figyelmet (és pénzt) kezdett el mozgatni az utóbbi időben, amit már a Szilikon-völgy sem tudott figyelmen kívül hagyni. Most...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.