Elon Musk elmondta, hogy a Tesla további helyeken fogadja majd el a doge-t

Elon Musk elárulta, hogy a Tesla közelgő, Hollywood környékére tervezett futurisztikus étterme és autósmozija elfogadja majd a dogecoin nevű mémkriptopénzt. Az elektromosautó-gyártó cég jelenleg is elfogadja a DOGE-t néhány árucikkért cserébe a weboldalán.

Elon Musk, a Tesla vezérigazgatója: „Fizethetsz dogecoinnal”

A Tesla és a Spacex vezérigazgatója, Elon Musk pénteken tweetelt a jövőbeni dogecoinfizetések elfogadásról, válaszul Ryan Zohoury fejlesztő tweetjére, aki szerint a kaliforniai Santa Monicában található új Tesla szupercharge állomás 10 perccel a megnyitása után már majdnem megtelt.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A Tesla-főnök azt tweetelte: „És futurisztikus éttermet / autósmozit terveznek Hollywood környékére.” Egy következő tweetben hozzátette:

„És persze doge-ban is lehet majd fizetni.”


Sajtóértesülések szerint a Tesla vezérigazgatója nem tisztázta, hogy pontosan miért is fizethetnek az ügyfelek a mém kriptovalutával. Egyesek azt feltételezik, hogy a Tesla szupercharge állomásain elfogadják majd a dogecoint, míg mások úgy értelmezték Musk tweetjét, hogy az csak a Hollywood környékén készülő büfére és autósmozira vonatkozik.

Ennek ellenére a dogecoin támogatói üdvözlik Musk tervét, amellyel a mémkriptopénz elterjedését kívánja elősegíteni.
A dogecoin árfolyamát azonban meglehetősen kevéssé érinti ez a hír. Musk tweetjének idején a DOGE 0,1417 dolláron állt a Bitcoin.com Markets adatai alapján.
Bár az árfolyam később kissé emelkedett, 0,1450 dollárig, a cikk írásakor 0,1411 dollárra esett.
Januárban a Tesla elkezdte elfogadni a dogecoint néhány árucikkért. Musk ezután megpróbálta rávenni a McDonald’s-ot, hogy fogadja el a DOGE-t, és felajánlotta, hogy ha így tesznek, akkor a tévében megeszik egy Happy Mealt.
A híres gyorsétteremlánc azonban azt válaszolta, hogy „csak akkor, ha a Tesla elfogadja a grimacecoint”.
Musk, aki régóta támogatja a dogecoint, a kriptoközösségben néha Dogefather néven ismert.

A Tesla-főnök úgy véli, hogy a DOGE az emberek kriptója, és korábban elárulta, hogy sok ember, akivel a Teslánál és a SpaceXnél beszélt, dogecoin tulajdonosa. Szerinte a dogecoin a legjobb a kriptotranzakciókra, míg a bitcoin inkább értékmegőrzésre alkalmas.

Olvastad már? Visszakerült az ellopott pénz egy része a Multichain-hez

Forrás: news.bitcoin.com
Kiemelt kép: Jose Vaddy

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Dél-Korea nagy váltása: többen használják a kriptót az utalásokra, mint a bankokat

A blokklánc technológia elkezdte megenni a hagyományos bankok egyik legrégebbi és legjövedelmezőbb üzletágát, a nemzetközi pénzküldést. Ha látni akarod, hogy néz ki a jövő, érdemes...

Európa egy lépéssel közelebb került a digitális euróhoz

Amikor először hallottunk az európai jegybanki digitális pénzről, a digitális euróról, sokan úgy gondolták, hogy ez csak egy újabb brüsszeli powerpoint-prezentáció marad, ami a végtelen...

Egy japán nyugdíjalap bitcoinba fektetné a pénzét

Ha van olyan pénz a világon, ami híresen óvatos, bürokratikus és irtózik a kockázattól, az a nyugdíjalapok vagyona. És ha ezt négyzetre emeled, akkor megkapod...

Dél-Korea szerint már az kis összegű kriptós utalások mögé is nevet kell tenni, mert ugyan kit érdekel a magánszféra

Amikor tíz dollárnyi kriptót küldesz egy barátodnak egy másik tőzsdére, valószínűleg nem gondolsz bele abba, hogy ez a tranzakció mennyire érdekli a globális pénzmosás elleni...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.