Az iráni bitcoinbányászat egymilliárd dolláros éves bevételt hozhat

A világ teljes bitcoinbányászatának 4,5%-át Irán teszi ki – állítja az Elliptic blokkláncelemzőcég.
Az Elliptic blokkláncelemzőcég új tanulmánya szerint a teljes bitcoinbányászat 4,5%-áért Irán a felelős.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Az ország jelenlegi energiafogyasztási üteme mellett, az Elliptic becslése szerint az iráni bitcoinbányafarmok évente egymilliárd dolláros bevételt termelnek.
Becslésük összeállításakor az Elliptic a Cambridge-i Egyetem Alternatív Pénzügyi Központjának adatait, valamint az iráni állami villamosenergia-termelő, -elosztó és -átviteli vállalat (más néven Tavanir) nyilatkozatait vizsgálta, amelyek szerint az iráni bányászok nagyjából 600 MW villamos energiát fogyasztanak.
Ennek ellenére a vállalat elismeri, hogy pontos számokat „nagyon nehéz meghatározni”.
Cambridge utoljára 2020 áprilisában frissítette országonkénti adatait, ekkor Irán havi átlagos részesedését a bitcoin energiafogyasztásában 3,82%-ban határozta meg.
Akkor egy bitcoin ára 7000 dollár körül mozgott, a globális hashráta pedig (vagyis a bitcoin bányászatára szánt számítási teljesítmény) az árral együtt azóta jelentősen megnőtt.
A tanulmányból arra is fény derült, hogy Irán előszeretettel használta a bitcoint az USA olajexportra vonatkozó szankcióinak megkerülésére.
Minél kevesebb olaj/gáz hagyja el az országot, annál több olcsó energia jut a bitcoin-bányászatra, ami vonzó kilátás nemcsak a helyi bányászok, hanem a tiltást elkerülni vágyó kínai bányászvállalatok számára is.
Valójában Irán még mindig rengeteg olajat és gázt ad el nemzetközi szinten – azonban ez a villamosenergia-termelés szintjén történik, nem pedig az olaj és a gáz szintjén.

„Az iráni bányászok által felhasznált villamosenergia előállításához évente hozzávetőlegesen 10 millió hordó nyersolajra lenne szükség – ez a teljes iráni olajexport körülbelül 4%-a 2020-ban” – olvasható a tanulmányban.

Az iráni bitcoinbányászat fellendülése jó példa arra, hogy a Bitcoin proof of work mechanizmusa hogyan ösztönzi az olcsó energiáért folyó versenyt; a bányászok több pénzt keresnek, ha kevesebbet fizetnek az áramért.

És a legolcsóbb áramforrások általában a legmocskosabbak.

Olvastad már? Hogyan alakítsd ki kriptovaluta portfóliódat kezdőként 2021-ben? – A BitPadre tippjei

Forrás: decrypt.co

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Érkeznek a kisbefektetők a kriptopiacra – indul a következő hullám?

Az évek során a kriptovaluta-emelkedések során mindig megfigyelhető volt az a pont, amikor a kisbefektetők is beléptek a piacra. Sokan úgy vélik, hogy az amerikai választások...

A TON lehet a 2025-ös altcoin szezon nagy nyertese? – Árfolyamelemzés és fundamentumok

Prémium Toncoin (TON) A Toncoin (TON), egy nagykapitalizációjú altcoin, amelynek teljesen hígított értéke körülbelül 16 milliárd dollár, napi átlagos kereskedési volumene pedig körülbelül 114 millió dollár. Az elmúlt...

Ébred a kriptopiac – folyamatosan nő a Binance stablecointartaléka

A Binance-en csendben emelkedik az USDT-tartalékok szintje. A tapasztalt kereskedők árgus szemmel figyelik a fejleményeket. Történelmileg a növekvő stablecoin-beáramlás a vásárlóerő visszatérését jelzi. Ez gyakran egy...

A szakértő szerint a DOGE és MTAUR árfolyama megtriplázódhat egy éven belül

A Dogecoin olyan árfolyammintát mutat, amelyről a szakértők azt mondják, már korábban is megjelent. A jelenlegi grafikon nagyon hasonlít arra, amit a korábbi nagy ugrások...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.