Bezárásra kényszerült egy Ethereum bányászati pool a kínai szigorítás miatt

A Beepool, a negyedik legnagyobb Ethereum-bányászpool leállítja működését Peking kriptoellenes megnyilvánulásait követően.
A BeePool, a negyedik legnagyobb Ethereum-bányászpool bezárja működését a kínai kriptoszigorítás közepette.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A kínai székhelyű Ethereum-bányászpool kedden bejelentette, hogy felfüggeszti működését „a legújabb szabályozási politikára reagálva”.
Azonnali hatállyal megszűnik az új felhasználók regisztrációja és a meglévő felhasználók alszámláinak hozzáadása, és várhatóan október 15-ig minden bányászati szerver leáll.
A bejelentés alig egy nappal azután érkezett, hogy híre ment, hogy a SparkPool, a második legnagyobb Ethereum-bányászpool hasonló okokból a hónap végéig felfüggeszti működését.
A BeePool és a SparkPool együttesen az Ethereum hashrátájának több mint negyedét adják.


Miután a kripto elleni fellépésében egy kis szünet következett be, a múlt hét végén világossá vált, hogy a Kínai Népbank növeli az új intézkedések sorát, és erősebb tárcaközi koordinációt szorgalmaz a kriptotevékenység visszaszorítása érdekében.
Az intézkedések célja a fizetési csatornák elvágása, az érintett weboldalak és mobilalkalmazások jogszabályokkal történő ellehetetlenítése.

A bányászat visszaszorítása hónapok óta a Bitcoin-bányászatra összpontosít, ami a bányászok országból történő jelentős elvándorlását vonta maga után. Most úgy tűnik, hogy a kínai kormány fókusza az Ethereumra helyeződött át.
Hétfőn a Guangming médium arról számolt be, hogy a hatóságok Belső-Mongólia autonóm régiójában 10.000 etherbányászgépet foglaltak le egy raktárból egy fülest követően.  A bányászgépek 11104 kWh áramot fogyasztottak.
A kiadvány szerint a belső-mongóliai hatóságok eddig 45 virtuálisvaluta-bányászati projektet állítottak le, amivel állítólag évi 6,58 milliárd kilowattóra áramot takarítottak meg, ami a kiadvány szerint kétmillió tonna normál szénnek felel meg.
A bányászati szigorítás hozzájárult ahhoz, hogy az ETH árfolyama tegnap 3000 dollár alá esett, jelenleg pedig 2863,71 dolláron kereskednek vele a CoinGecko szerint.
A BeePool négy éve működik, és jelenleg az Ethereum bányászati részesedésének 6,7%-át teszi ki. Az elmúlt héten több mint 3000 blokkot bányászott ki.

Bár a bányászat most nyereséges, a díjégetés bevezetése az Ethereum London hard forkjával némileg visszafogta a jövedelmezőséget, mivel a bányászok kevesebb jutalmat kapnak minden egyes blokkért.
A blokklánc folyamatban lévő Eth2-re történő frissítésének következő lépését az utóbbi napokban jelentették be. A bányászok a Proof-Of-Stake-re való áttérés miatt még inkább háttérbe szorulnak.

Olvastad már? Az SEC eljárást indított két mém részvénykereskedő ellen

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.