Az Ethereum fejlesztői megoldották a „nehézségi bombát”

Az Ethereum magfejlesztőinek meg kell oldaniuk egy problémát ezen a nyáron, különben sokat lassulhat a hálózat.

Az Ethereum fejlesztői pénteken állapodtak meg arról, hogyan lehetne késleltetni egy „nehézségi bombát”, amelyet, ha figyelmen kívül hagynak, komolyan lelassíthatná idén nyáron az Ethereum hálózatát.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Ez a bomba egy régi kóddarab, amely az Ethereum bányászatát idővel lassabbá és kevésbé jövedelmezővé teszi azáltal, hogy hirtelen megnöveli az egyes blokkok létrejötte közötti késést.
A kódot 2015-ben léptették életbe, hogy ösztönözze a fejlesztőket az Ethereum 2.0 bevezetésére.


Az Ethereum 2.0 lecseréli a hálózaton jelenleg futó proof of work (PoW) rendszert – amely a nagy teljesítményű bányászgépekkel érvényesíti a tranzakciókat – az új proof of stake (PoS) rendszerre, amely azokat jutalmazza, akik a coinokat lekötik a hálózaton.
Átlagosan tizenhárom másodpercbe telik egy Ethereum-blokk kibányászása, a bomba késleltetése nélkül azonban ez több mint húsz másodperc lenne.
Pénteken az Ethereum fejlesztői megállapodtak abban, hogy hány blokk szükséges a bomba decemberig történő elhalasztásához.
A probléma számítását James Hancock Ethereum-fejlesztő végezte.

„A bomba mindig ott lesz, de azzal hatástalanítjuk, hogy a blokkidőt visszaállítjuk” – mondta a Decryptnek. Hancock javaslata 9.700.000 blokkal késlelteti a bombát.

Tim Beiko, az Ethereum egyik core-fejlesztője a Decryptnek elmondta, hogy a fejlesztők elutasították a bomba jövő tavaszig történő elhalasztását. Erre nem lesz szükség – mondta.
Az Ethereum fejlesztői arra számítanak, hogy decemberre frissül a hálózat, és az Ethereum 1.0, a PoW-ra támaszkodó hálózat kommunikálni tud majd az Ethereum 2.0-val, az új, PoS-rendszerű hálózattal. Erre „egyesítés” néven hivatkoznak.

„Ha az egyesítés decemberre készen áll, akkor nem kell semmit sem tennünk a bomba ellen, mert teljesen eltávolodunk a bányászattól” – mondta Beiko.

Ha az egyesítés tervei nem valósulnak meg, az Ethereum Shanghai forkja, amely várhatóan októberben indul, ismét késlelteti a nehézségi bombát.

A bombát eddig három alkalommal halasztották el: először 2017 októberében, majd 2019 februárjában, végül 2020 januárjában.

Olvastad már? Hogyan alakítsd ki kriptovaluta portfóliódat kezdőként 2021-ben? – A BitPadre tippjei

Forrás: decrypt.co

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.