Egy milliárdos elindítaná az első kannabiszhoz kötött stabilkoint

Alkiviades David, görög milliárdos megalkotta a világ első stabilkoinját, melynek árfolyama a kannabbisz legális árfolyamához van kötve.

A Swissx Bank of Cannabis elindította az SWX stabilkoint

Egy július 25-én kiadott sajtóközlemény megerősítette, hogy a svájci Swissx Bank of Cannabis (SBC) másodlagos piacot alapítana a legális kannabiszipar számára.
Ezzel egyidőben elindul a Swissx Global Hemp Exchange, egy olyan kereskedési fórum, amely nemzetközileg segíti majd a projekt terjedését.
A projekttel egy dedikált token, az SWX Coin is elindul, amelynek 750 millió dollárnyi kendermag és 250 millió svájci frank (252 millió dollár) adja az értékét. Megalkotói szerint ez az első olyan stabilkoin, amelynek értéke a kannabiszpiachoz kötött.

„A svájci pénzügyi tudásunkat vettük alapul, hogy megalkossuk az első olyan bankot és kriptopénzt, mely egyedül a legalizált kannabiszpiacra összpontosít” – mondta David, aki a Coca Cola palackozási birodalmának társalapítója

„A Swissx Global Exchange egy irányadó szervezet lesz az egész piac számára […] A bank, a tőzsde és a valuta nemcsak azt biztosítja, hogy a Swissx nemzetközi műveletei tökéletesen fussanak, hanem a világ leggyorsabban növekvő üzleti szektorának alapját is adja.”
A Swisss szerint ez a szektor 2023-ra csupán az Egyesült Államokban több mint 24 milliárd dollárt fog érni.

Modi stabilkoinra váltja a Bhang Lassist?

Svájcban továbbra is illegális marad a kannabisz fogyasztása – kivételek ezalól az 1% THC-tartalmú készítmények. Ezek nem elég erősek egy triphez, de 2011-es legalizációjuk óta rendkívüli, egyedül 2018-ban több mint 15 millió svájci franknyi adót termeltek.
A Swissx Bank of Cannabis azt is bejelentette, hogy csatlakozik igazgatói tanácsához Denzil Douglas, a kriptotámogató St. Kitts & Nevis korábbi elnöke.
Még érdekesebb név India elnöke, Narendra Modi, aki a Swissx szerint David üzlettársa egyéb olyan cégekben, amelyek „támogatják” a kezdeményezést.
Számos kriptoprojekt próbálkozott már betörni az egyre terjedő legális kannabisz piacára. A cikk írásakor egy hongkongi székhelyű blokklánccég is a kannabiszt szelidítgeti kriptobefektetéseivel.

„A blokklánc és az ipai kannabisz a jövő, mindkettőt előszeretettel használják a fiatalabb generációk.” -mondta Yao Yongjie, a Grandshores Technology társigazgatója május közepén.

A bitocin 2019-es bikafutama sok befektetőt zátonyra futtatott, sokkal jobb hozama volt az elmúlt időszakban.

Lehet érdekel: 170 millió dolláros veszteség után a bitcoin a menedék

Forrás: bitcoinist.com
Kiemelt kép: Jacqueline Wales

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyd ki a többi hírt, és iratkozz fel hírlevelünkre. Ne felejtsd el nyomon követni oldalunkat a Facebookon az Instagramon és a Telegramon.
Legyen szép napod! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

Fájdalmas rekordot hozott az idei második negyedév, sosem volt még ennyi hackertámadás a kriptóban

Amikor a kriptó biztonságáról beszélünk, általában mindenkinek a nagy, többmilliárdos botrányok jutnak eszébe, mint a régi Mt. Gox, vagy az FTX összeomlása. Akkor hetekig csak...

Az Exodus saját részvény-szolgáltatást indít

Ha megkérdeztél egy kriptóst tíz évvel ezelőtt, mire való egy tárca, a válasz egyszerű volt. A seed tárolására, meg arra, hogy ne a tőzsdén porosodjon...

Választás elé került a Wall Street: bitcoin vagy AI?

Tavaly mindenki azt hitte, hogy a tech és a kriptó kéz a kézben fog menetelni felfelé. A narratíva az volt, hogy aki szereti a jövőt,...

Átverés: kamu nyereményekkel fűthették a Polymarket-őrületet

Amikor a Polymarket tavaly berobbant a köztudatba, mindenki ugyanazt ismételgette: "Végre itt egy platform, ami nem hazudik. Minden fogadás, minden dollár ott van a blokkláncon,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.