Dél-Afrikában sem tekintik pénznek a kriptót

A Dél-afrikai központi bank, a SARB vezetője határozottan ellenzi, hogy a kriptókat pénzként határozzák meg, hiszen sokmindenben különböznek a hagyományos pénzektől, inkább pénzügyi befektetési eszközöknek tekinthetők.
Lesetja Kganyago az egyik helyi, üzleti iskolában rendezett eseményen szólalt meg a témában.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Elmondása szerint a bitcoin és a kriptopénzek a pénz három funkciójából mindössze kettővel rendelkeznek.

„A kriptók értéktárolók. Csereeszközként is működnek, de nem elfogadottak elég széles körben. Valójában csak azok fogadják el pénzként, akik amúgy is foglalkoznak kriptókkal.”

A bankvezér nézetei megszokottnak számítanak a központi bankok és a hasonló pénzintézetek részéről, amelyek folyton megpróbálják hangoztatni, hogy a bitcoin nem igazi pénz.
Ennek ellenére a kriptók népszerűsége világszerte növekszik, főleg a lakossági felhasználók körében. El Salvador nemrégiben foglalta törvénybe, hogy hivatalos fizetőeszközzé teszik a bitcoint az országban, és több Latin-amerikai ország követheti a példáját a jövőben.
Az olyan kártyakibocsátók, mint a Visa és a Mastercard szintén elkezdték támogatni a kriptopénzes fizetéseket, tovább növelve az elterjedést.
Kganyago elmondta, a központi bank azért foglalkozik a kriptó kérdésével, hogy megvédje az ország befektetőit, a megfelelő szabályozás biztosításával.
A helyi kriptós vállalkozások viszont pont azt nehezményezik, hogy a megfelelő szabályozás hiánya megnehezíti a fejlődést.
Dél-afrikában több kriptós befektetési csalás is felütötte a fejét, sok esetben millió dolláros nagyságrendű kárt okozva az áldozataiknak. Idén júliusban az egyik helyi kriptotőzsde üzemeltetői tűntek el, 3,6 milliárd dollárnyi bitcoinnal.

Egy nemzetközileg is ismert piramisjáték, a Mirror Trading International az USA hatóságait is közbelépésre késztette.
Kganyago viszont elmondta, a blokklánc-technológiában viszont látnak fantáziát, és látják a potenciált benne egy saját jegybanki kriptopénz létrehozásához.

Olvastad már? Az intézmények továbbra is bullishak a cardanót és az ethert illetően

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

A Bitcoin ETF-ek öt hét után 744 millió dolláros beáramlást könyveltek el

Ötheti nettó tőkekiáramlás után az amerikai spot Bitcoin ETF-ek végre pozitívba fordultak, 744,4 millió dolláros beáramlással zárva a hetet – ez a legmagasabb érték nyolc...

A szakértő szerint kiváló formában az XRP, 5,85 dolláros célárat jelöl meg – új altcoin is reflektorfénybe kerül

Az XRP újra lendületet vett azután, hogy az árfolyama emelkedni kezdett az alacsonyabb szintekről. Az eszköz újra átszakította a 2,45 dolláros szintet, amit főként a...

Eladta Kína a Bitcoin-tartalékait? Peter Schiff cáfolja a BTC-fegyverkezési versenyről szóló pletykákat

A Bitcoin Treasuries adatai szerint Kína az egyik legnagyobb állami BTC-tartalékot birtokló ország, az öt legnagyobb között szerepel. A 194.000 BTC tokennel a második helyen...

Trump mémcoin politikai visszhangot váltott ki – összeomlás jöhet?

Donald Trump már egy ideje izgalomban tartja a kriptobefektetőket a saját mémcoinjával, a TRUMP-al. A tokent még beiktatása előtt indította el, ezzel gyorsan népszerű lett...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.