Az Indiai Központi Bank szerint a kriptó destabilizálhatja az országot

Rabi Shankar, a bank kormányzóhelyettese szerint az lenne a legjobb, ha betiltanák a kriptopénzeket, hiszen azok negatív hatással lehetnek az ország saját valutájára.
Ezért nem a szabályzás, hanem a teljes tiltás az, amelyet javasol. Shankar a hét elején nyilatkozott ebben a témában.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

„Úgy gondoljuk, hogy a kriptopénzek nem felelnek meg sem a pénzek, sem a pénzeszközök, de még az árucikkek definíciójának sem. Ha pedig nem pénzek, nem eszközök, és még csak nem is digitális eszközök, akkor a pénzügyi szabályozó hatóságok nem tudják megfelelően kezelni ezeket. Nem tudsz szabályozni valamit, amit definiálni sem tudunk.”

Shankar szerint a szabályzás ahhoz vezethet, hogy a kriptók legitim értéktárolóként, végül pedig pénzként is használhatókká válnak.
Maga a kormányzati szabályozás, a jogi keretrendszer megszületése eredményezné ezt.

Azt is elismeri viszont, hogy vannak, akik egy teljes tiltás után is ugyanúgy használnák, többek között kábítószer-kereskedéshez.
Ez az érv, holott a becslések alapján a teljes kriptoforgalom mindössze 0,01%-át teszi ki illegális aktivitás, máig makacsul tartja magát az inkompetensek körében, vélhetően azért, mert jól hangzik.
Shankar rávilágított, hogy a kriptók engedélyezése egy fiat pénzeken alapuló rendszerben destabilizálhatja az országot.
Márpedig ha pénzeszközként szabályozzák a kriptót, akkor sokan legitim befektetési eszközként fognak tekinteni rá, és abban tartják majd a pénzüket.

Ha pedig ez a meggyőződés nagyobb mértékben elterjed, az magára a rúpiára is negatív hatással lehet.

„A rúpia értéke a pénzpolitikánkon alapul, és a jog is mögötte áll. A kriptók értéke abból áll, hogy az emberek szerint mások is értékesnek gondolják.”

Indiában, hasonlóan a világ sok más országához, a kriptoipar szereplői az államtól várják, hogy a szabályokon keresztül rendet és jogbiztonságot teremtsenek.
Egyértelmű törvények nélkül nehéz hosszú távon tervezni, és vállalkozást vezetni, fejleszteni. Még abban sem lehetnek biztosak a piaci szereplők, hogy melyik tevékenységükkel sértenek esetleg törvényt.
A pénzügyminiszter nemrégiben úgy nyilatkozott, nem szeretné elkapkodni a döntést a kriptók ügyében, ezzel viszont továbbra is bizonytalanságban tartja az iparágat.

A Központi Bank viszont egy ideje már a saját digitális pénzével kísérletezik, amelyet már akár 2023-ban elindíthatnak, hogy segítsék a gazdaság növekedését.

Olvastad már? Befektetés egy vacsora árából?

Forrás: cointelegraph.com
Kiemelt kép: Stefano Ravalli

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.