Az európaiak nagy része bízik a kriptopénzekben

Egy friss felmérésben 10.000 európai lakost kérdeztek meg, a megkérdezettek 63%-a gondolja úgy, hogy a kriptopénzek még 10 év múlva is jelen lesznek.

Olvastad már? „Cryptokicks” néven adott be kriptopénz szabadalmat a Nike

Azonban a megkérdezettek nem voltak biztosan a bitcoin (BTC) sikerében, csak 49%-uk gondolja úgy, hogy 10 év múlva is jelen lesz.

A Bitflyer nevű japán kriptotőzsde nemrég engedélyt kapott arra, hogy az Európai Unión belül is tevékenykedjen.
Április 24-én a cég európai részlege közzétett egy közvéleménykutatást, melyben 10.000 számos országból származó európai lakost kérdeztek meg arról, hogy szerintük 10 év múlva lesznek-e még kriptopénzek.
A válaszadók 63%-a gondolta úgy, hogy 10 év múlva is lesznek majd kriptopénzek.
A Norvég lakosok kivételesen nagy támogatók voltak, 73%-uk bízott a kriptopénzek jövőjében.
Ezt követték az olaszok, a hollandok, a lengyelek, spanyolok, dánok és a németek, akik mind 60% fölött támogatták a kriptopénzeket.
A belga, angol és a francia lakosok pesszimisták voltak 59% alatt volt a támogatásuk.
Andy Bryant, a Bitflyer európai részlegének vezetője szerint a kutatás bizonyíték arra, hogy az emberek hosszú távon támogatják a kriptopénzeket és egy lehetséges jövőt is látnak bennük.

 „Nagyon könnyű elfelejteni, hogy mennyire fiatalok is a kriptopénzek, nemrég ünnepelhettük a bitcoin tizedik születésnapját, ez is mindenképpen nagy mérföldkő a kriptorajongók szerint.”

Kevesebben bíznak a bitcoin jövőjében

A megkérdezett európai lakosok azonban kevésbé bíznak a jelenleg vezető bitcoin jövőjében.
Csupán a megkérdezettek 49%-a gondolja úgy, hogy 10 év múlva is létezni fog a bitcoin.
Az olasz (55%), lengyel (53%), spanyol (51%), holland (51%) és a norvég (50%) lakosok bíznak leginkább a bitcoinban.
A dán (49%), belga (45%), angol (43%) és a francia (40%) lakosok a legszkeptikusabbak a bitcoin jövőjével kapcsolatban. Csupán a megkérdezettek 7%-a gondolja úgy, hogy a bitcoin 10 év múlva jó befektetés lesz.
A lengyel megkérdezettek bíznak leginkább abban, hogy a bitcoin 10 év múlva is jó befektetés lesz, 11%-uk gondolta így.
Ezt követik az olaszok (9%), belgák (9%), németek (8%), hollandok (7%), norvégok (6%), dánok (6%), spanyolok (6%), franciák (6%) és végül az angolok (4%).
A megkérdezettek jelentős része gondolja úgy, hogy a digitális eszközök a kriptopénzektől függetlenül is jól fognak teljesíteni az elkövetkezendő 10 évben.
A megkérdezettek sokkal kevésbé bíznak abban, hogy a bitcoin tartani fogja vezető szerepét a digitális eszközök terén.

A bitcoin piacvezetése jelentősen csökkent az évek alatt, hét éve még több, mint 78% volt.
Ez 2017 március 6-án kezdett csökkenni, azóta 35-56% között mozgott a bitcoin dominanciája.
A Bitflyer adatai a kriptopénzek árfolyamától függetlenül, mindenképpen hasznos információt  nyújt arról, hogy mit gondol az átlagember a kriptopénzek jövőjéről 2019-ben.
Forrás: news.bitcoin.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyd ki a többi hírt, és iratkozz fel hírlevelünkre. Ne felejtsd el nyomon követni oldalunkat a Facebookon a Telegramon és az Instagramon. Legyen szép napod!
Szeretnéd támogatni a munkámat, akkor itt tedd meg:
BTC: 34vcA11dH3AbVWkEbQraCvM2vNFkT6JFJM
LTC: MGfcUc7YSHLbYuoEEaoFvhZBLRW1KuSnRE
ETH: 0xe6E0D778d323786c1151163d2A3472989Fe7aA53
KÖSZÖNÖM!

Legfrissebb bejegyzéseink

Sokkal egyszerűbb lehet kvantum-állóvá tenni az Ethereumot, mint hittük?

A kvantumtámadás olyan a kriptós világban, mint valami sci-fi horror. Valamikor a távoli jövőben (ami egyre közelebb van) jön egy szuperszámítógép, és egyetlen gombnyomással feltöri...

A DeFi újra eljátssza a 2021-es őrületet, de most sokkal veszélyesebbé vált a mutatvány

Aki átélte a 2021-es kriptós bikapiacot, az pontosan tudja, mi volt az őrület csúcsa, a decentralizált hitelezés. Amikor mindenki fedezetként berakta a kriptóját egy okosszerződésbe,...

A Standard Chartered 100 dolláros UNI árfolyamot vár

Ha van valami, amit a bankárok általában utálnak, az a DeFi. Nekik ez a versenytárs, a rendszer, amit azért találtak ki, hogy kivágják őket a...

A Fülöp-szigetek betiltotta a privacy coinok használatát

Volt idő, amikor a kriptó legnagyobb vonzereje az volt, hogy senki sem tudta, kinek és hova küldöd a pénzed. A korai blokkláncos időkben a teljes...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.