Elon Musk elmondta, hogy a Tesla további helyeken fogadja majd el a doge-t

Elon Musk elárulta, hogy a Tesla közelgő, Hollywood környékére tervezett futurisztikus étterme és autósmozija elfogadja majd a dogecoin nevű mémkriptopénzt. Az elektromosautó-gyártó cég jelenleg is elfogadja a DOGE-t néhány árucikkért cserébe a weboldalán.

Elon Musk, a Tesla vezérigazgatója: „Fizethetsz dogecoinnal”

A Tesla és a Spacex vezérigazgatója, Elon Musk pénteken tweetelt a jövőbeni dogecoinfizetések elfogadásról, válaszul Ryan Zohoury fejlesztő tweetjére, aki szerint a kaliforniai Santa Monicában található új Tesla szupercharge állomás 10 perccel a megnyitása után már majdnem megtelt.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A Tesla-főnök azt tweetelte: „És futurisztikus éttermet / autósmozit terveznek Hollywood környékére.” Egy következő tweetben hozzátette:

„És persze doge-ban is lehet majd fizetni.”


Sajtóértesülések szerint a Tesla vezérigazgatója nem tisztázta, hogy pontosan miért is fizethetnek az ügyfelek a mém kriptovalutával. Egyesek azt feltételezik, hogy a Tesla szupercharge állomásain elfogadják majd a dogecoint, míg mások úgy értelmezték Musk tweetjét, hogy az csak a Hollywood környékén készülő büfére és autósmozira vonatkozik.

Ennek ellenére a dogecoin támogatói üdvözlik Musk tervét, amellyel a mémkriptopénz elterjedését kívánja elősegíteni.
A dogecoin árfolyamát azonban meglehetősen kevéssé érinti ez a hír. Musk tweetjének idején a DOGE 0,1417 dolláron állt a Bitcoin.com Markets adatai alapján.
Bár az árfolyam később kissé emelkedett, 0,1450 dollárig, a cikk írásakor 0,1411 dollárra esett.
Januárban a Tesla elkezdte elfogadni a dogecoint néhány árucikkért. Musk ezután megpróbálta rávenni a McDonald’s-ot, hogy fogadja el a DOGE-t, és felajánlotta, hogy ha így tesznek, akkor a tévében megeszik egy Happy Mealt.
A híres gyorsétteremlánc azonban azt válaszolta, hogy „csak akkor, ha a Tesla elfogadja a grimacecoint”.
Musk, aki régóta támogatja a dogecoint, a kriptoközösségben néha Dogefather néven ismert.

A Tesla-főnök úgy véli, hogy a DOGE az emberek kriptója, és korábban elárulta, hogy sok ember, akivel a Teslánál és a SpaceXnél beszélt, dogecoin tulajdonosa. Szerinte a dogecoin a legjobb a kriptotranzakciókra, míg a bitcoin inkább értékmegőrzésre alkalmas.

Olvastad már? Visszakerült az ellopott pénz egy része a Multichain-hez

Forrás: news.bitcoin.com
Kiemelt kép: Jose Vaddy

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Andrew Tate megint egy csomó bitcoint vesztett

Ha van ember, aki az interneten folyamatosan abból csinál felhajtást, hogy ő a megállíthatatlan alfa, akinek a pénz és a piacok csak játékszerek, az Andrew...

A Celsius ex-vezetőjét, Mashinskyt örökre kitiltották a piacról

Amikor a Celsius Network 2022 nyarán összedőlt, dollármilliárdokat égetett el, és százezrek maradtak pénz nélkül. Az egykor piedesztálra emelt, bankok ellen harcoló alapító-vezérigazgató, Alex Mashinsky...

Jöhet a KYC-azonosítás az amerikai stablecoin-használóknak

A stablecoinokról általában a pénzügyi szabadságot és a villámgyors globális utalásokat látjuk magunk előtt. Azt az érzést, azt az előnyt, hogy megkerülhetik a nehézkes, papírozással...

CZ szerint az embereknek esélye sem lesz a kriptó tömeges adopciójában, mert az AI megelőz minket

Amikor azt találgatjuk, hogy mikor jön el a kriptó igazi, világméretű adaptációja, általában arra gondolunk, hogy mikor fogja a szomszédunk, a nagymamánk vagy a sarki...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.