Az ukrán miniszterelnök-helyettes az orosz kriptózók betiltására szólítja a tőzsdéket

Mykhailo Fedorov, Ukrajna miniszterelnök-helyettese felszólította az összes nagy kriptotőzsdét, hogy tiltsák ki az orosz felhasználókat.
Mykhailo Fedorov ukrán miniszterelnök-helyettes és digitális átalakulásért felelős miniszter felszólította a kriptotőzsdéket, hogy blokkolják az orosz felhasználók címeit.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


„Alapvető fontosságú, hogy ne csak az orosz és fehérorosz politikusokhoz kapcsolódó címeket fagyasszuk be, hanem az egyszerű felhasználókét is” – tweetelte tegnap Fedorov.
Egy nappal korábban Fedorov a Twitteren kért információkat az orosz és fehérorosz politikusokhoz kapcsolódó kriptotárcákról.

„Az ukrán kriptoközösség kész nagylelkű jutalmat adni bármilyen információért az orosz és fehérorosz politikusok kriptotárcáiról és környezetükről. A háborús bűnöket üldözni és büntetni kell” – mondta Fedorov, a tweetben a Telegramjára mutató linket is mellékelve.

Ukrajna és a kriptó

Fedorov kérései csak egy részét képezik annak a szélesebb körű kriptodinamikának, amely hatással van az Oroszország és Ukrajna közötti konfliktusra.
Miután Oroszország múlt héten megszállta Ukrajnát, a nemzetközi közösség széles körű és átfogó gazdasági szankciókkal válaszolt, amelyeket az orosz állam, az orosz gazdaság és kormánya ellen vetettek ki.

E nemzetközi válasz ellenére – amely magában foglalja az orosz bankok kitiltását a SWIFT fizetési rendszerből – azonban aggodalomra ad okot, hogy Oroszország a kriptovalutákat felhasználhatja a szankciók kijátszására.
„A hagyományos pénzügyi rendszerhez hasonlóan Oroszország is kihasználhatja a kriptopénzeket az ukrajnai inváziójukra válaszul bevezetett szankciók kijátszására” – mondta Caroline Malcolm, a Chainalysis blokkláncelemző cég nemzetközi politikáért felelős vezetője a Decryptnek a múlt héten, miközben rámutatott, hogy „az azonosított szankcionált entitásoktól származó tranzakciók” lekövethetők.
Eközben az orosz invázió kezdete óta ömlenek a kriptopénz-adományok Ukrajnának.
2022. február 26-án az ukrán kormány hivatalos Twitter-fiókja bejelentette, hogy „mostantól kriptopénz adományokat fogad el”, miközben a Bitcoin és Ethereum tárcák címeit is megosztotta.
Eddig több mint 18 millió dollárnyi kriptopénzt küldtek a címekre.

A tőzsdék válaszolnak

Fedorov kérése óta két neves kriptotőzsde is elutasította, hogy befagyasszák az orosz számlákat a platformjaikon.

„Nem fogjuk egyoldalúan befagyasztani több millió ártatlan felhasználó számláját” – mondta a Binance szóvivője a CNBC-nek.

„A kriptó célja, hogy nagyobb pénzügyi szabadságot biztosítson az embereknek világszerte. Ha egyoldalúan úgy döntenénk, hogy betiltjuk az emberek kriptóhoz való hozzáférését, az szembemenne azzal, amiért a kriptó létezik”.
A Kraken vezérigazgatója, Jesse Powell viszont a következőket tweetelte:

„Megértem a kérés indoklását, de az ukrán nép iránti mély tiszteletem ellenére a Kraken nem fagyaszthatja be orosz ügyfeleink számláit anélkül, hogy erre jogi kötelezettségünk lenne”.

Powell hozzátette, hogy az oroszoknak „tisztában kell lenniük” azzal, hogy egy ilyen jellegű követelmény küszöbön állhat.

Olvastad már? Ukrajna bitcoin, ethereum és USDT-adományokat is elfogad a háború finanszírozására

Forrás: decrypt.co

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

MiCA sokk: mégis leáll a Binance az európai felhasználók számára

A világ legnagyobb kriptotőzsdéje, a Binance az elmúlt napokban kénytelen volt szembesülni azzal, hogy az Európai Unió MiCA-szabályozása nemcsak a kis halakat szűri ki, hanem...

54 alkalmazottat küldött el az Ethereum Foundation, bajban van a projekt?

A kriptóban mindig is megvolt az az illúzió, hogy a legnagyobb ökoszisztémák, mint az Ethereum, központjaiban végtelen pénz van, és ezek az alapítványok sosem szorulnak...

Kriptós GTA 6 csalás terjed a gamerek között

A legprofibb csalók pontosan tudják, hogy az embereket már nehéz a klasszikus sémákkal behúzni. Ehelyett fognak egy olyan témát, ami körül globális hisztéria van, és...

Saját predikciós piacot indít a Meta, Zuckerberg már nem csak a feedet akarja uralni

A Polymarket meg a Kalshi akkora figyelmet (és pénzt) kezdett el mozgatni az utóbbi időben, amit már a Szilikon-völgy sem tudott figyelmen kívül hagyni. Most...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.