Egyes kritikusok szerint az Ethereum továbbra sem áll készen a defire

Egyre több a defiprojekt az Ethereumon, de szakértők szerint a hálózat erre még nem áll készen.

Martin Froehler matematikus és korábbi vagyonkezelő, valamint az osztrák Morpher kriptoplatform alapítója elmondta, hogy ugyan az Ethereum „a legjobb dolog a blokklánciparban” a defi számára, de a hálózat jelenlegi kapacitása nem elegendő:

„Az Ethereum másodpercenként nagyjából 15 tranzakciót képes feldolgozni, és 15 másodperces a blokkideje, amely pénzügyekben egy örökkévalóság. Úgy van megtervezte, hogy működéséhez mindenkinek ethert kell birtokolnia, amely hatalmas akadály lehet a globális elterjedés előtt.”


Froehler szerint az Ethereum a leginkább decentralizált okosszerződés-platform, de a hálózatnak vannak korlátai, melyek megoldásán jelenleg is dolgoznak a fejlesztők.
Froehler hozzátette:

„Bármely dolognak van kriptográfiai bizonyítéka, amely az Ethereum oldalláncán történik. Az emberek ethereum nélkül is tudnak kereskedni. Nem kellene költségeket fizetni, a tranzakciók egy másodperc alatt rendeződnének és az Ethereum hálózatának telítettségétől függetlenül is tökéletesen működnének.”

Sokak szerint az Ethereum nem állt készen a defibummra, és elképzelhető, hogy még az Ethereum 2.0 fejlesztés sem áll készen rá.
Az Ethereum 2.0 megdobhatja a hálózat teljesítményét, de a magas gas költségek elijeszthetik az új felhasználókat.
Sergej Kunz, a 1inch decentralizált tőzsde vezérigazgatója szeptember 3-án elmondta, hogy az Ethereum infrastruktúrája nem áll készen arra, hogy fusson rajta a defi:

„Mindent újra kell gondolni. Át lehet költöztetni az okosszerződéseket, de ez nem skálázható. A skálázáshoz új alapokat és protokollokat kell megalkotni, mely az új közös architektúrára épül, mint a NEAR, amely az Ethereum 2.0-hoz hasonlóan jött létrte.”

Ugyanakkor Mounir Benchemled, a ParaSwap alapítója és vezérigazgatója szerint egy második szintű megoldás bonyolultsága és „annak kockázata, hogy nem lehet azonnal kifizetni a felhasználókat” okozhatja a legtöbb fejfájást.

Benchemled emellett elmondta, miszerint nem minden defiprojekt teheti meg, hogy átáll az Ethereum 2.0-ra.

„Ahhoz, hogy ez működjön minden alkalmazásnak egy közös platformra kellene vándorolnia. Több nagyobb projekt is egy lapon lehet, de más projektek számára ez gondot okozhat. Hamarosan új hidakat építenek, hogy lehetővé tegyék az együttműködést.”

Az Ethereum hálózatának kihívásai ellenére Froehler is úgy gondolja, hogy „a defi maradni fog.”

Olvastad már? Jack Dorsey szerint a bitcoin lehet a biztonság kulcsa

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

 

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.