Az ugandai hivatalos szervek blokkláncalapú megújuló energia ökoszisztéma létesítését támogatják

Miután az ugandaiak segítségére sietett banki helyzetük rendezésében, zökkenőmentes pénzügyi tranzakciók intézésében, mobilvásárlás, előfizetés terén, villanyszámlák fizetésében, mindezt azért, hogy elkerülhessék a magas banki költségeket, a DALA Ethereum alapú ERC-20 token most a kormány és helyi cégek összefogását támogatja egy blokkláncalapú megújuló energia ökoszisztéma kialakításában – írta hétfőn a TechCrunch

A Wala a DLT segítségével világítaná be Afrikát

Közeli források szerint a Wala, dél-afrikai fintech cég, amely lehetővé tette Uganda, és más afrikai országok lakosai számára, hogy alkalmazásán keresztül fizethessék számláikat a DALA ERC-20 token segítségével, mindezt tranzakciós költségek nélkül, együttműködésre lépett az ország hivatalos szerveivel, egy gigawattos nagyságrendű megújuló energiarendszer létrehozása érdekében.

A projekt, amelyet egyébként a kormány kezdeményezett, összefogva a helyi CleanPath Emerging Markets Uganda (CPEM) vállalattal, és a Energia- és Erőforrásügyi Fejlezstési Minisztériummal, célja, hogy a DALA kriptovalután keresztül is elérhetővé tegye a megújuló energiát.

Ez még nem minden, ugyanis a CPEM, egy Kudra Kalema Buganda királyság hercege által alapított vállalat, amely több mint 11.000 MW mértékű megújuló energiát képes biztosítani, bejelentette, hogy integrálni fogja rendszerébe a DALA kriptopénz blokkláncát, ezzel is javítva a tiszta energia előállításának és kezelésének hatékonyságát.

Azzal, hogy elérhetővé válik az ilyen forrásból származó energia kriptovalutával történő megvásárlása, illetve az, hogy 1,5 milliárd dollár értékű projektekben hasznosítják a DALA blokkláncát, forradalmasíthatja az ország gazdaságát és kripto ökoszisztémáját, például rengeteg új munkalehetőséggel a fiatalok számára, akiknek bérezése akár altcoin formájában is lehetséges.

A CPEM azt mondta, hogy így Uganda teljes lakosságának 25 százaléka számára válik majd elérhetővé a megújuló energiaforrásokból származó energia, illetve 200.000 új munkahely várja majd a jelentkezőket.

Nem minden ICO mögött bújik csalás

Míg a rengeteg csalás és visszaélés jelentősen beárnyékolja az ICO-k hírnevét, a Wala projektje bebizonyította, hogy igazán nagyszerű projektek is indulhatnak ilyen formájú finanszírozási rendszerből.

2017 elején a Wala 1,2 millió dollárnyi értékű DALA tokent bocsátott ki.

A DALA, amely egyébként Ethereum és Stellar Lumens (XLM) alapú, jelenleg Ugandába, Zimbabwében és Dél-Afrikában segédkezik a lakosok mindennapi pénzügyi ügyintézéseiben, például 1 dollár alatt, díjmentes mikrofizetési rendszer biztosításával könnyíti meg a pénzküldést.

„Ezzel a kriptovalután keresztüli energiaelérési lehetőséggel egy átfogóbb decentralizált pénzügyi rendszer kialakítását támogatjuk, ráadásul mindezt rendelkezésünkre álló technológiák segítségével.” – nyilatkozta Kalema herceg.

Érdemes megjegyezni, hogy Uganda már nehézsúlyú versenyzőnek számít Afrikában blokklánc és kriptovaluta terén.

Ahogy azt korábban írtuk, a világ legnagyobb kriptovalutaváltója, a Binance Ugandában olyan váltót nyitott, amelyben támogatják a kripto-FIAT tranzakciókat is.

Forrás: btcmanager.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyd ki a többi hírt, és iratkozz fel hírlevelünkre. Ne felejtsd el nyomon követni oldalunkat a Facebookon az Instagramon és a Twitteren. Legyen szép napod!

Ha tetszenek a posztok és az oldalam szeretnéd támogatni a munkámat, akkor itt megteheted:

BTC: 37Vhz41ZecsMqmDkCntAmY8JUsu6Jp32DC

LTC: MGfcUc7YSHLbYuoEEaoFvhZBLRW1KuSnRE

ETH: 0x7A653baD688C5c09C2D8A4A1eb39C1505e48CaCd

KÖSZÖNÖM!

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.