Először alkalmaznának blokkláncot Oroszországban

Az orosz S7 Airlines légitársaság együttműködésbe lépett a Gazprom Neft állami gázszolgáltató óriással. A két társaság közös munkájának oka a blokkláncra épülő okosszerződések felhasználása a repülőgépek üzemanyag-feltöltése céljából.

Az S7, amely az utóbbi két évben már előállt néhány blokkláncmegoldással, most arra fogja használni a technológiát, hogy megnövelje az üzemanyag kifizetésének és ellátásának hatékonyságát. Ugyanúgy szeretnék felhasználni a repülőgépek üzemanyag-feltöltésére is.

Forrás: en.wikipedia.org

„A blokklánc felhasználása a légitársaságok és az üzemanyagellátók közötti elszámolásában egy új löketet ad az egész légi ipar fejlődésének” – mondta Vlagyimír Egorov, a Gazpromneft-Aero vezérigazgatója.

Vezetnek az intelligens szerződések

Az érintett felek szerint ez lenne a blokklánc-technológia első felhasználása az orosz piacon.

Az intelligens szerződések (smart contracts) képesek felváltani azt a jelenleg összetett folyamatot, amely magába foglalja a fizetéseket, a bank garanciáit és az „ezzel kapcsolatos kockázatokat”, fejtette ki a Gazprom. Ez végső soron ahhoz vezet, hogy a folyamatok sokkal költséghatékonyabbá válnak.

„Az említett eljárások szerint, amint az üzemanyagtöltés befejeződik, a megállapodás rendeződésre kerül.” – mondta Pavel Voronyin, az S7 Group információs vezetője.

Összegzés

A megoldás mindkét társaság számára egy hatalmas innováció, amely felgyorsítja és átláthatóbbá teszi a fizetéseket, végső soron pedig időt és pénzt spórol a felek számára.

Reméljük, hogy hasonló implementációk várhatók a kriptopénzek esetében is, amelyek a technlógiához szorosan kapcsolódnak.

Az eredeti változatot Dariusz írta a cseh kryptomagazín számára.

Forrás: kryptomagazin.sk

Legfrissebb bejegyzéseink

Fájdalmas rekordot hozott az idei második negyedév, sosem volt még ennyi hackertámadás a kriptóban

Amikor a kriptó biztonságáról beszélünk, általában mindenkinek a nagy, többmilliárdos botrányok jutnak eszébe, mint a régi Mt. Gox, vagy az FTX összeomlása. Akkor hetekig csak...

Az Exodus saját részvény-szolgáltatást indít

Ha megkérdeztél egy kriptóst tíz évvel ezelőtt, mire való egy tárca, a válasz egyszerű volt. A seed tárolására, meg arra, hogy ne a tőzsdén porosodjon...

Választás elé került a Wall Street: bitcoin vagy AI?

Tavaly mindenki azt hitte, hogy a tech és a kriptó kéz a kézben fog menetelni felfelé. A narratíva az volt, hogy aki szereti a jövőt,...

Átverés: kamu nyereményekkel fűthették a Polymarket-őrületet

Amikor a Polymarket tavaly berobbant a köztudatba, mindenki ugyanazt ismételgette: "Végre itt egy platform, ami nem hazudik. Minden fogadás, minden dollár ott van a blokkláncon,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.