Börtönbüntetést kapott egy vietnámi tőzsde hackere

A vietnámi hatóságok elkaptak, majd bíróság elé állítottak egy helyi hackert, amiért adatokat lopott egy kriptotőzsdétől.

A vádak között zsarolás is szerepelt, és a bíróság az ellopott pénz visszafizetésére is kötelezte az elkövetőt.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

Az ítélet alapján 10 év börtönbüntetés áll előtte, és 300 millió vietnámi dong, azaz nagyjából 13 ezer dollárnyi összeget kell visszaadnia a tőzsde üzemeltetőjének.

A T-rex tőzsde ellen elkövetett bűncselekmények, többek között zsarolás miatt a városi Népbíróság a múlt héten hozta meg az ítéletet, Nham Hoang Khang, mint kiberbűnöző ügyében.

A támadást elszenvedett tőzsdét 2018-ban alapította Vu Ngoc Chau, elsősorban a vásárlók és az eladók közötti P2P kereskedési lehetőség biztosítására, és a közvetítői díj beszedésére.

A felhasználói fiókok regisztrációjához számos információt meg kell adni, többek között telefonszámot, email-címet, és személyazonosító dokumentumot is be kell mutatni.

2020 októberében Khang több fiókot is létrehozott a platformon, és ennek során fedezte fel, hogy a T-rex tőzsde számos sebezhetőséggel rendelkezik, és mind adatokhoz, mind digitális pénzekhez hozzá lehet jutni ezeknek köszönhetően.

A rákövetkező hónapban a támadó hozzáférést szerzett a tőzsde egyik alkalmazottjának a fiókjához, és az azon lévő nagyjából 30 ezer dollárhoz.

A csapat észlelte a támadást, és, hogy a további károkat megelőzzék, lezárták a kérdéses fiókhoz való hozzáférést.

Csatlakozz Prémium csoportunkhoz, ahol exkluzív tartalmakhoz, elemzésekhez és érdekességekhez nyílik hozzáférésed.

Miután a támadó számára is nyilvánvalóvá vált, hogy kizárták a rendszerből, Khang megszerezte a cég 29000 felhasználójának az adatait, és ezek segítségével rengeteg hamis megbízást adott fel a platformon, és további támadásokkal fenyegetőzött.

A hacker 20000 dollárt követelt, hogy ne hozza nyilvánosságra a tőzsde megtámadását. Chau, a tulajdonos számos alkalommal kapott fenyegetést, és végül 300 millió dong kifizetésére utasította az alkalmazottait.

Ezután a rendőrségen is feljelentést tett, 2021 közepén. Vietnámban a kriptopénzek jogilag nincsenek szabályozva.

A kereskedők és a befektetők körében rendkívül népszerűnek számítanak, de a törvény szempontjából nem létező eszközosztálynak minősülnek.

A vietnámi törvények mellett a Vietnámi Állami Bank sem ismeri el fizetőeszközként a kriptopénzeket.


Olvastad már? Hogyan kereskedjünk a Doji gyertyákkal?

Forrás: news.bitcoin.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.