Délutáni kávé Woznival.

Az Apple társalapítója, Steve Wozniak egy „lufinak” nevezte a blokkláncot, miközben a Bitcoint továbbra is „elképesztőnek” tartja.

Az Apple társalapítója, Steve Wozniak úgy gondolja, a blokklánc nagyon hasonlít a dotkomlufi korszakához, de lehetnek jövőbeni kiaknázási lehetőségei – mondta a CNBC-nek június 26-án.

A New York-i NEX technológiai konferencián Wozniak azt mondta, a dotkomlufi korszaka is ehhez hasonló felhajtást keltett a vállalatok között, amely nem ért véget azzal, hogy azok teljesítették ígéreteiket:

„Az egy lufi volt, és valami hasonlót érzek a blokklánc körül is.”

Wozniak azonban hozzátette, hogy a blokklánc „decentralizált és teljesen megbízható,” majd megemlítette, hogy még „egy kis időbe telik”, amíg teljesen kihasználjuk annak lehetőségeit.

„Ez nem változik meg egy nap alatt, számos nagyon jó blokklánc-ötlet túl korán valósul meg, így képesek kiégni amiatt, hogy nincsenek felkészülve a hosszú távú stabilitásra.”

Wozniak a múlt hónapban hasonló érzésekkel viszonyult mind a blokklánc, mind pedig a kirptopénzek jövőjének lehetőségeihez.

A CNBC megemlíti, hogy Wozniak különválasztotta az Ethereumot, mint egy kriptovalutát, amely sokoldalúságának köszönhetően hosszú távon a legkitartóbb lehet. Ez a sokoldalúság teszi egyébként lehetővé a fejlesztők számára, hogy építhessenek a blokkláncon. Május közepén, egy bécsi konferencián Wozniak összehasonlította az Ethereum platformját az Apple platformjával, és azt állította hogy az a jövőben akár olyan befolyásossá válhat, mint az Apple.

A CNBC szerint Wozniak  megemlítette a blokklánc kihasználását egy olyan közösségi háló létrehozásában, amely a Facebook vetélytársa lehetne, amely szerinte jelenleg monopóliumot élvez a területen.

Wozniak, aki korábban ebben a hónapban úgy beszélt a Bitcoinról, mint a „tiszta digitális aranyról”, a CNBC-nek azt is elmondta, hogy szerinte a Bitcoin még mindig „elképesztő”.

 

Forrás: cointelegraph.com

2 HOZZÁSZÓLÁS

Hozzászólások lezárva.

Legfrissebb bejegyzéseink

Az USDT megint átvette az Ethereum második helyét a dobogón

A kriptóban vannak olyan vastörvények, amikbe évek óta kapaszkodik a piac. Az egyik ilyen, hogy a Bitcoin az arany, az Ethereum pedig az ezüst, és...

47 millió dollárnyi kriptót fagyasztott be az Europol

A kriptós bűnözésről a legtöbb embernek még mindig a filmekbe illő jelenetek jutnak eszébe. Egy kapucnis hacker áttöri egy nagy tőzsde biztonsági pajzsát, és egyszerre...

Aggódhatnak a befektetők, per indul a Strategy ellen?

A kriptóban van egy ember, aki az elmúlt években a végtelen optimizmus és a "soha ne add el a bitcoinodat" filozófia arca lett. Michael Saylor....

Leépítés a BitGo-nál, az AI és a stablecoinok az új irány

A kriptóban mindig meg lehetett élni abból, ha te voltál az, aki vigyáz mások pénzére. Az intézményi letétkezelés sokáig az iparág egyik legbiztosabb, bár legunalmasabb...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.