Az utasoktól lopnak pénzt az amerikai reptéri rendőrök

Nemrégiben keltett feltűnést egy műsor, amelyben az atlantai repülőtér rendőreit figyelték meg a riporterek, ahogyan elméletileg a munkájukat végeznék.

Az utasokat rendszeresen átkutatták, anélkül, hogy igazolták volna magukat, mint hatósági személyek.


Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Egy ismert filmrendező, Tabari Sturdivant is hasonlóról számolt be, mikor egy ügynök a Delta légitársaság emberének adta ki magát, majd úgy igazoltatta a rendezőt.

„Odajött, és a személyimet kérte. Nem mondta, hogy kicsoda, de azt hittem, a légitársasághoz tartozik, mivel a Delta igazolványát viselte magán. Odaadtam a papírjaimat, és persze semmi gyanúsat nem találhattak volna, de egyből kérdezgetni kezdett, hogy be vagyok-e tépve, van-e nálam kábítószer, vagy készpénz.”

Amerikában létezik az úgynevezett engedély nélküli lefoglalás, így nevezik azt, amikor a hatóságok törvényellenesen ellopják az állampolgárok, lakosok pénzét vagy értéktárgyait.

Ez Alkotmányellenes, hiszen az kimondja, hogy indok nélkül még igazoltatást és motozást sem lehet végezni.

A műsorban a kommentátorok azt is egyértelművé tették, hogy ez a gyakorlat a hatóságok részéről nem csak a munkaadóik, az állampolgárok jogait sérti, de nagy része van abban is, hogy a lakosság már alig bízik a hatóságokban.

A hatóságok rendszeresen követnek el fegyveres rablást, és rengeteg alkalommal veszik el másoktól a pénzüket, értékeiket.

A DEA, a kábítószer-ellenes hatóság hosszú lajstrommal rendelkezik a vasútállomásokon végzett illegális lefoglalásokról, amely hasonlóan zajlik, mint amit a reptéren is elkövettek.

2021-ben pedig az FBI lopott el nagyjából 86 millió dollárt lakossági bankszéfekből Beverly Hillsben, bármiféle bírósági végzés nélkül.

A sajtóinformációk alapján az elmúlt 10 évben az amerikai hatóságok összesen nagyjából 4 milliárd dollárnyi készpénzt loptak el a lakosoktól.

Az Igazságügy-minisztérium adataiból kiderül, hogy ebből körülbelül 65 ezer esetet a DEA követett el, amely a teljes érték 81%-át, 3,2 milliárd dollárt jelent.

A hírműsorokban arra is rávilágítanak, hogy a hasonló, napvilágra került esetek mindössze a töredékét jelenthetik a valóságnak.

Az egyik külön kiemelt terület a Clayton County Police körzete, ahol rekordszámú esetben rabolták ki a lakosokat a rendőrök és a DEA ügynökei, lefoglalásnak nevezve a folyamatot, de bármiféle letartóztatás vagy bírósági végzés nélkül.


Csatlakozz Prémium csoportunkhoz, ahol exkluzív tartalmakhoz, elemzésekhez és érdekességekhez nyílik hozzáférésed.


2023-ban már gyanúsnak tekintik azt, ha valaki nagyobb mennyiségű készpénzzel rendelkezik, még akkor is, ha igazolni tudja annak a tiszta eredetét.

A jogászok és a szakértők arra figyelmeztetnek, hogy a hatóságok törvénytelen, bármiféle indok nélküli pénz-lefoglalásai felkavaró trendet jelentenek.

Olvastad már? TFS Token: 5 rendkívüli iGaming előnye

Forrás: news.bitcoin.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.


Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!

A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.

Legfrissebb bejegyzéseink

A Bitcoin 95 ezer dollár környékén kószál – Az 1 millió már látótávolságban

Vendégbejegyzés Sokak számára egészen meglepő, hogy a Bitcoin ($BTC) a múlt héten visszaszerezte a 95.000 dollárt, és a helyzet az, hogy ez nem csupán egy kérészéletű...

A csalásokkal venné fel a harcot az új brit kriptoszabályozás

Az Egyesült Királyság Pénzügyminisztériuma és Rachel Reeves pénzügyminiszter új kriptoszabályokat javasoltak. Céljuk, hogy „támogassák az innovációt, miközben fellépnek a csalók ellen”. Egy április 29-i közleményben a...

Érkeznek a kisbefektetők a kriptopiacra – indul a következő hullám?

Az évek során a kriptovaluta-emelkedések során mindig megfigyelhető volt az a pont, amikor a kisbefektetők is beléptek a piacra. Sokan úgy vélik, hogy az amerikai választások...

A TON lehet a 2025-ös altcoin szezon nagy nyertese? – Árfolyamelemzés és fundamentumok

Prémium Toncoin (TON) A Toncoin (TON), egy nagykapitalizációjú altcoin, amelynek teljesen hígított értéke körülbelül 16 milliárd dollár, napi átlagos kereskedési volumene pedig körülbelül 114 millió dollár. Az elmúlt...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.