Az Nvidia dedikált grafikus chipet fejleszt Ethereum-bányászásra

A chipgyártó várakozásait teljesen felülmúlta a 2017-es kereslet, de mára jobban felkészültek.

Az Nvidia az Ethereumra fogad

Az Nvidia csütörtökön bejelentette, hogy egy Ethereum-bányászatra kihegyezett új szériát indítanak.

A cég 2017-ben hatalmas sikereket könyvelhetett el, miután több száz millió dollárt kerestek a kriptobányászokkal.


A kaliforniai cég gamereknek, hivatásos felhasználóknak, valamint mobiltermékek és az autóipar számára gyárt grafikus kártyákat.
Ezek a kártyák kiemelten fontosak a kriptobányászok számára, akik jutalmakért cserébe számítási teljesítményen keresztül „bányásznak” az olyan proof of work hálózatokon, mint az Ethereum.
Az Nvidia nem bírta tartani a keresletet a 2017-es bika piac során. Az árak hatalmas mértékben megemelkedtek, egy átlagos gamer nem tudott lépést tartani az árakkal, így több negyedéven keresztül is kritika érte az Nvidiát.
Azonban az Nvidia most felkészült. Az új CMP, vagyis kriptobányászási processzorok márciusban kerülnek piacra. Ez az első, kriptobányászásra kihegyezett chip az Nvidiától.

A kriptobányászok állnak a kereslet mögött

A cég elmondása szerint a kriptobányászok teszik ki keresletük egy jelentős részét, így nekik is szeretnének kedvezni.

„A grafikai munkára nem alkalmas CMP-termékek hivatalos partnereken keresztül kerülnek eladásra, és a lehető legjobb bányászteljesítményre és hatékonyságra lettek kifejlesztve” – mondta Matt Wuebbling, a GeForce marketingigazgatója.

Hozzátette:

„Az RTX 3060 kártyák driverje úgy lett kialakítva, hogy beazonosítsa az Ethereum-bányászást és lényegében megfelezze a kártya hashrátáját.”

Az RTX 3060 az Nvidia legújabb videokártyája. Azonban a korábbi termékekkel ellentétben ezt úgy módosították, hogy megakadályozzák az Ethereum-bányászást, és így a CMP-kártyák felé tereljék a keresletet, hogy hagyjanak kártyákat a gamerek számára is.


Az Nvidia 2017-ben rekordévet zárhatott a bányászat felrobbanásával. Jensen Huang, az Nvidia vezérigazgatója akkor azt mondta, „a kriptopénz és a blokklánc velünk maradnak.  A piac egyre növekedni fog, és idővel egész nagyra nőhet.”

Ehelyett egy hároméves medve piac történt, melynek következtében a megnövekedett termelés miatt hatalmas mennyiségű készlet maradt az Nvidiánál, amely az elosztók és forgalmazók számára is problémát jelentett.
Mostanra azonban úgy tűnik, sikerült felkészülniük a kriptopiac keresletére.

Olvastad már? Elon Musk: „Bolondság” kihagyni a nem fiat befektetéseket

Forrás: cryptoslate.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Legfrissebb bejegyzéseink

Dél-Korea nagy váltása: többen használják a kriptót az utalásokra, mint a bankokat

A blokklánc technológia elkezdte megenni a hagyományos bankok egyik legrégebbi és legjövedelmezőbb üzletágát, a nemzetközi pénzküldést. Ha látni akarod, hogy néz ki a jövő, érdemes...

Európa egy lépéssel közelebb került a digitális euróhoz

Amikor először hallottunk az európai jegybanki digitális pénzről, a digitális euróról, sokan úgy gondolták, hogy ez csak egy újabb brüsszeli powerpoint-prezentáció marad, ami a végtelen...

Egy japán nyugdíjalap bitcoinba fektetné a pénzét

Ha van olyan pénz a világon, ami híresen óvatos, bürokratikus és irtózik a kockázattól, az a nyugdíjalapok vagyona. És ha ezt négyzetre emeled, akkor megkapod...

Dél-Korea szerint már az kis összegű kriptós utalások mögé is nevet kell tenni, mert ugyan kit érdekel a magánszféra

Amikor tíz dollárnyi kriptót küldesz egy barátodnak egy másik tőzsdére, valószínűleg nem gondolsz bele abba, hogy ez a tranzakció mennyire érdekli a globális pénzmosás elleni...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.